Izdevniecībai “Lietišķās informācijas dienests” – 30!

1992. gada novembrī Aiva un Andris Vīksnas sāka lolot ideju par izdevējdarbību un specializētas izdevniecības dibināšanu. 1993. gada 17. maijā oficiāli tika reģistrēta SIA Lietišķās informācijas dienests. Uzņēmums uzsāka apkopot un izdot Latvijas Republikas normatīvo dokumentu Abonentizdevumus, piegādājot klientiem Augstākās Padomes pieņemto likumu un valdības izdoto noteikumu tekstus parocīgā drukātā formātā. Vienlaikus tapa pirmās grāmatas par nodokļu regulējumu. Sekoja ideja par biznesa žurnāla izdošanu, apmācību rīkošanu grāmatvedības speciālistiem. Kopš 2000. gada iznāk un par atpazīstamu zīmolu kļuvis specializētais grāmatvedības uzskaitei veltītais žurnāls BILANCE.

No neliela informatīva drukāta pielikuma izveidojies un par grāmatvežiem un finansistiem aktuālu elektronisko resursu kļuvis interneta portāls Bilance PLZ (www.plz.lv). Savukārt žurnāls BILANCES JURIDISKIE PADOMI, kam šogad aprit jau desmit gadu, specializējies nodokļu tiesību, darba tiesisko attiecību, komerctiesību, u.c. uzņēmējdarbībā būtisku normatīvo aktu skaidrošanā. Abu žurnālu saturs kopš šā gada oktobra ir lasāms arī portāla e-žurnālu sadaļās.

Pirms vairāk nekā 20 gadiem izdevniecība aizsāka arī jaunu grāmatu sēriju Bilances bibliotēka, kā arī laidusi klajā daudzas uzņēmējdarbībai nozīmīgas grāmatas.

No atsevišķiem kursiem un semināriem grāmatvežiem izaugusi BILANCES AKADĒMIJA — pieaugušo neformālās izglītības iestāde, kas piedāvā apgūt zināšanas augsti kvalificētu nozares profesionāļu vadībā. Par tradīciju kļuvusi arī ikgadējā BILANCES konference.

Interneta priekšrocības īpašu nozīmi ieguva pandēmijas laikā, kad valstī noteikto ierobežojumu dēļ klātienes pasākumi tika liegti. Bilances akadēmija operatīvi pārgāja uz grāmatvežu apmācību nodrošināšanu attālināti. Papildus e-semināriem tika piedāvāti arī kursi interneta tiešraidēs, kā arī kursu un semināru videoieraksti. Arī ikgadējās Bilances konferences veiksmīgi pārcēlās uz interneta platformu.

Tikšanās ar izdevniecības klientiem gan drukātu žurnālu veidā, gan interneta vidē, gan klātienes un attālinātā formātā turpinās, krīzes ir mācījušas kļūt arvien elastīgākiem un uz klientu vajadzībām orientētiem! Tāpēc arī turpmāk ikviens varēs izvēlēties sev vēlamo un ērtāko informācijas iegūšanas veidu.

Paldies žurnālu lasītājiem, portāla lietotājiem, semināru un kursu klausītājiem par kopā pavadītajiem gadiem! Paldies izdevniecības autoriem, lektoriem un citiem sadarbības partneriem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *