Riska novērtējums. Uz risku balstīta pieeja. Iekšējās kontroles sistēma – IKS – e-semināra videoieraksts

Semināra lektore: M.Sc.Physics, Mg.oec. Jeļena Marjasova, SIA “RS ONE Consulting” valdes locekle, Finanšu nozares asociācijas sertificētā speciāliste.

Cena žurnālu abonentiem €39 + PVN, pārējiem €49 + PVN.
Ja esat kāda mūsu žurnāla abonents, pirkumu grozā ievadiet atlaižu kodu: Abonents

59.29 ar PVN

E-semināra videoieraksts

Riska novērtējums. Uz risku balstīta pieeja (risk – based approach). Iekšējās kontroles sistēma – IKS.


Latvijā ir sākusies nefinanšu sektora NILLTPFN likuma subjektu licencēšana. VID jau pusgadu licencē ārpakalpojuma grāmatvežus, Ekonomikas ministrija veic NĪ darījumu starpnieku reģistrāciju, 2022. gadā tiek plānots uzsākt juridisko pakalpojumu sniedzēju un nodokļu konsultantu licencēšanu.

Var rasties priekšstats, ka nefinanšu sektora licencēšana ir finanšu sektora kapitālā remonta turpinājums, un šie procesi ir tieši Latvijas inovācija. Tā gluži nav, jo profesionālo nefinanšu sektorā strādājošo pakalpojumu sniedzēju licencēšanas nepieciešamība jau no 2012. gada ir noteikta Finanšu darījumu darba grupas (Financial Action Task Force – FATF) rekomendācijās. Arī Eiropas Savienības AML direktīvas nosaka valsts pienākumu nodrošināt ne tikai efektīvu NILLTPFN likuma subjektu uzraudzību, bet arī to licencēšanas sistēmu.

Licencēšanas primārais mērķis ir nodrošināt, lai likuma subjekta darbība atbilstu NILLTPFN regulējumam. Tāpēc viens no licences saņemšanas pamatnosacījumiem ir atbilstoša iekšējās kontroles sistēma (IKS).

NILLTPFN temats ir aktuāls jau kādu laiku, tomēr prakse rada, ka IKS izveidošanas un ieviešanas procesā likuma subjektiem ir daudz jautājumu. Tas attiecas gan uz risku novērtējuma veikšanu, gan uz darbinieku atbilstības nodrošināšanu, gan uz klientu izpētes un darījumu uzraudzības procedūrām, kā arī veicamo darbību secību.

Šie jautājumi ir īpaši aktuāli licencēšanas procesā, jo licencējošā iestāde – VID – izvērtē risku novērtējumu, ko ir veicis likuma subjekts, un visus tā izveidotās IKS elementus – politikas un procedūras, darbinieku atbilstību, personāla apmācību, kontroles un neatkarīgā audita pasākumus.

Lai palīdzētu izveidot vai aktualizēt IKS un sagatavoties licencēšanai, BILANCES Akadēmija piedāvā speciālo apmācības kursu “IKS izveidošana, aktualizācija un sagatavošana licencēšanai – soli pa solim”.

Kurss ir sagatavots tādējādi, lai sniegtu klausītājiem ne tikai strukturētu un holistisku priekšstatu par NILLTPFN jomas normatīvā regulējuma prasībām, bet arī praktiskas rekomendācijas to izpildei. Kurss sastāv no pieciem semināriem – pieciem soļiem, lai izveidotu vai aktualizētu IKS un sagatavotos licencēšanai.

Otrā e-semināra saturs:

  • NILLTPFN likuma subjekta darbībai piemītošā riska novērtējums.
  • Uz risku balstīta pieeja (risk  based approach).
  • ES Pārnacionālais AML/CFT riska novērtējuma ziņojums.
  • Latvijas NACIONĀLAIS NILLTPF RISKU NOVĒRTĒŠANAS ZIŅOJUMS.
  • Sektoru NILL un TF risku novērtējumi VID uzraudzībā esošajām nozarēm.
  • Riska novērtēšanas metodoloģija un riska faktori.
  • Iekšējās kontroles sistēma – IKS.
  • Prasības likuma subjekta patiesajam labuma guvējam un atbildīgajam darbiniekam.
  • Personāla apmācība.

Šī semināra ieraksts tika veikts 2022. gada 4. februārī. Videoieraksta ilgums ~ 1 h un 50 min.


E-semināra videoieraksts – tā ir iespēja noskatīties interesējošo semināru sev ērtā laikā un vietā. Atšķirībā no speciāli veidotiem apmācību video, šis ir “dzīvs” ieraksts no reāli notikuša semināra, kas nozīmē, ka ir iespēja dzirdēt arī dalībnieku uzdotos jautājumus un lektora sniegtās atbildes uz tiem. Saņemsiet arī lektora sagatavotos semināra izdales materiālus.

Šeit Jūs varat noskatīties demonstrācijas ierakstu:

Atsauksmes

Pašlaik atsauksmju nav.

Uzraksti atsauksmi pirmais par “Riska novērtējums. Uz risku balstīta pieeja. Iekšējās kontroles sistēma – IKS – e-semināra videoieraksts”

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jums arī varētu patikt…