BILANCES JURIDISKIE PADOMI septembrī:

Ekonomika pārceļas uz internetu
Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

 “Mūsu “pirms interneta ēras” noteikumi neļauj dalībvalstīm aplikt ar nodokļiem digitālos uzņēmumus, kas darbojas Eiropā, ja tiem šeit ir maza fiziskā klātbūtne vai vispār tās nav. Tas dalībvalstīm kļūst par arvien lielāku “melno caurumu”, jo samazinās nodokļu bāze.” Tā šā gada martā, spriežot par jauniem pasākumiem, kas veicinātu nodokļu iekasēšanu digitālajā ekonomikā, izteicās Pjērs Moskovisī, Eiropas Komisijas atbildīgais komisārs par ekonomikas un finanšu, nodokļu un muitas lietām.  Apspriedes laikā secināts, ka pašreizējie nodokļu noteikumi nav paredzēti globāliem virtuāliem uzņēmumiem, kuriem ir neliela fiziska klātbūtne konkrētajā valstī vai tādas vispār nav.
Digitālās ekonomikas problemātika skarta arī šī žurnāla numura lappusēs – gan plašākā intervijā ar auditorkompānijas EY Baltic partneri un nodokļu prakses vadītāju Ilonu Butāni, gan citos rakstos, piemēram, par personas datu aizsardzību digitālajā vidē un par elektronisko dokumentu un elektroniskā paraksta izmantošanas iespējām.
Aizvien aktuāls temats ir arī nelegāli iegūto līdzekļu legalizācija jeb naudas atmazgāšana, it īpaši ko var veikt ar tā dēvēto čaulas kompāniju starpniecību. Vai Latvijas pašreizējā normatīvajā regulējumā šie riski ir pietiekami izvērtēti – par to uzzināsit sertificētas naudas atmazgāšanas novēršanas speciālistes Kristīnes Markus sagatavotajā rakstā.
Klāt atkal jauns mācību gads, un ļoti ceram, ka žurnāla saturs, ko galvenokārt veidojuši savā specializācijas jomā pieredzējuši juristi un advokāti, arī turpmāk būs noderīgs jūsu profesionālo zināšanu  papildināšanai!

Ar žurnāla septembra numura satura rādītāju var iepazīties ŠEIT!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *