PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS FEBRUĀRĪ:

Janvāra priekšpēdējā nedēļā, kad uz tipogrāfiju ceļoja februāra žurnāla numurs, valdības aprises bija jau iezīmējušās, bet nelielas šaubas par tās apstiprināšanu Saeimā vēl pastāvēja. Iespējams, ka brīdī, kad šķirstīsiet šo izdevumu, Latvijā jau būs izveidots pilntiesīgs Ministru kabinets un varēs sākties zibenīgs darbs pie 2019. gada valsts budžeta apstiprināšanas. Iespējams arī, ka tiks paredzētas kādas vērā ņemamas izmaiņas uzņēmējdarbības attīstības jomā. Bija solīts, ka vismaz ar nodokļiem šogad „nespēlēsies”, strādāsim iepriekšējā gada režīmā. Fiskālās disciplīnas padome gan brīdina, ka, gatavojot gadskārtējo budžetu 2019. gadam, jārēķinās ar nepieciešamību palielināt budžeta ieņēmumus vai samazināt izdevumus, lai nosegtu izveidojušos negatīvo fiskālo telpu un papildu izdevumus, kuri apstiprināti pagaidu budžetā, lai gan tie nebija iekļauti ietvara likumā 2019. gadam. Fiskālo nosacījumu aprēķini liek samazināt 2019. gada maksimālos izdevumus par 108,1 miljonu eiro un noteikt tos 9 214,8 miljonu eiro līmenī. Veidojot fiskālā nodrošinājuma rezervi Fiskālās disciplīnas likuma noteiktajā kārtībā, valsts budžetā 2019. gadam var apstiprināt izdevumus 9 184,0 milj. eiro apmērā.

Līdz ar valdības izveides aizkavēšanos janvārī nebija būtisku jaunumu, kas varētu skart grāmatvežus. Vērā ņemama ziņa visiem Latvijas iedzīvotājiem un arī tiem, kas patlaban strādā ārpus valsts, ir tā, ka veselības aprūpes dalījums pa atsevišķiem pakalpojumu groziem tiem, kas maksā nodokļus, un tiem, kas nemaksā vai maksā ne vispārējā režīmā, uz laiku ir atlikts. Nav ziņu, kas notiks ar jau iemaksāto „veselības nodokli” – vai to atmaksās vai uz laiku „iesaldēs” budžetā.

Kamēr valstī valda zināma nenoteiktība, uzņēmējiem un uzņēmumu vadošajiem darbiniekiem ir iespēja sakārtot lietas, tostarp pārbaudīt uzņēmuma atbilstību komercdarbības regulējumam. Informējam par jaunumiem kooperatīvo sabiedrību jomā, kā arī Uzņēmumu reģistra atsākto komercreģistra „tīrīšanu” no ekonomiski neaktīvajiem un finanšu darbībās negodprātīgiem uzņēmumiem.

Vineta Vizule, žurnāla un portāla plz.lv redaktore

Ar FEBRUĀRA numura saturu var iepazīties ŠEIT.

ELEKTRONISKI lasīt žurnālu VAR ŠEIT!

ABONĒT ŽURNĀLU UN PORTĀLU VAR ŠEIT.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *