BILANCES JURIDISKIE PADOMI DECEMBRĪ:

Drošība pāri visam!

Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Decembrī parasti cenšamies veikt kopsavilkumu par to, kas šai gadā izdarīts. Grāmatvežiem gada pārskatu gatavošana un iesniegšana gan vēl ir tikai priekšā, tāpēc pagaidām nav iespējams secināt, kādu iespaidu uz uzņēmuma darba rezultātiem šogad atstājusi nodokļu reforma.

Pusgads varbūt arī ir pārāk īss laiks, lai redzētu kopainu, kā uzņēmumus ietekmējusi Vispārējā datu aizsardzības regula, kas stājās spēkā šā gada 25. maijā. Tomēr jau patlaban datu aizsardzības speciālistiem ir ieteikumi, kas būtu jāņem vērā, lai regulas prasību ievērošana nebūtu tikai formāla, piemēram, no citiem avotiem pārkopētu privātuma politikas tekstu izvietošana interneta mājaslapās. Datu valsts inspekcija savu solījumu strādāt pēc principa “konsultē vispirms” ir turējusi, taču konsultāciju laiks reiz beigsies. Kad sāksies pārbaudes, par datu apstrādes un uzglabāšanas prasību pārkāpumiem var tikt piemēroti arī pamatīgi naudas sodi. Vācijā, piemēram, kādam uzņēmumam piespriests 20 000 eiro sods par paroļu un lietotājvārdu nedrošu glabāšanu. Pie mums līdz novembra nogalei bija uzsāktas 74 pārkāpumu pārbaudes lietas, sodīto vēl nav, bet ir izteikti četri brīdinājumi. Tāpat tikai 26 no 119 pašvaldībām strādāja algoti datu aizsardzības speciālisti, lai gan prasība pieņemt darbā šādus speciālistus attiecas uz visām pašvaldībām.

Jau zināms, ka no nākamā gadā uzņēmējdarbībā būs jāievēro vēl daudz jaunu likumu grozījumu, kurus steidza pieņemt iepriekšējā sasaukuma Saeima. Par to, kā jaunās normas piemērot praksē, skaidrosim arī turpmāk. Vēlot sekmīgu 2019. gadu, ceram uz atkalredzēšanos jaunajā gadā ar jums gan kā ar izdevniecības žurnālu lasītājiem, gan interneta vietnes plz.lv apmeklētājiem, jo jaunākos žurnāla numurus būs iespējams arī lasīt tiešsaistē. Gaišus gada izskaņas svētkus!

Bilances Juridiskie Padomi NOVEMBRA numura saturu skatīt ŠEIT.

Abonenti lasīt žurnālu ELEKTRONISKI var ŠEIT

ABONĒT žurnālu Bilances Juridiskie Padomi var ŠEIT.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *