BILANCES JURIDISKIE PADOMI JŪNIJĀ

Zināšanas atvieglo dzīvi

Vineta Vizule, žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore.

Cik daudz rūpju ikdienā atkristu, ja mēs būtu zinošāki! Nav runa par to, ka bijis slinkums ko apgūt vai tā izpaudusies vieglprātīga nevērība. Visbiežāk vainojams informācijas trūkums, lai gan mūsdienās par to it kā nevajadzētu sūkstīties. Taču atrast kvalitatīvu, autoritatīvu, uz faktiem, likumu normām balstītu – tas nepavisam nav viegli veicams uzdevums. Lai nekļūdītos, nenonāktu konfliktā ar partneriem, neciestu finansiālus zaudējumus, ir nepieciešams apgūt tik daudz specifisku zināšanu, ko diemžēl neizsniedz vienā lielā sējumā Uzņēmumu reģistrā, kad tiek nodibināta jauna komercsabiedrība.

Šādas pārdomas raisās, pārlasot žurnālā publicētos rakstus, kas satur patiešām aktuālu un praksē noderīgu likumus un noteikumus skaidrojošu informāciju gan grāmatvežiem, gan datu aizsardzības speciālistiem, gan komersantiem, gan visiem citiem, kuri ikdienā saistīti ar uzņēmējdarbību.

Ja paredzēta sabiedrības reorganizācija, kā grāmatvedim pareizi iegrāmatot aktīvus? Kā nodrošināt tādu iekšējās trauksmes celšanas sistēmu, lai vēlāk nebūtu jāskaidrojas ar datu aizsardzības uzraugiem? Nepietiek ar to, ja izstudē Komerclikumu, jo attiecībā uz noilguma termiņiem jāņem vērā arī Civillikuma regulējums. Vēl varētu piesaukt daudz šai numurā publicēto praktiski izmantojamu padomu, ko sagatavojuši juristi un zvērināti advokāti, taču ļausim lasītājiem pašiem tos izvērtēt un likt lietā. Tāpēc, neraugoties uz atvaļinājumu sezonas tuvošanos, esiet vērīgi, mācieties, tostarp arī no citu kļūdām, lai taisnība nebūtu jāmeklē šķīrējtiesā vai kādā no valsts tiesām!

Bilances Juridiskie Padomi JŪNIJA numura saturu skatīt ŠEIT.

ABONENTI LASĪT ŽURNĀLU ELEKTRONISKI VAR ŠEIT

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *