BILANCE oktobrī

Būsim gatavi!

Iet uz beigām jau otrais nodokļu reformas gads… Kā vienmēr, jaunievēlētie politiķi, krustu šķērsu izkritizējot iepriekšējos, gatavo jaunu reformu vai vismaz esošās būtisku uzlabošanu. No vienas puses, solīts, ka reformai «jānodzīvo» līdz loģiskām beigām, tātad tā turpināsies saskaņā ar iepriekšējo scenāriju arī nākamgad. Skaidrojums ir vienkāršs: galīgo spriedumu (analīzi) iespējams veikt tikai triju gadu griezumā!

No otras puses, jau parādās idejas palielināt gan minimālo mēneša algu, gan neapliekamo minimumu vai tikai vienu no minētā. Kaut kā jācenšas izpildīt pirms vēlēšanām dotos solījumus.

Jebkurā gadījumā par to, kas gaidāms 2021. gadā, sola konkrētāk brīdināt mūs nākamā gada vidū. Esiet gatavi!

Lielākas bēdas, beidzoties 2018. gadam, protams, sagādāja pienākums piemaksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli daudz lielākam iedzīvotāju skaitam, nekā tika prognozēts. Turklāt parāds, ja tas ir lielāks par vienu eiro, nekur nepazuda. Pārbīdīts tikai pienākums to samaksāt, ja vien netiks samazināts ar attaisnotajiem izdevumiem un/vai IIN pārmaksu 2019. gadā. Pastāv pamatotas cerības, ka šogad nodarbinātās personas uzmanīgāk vērtēs savu ieņēmumu kopsummu, neapliekamā minimuma un IIN likmes 20% apmērā piemērošanu, jo likuma grozījumi to nodrošina. Diemžēl arī turpmāk pašiem vien būs jāiedziļinās ja ne aprēķinos, tad vismaz sakarību loģikā.

Gribot negribot fizisko personu dzīve kļūst arvien vairāk saistīta ar dažādiem pienākumiem un prasmēm, tajā skaitā apgūstot jaunās tehnoloģijas, ar kurām vairākumam nekad nav bijis sakara. Septembra beigās tika paziņots Finanšu ministrijas sagatavots projekts: lai mazinātu administratīvo slogu nodokļu maksātājiem (?!), kā arī Valsts ieņēmumu dienesta administratīvās izmaksas papīra veidā iesniegto dokumentu apstrādei, paredzēts visus VID adresētus iesniegumus, kā arī nodokļu un informatīvās deklarācijas (tai skaitā gada ienākumu de­klarācijas) iesniegt tikai elektroniski, izmantojot Elektroniskās deklarēšanas sistēmu. Esiet gatavi, cienījamie grāmatveži!

Jūs esat vistuvāk saviem darbiniekiem, radiem, draugiem un kaimiņiem! Godīgi sakot, ienākumu deklarācijas iesniegšana jau labu laiku nav grūtākais darbs, jo gana atvieglota un «gudra» (pati pielasa datus, saskaita, pasaka priekšā). Tomēr, aizpildot to reizi gadā, daudz kas aizmirstas, turklāt jāņem vērā personas, kas nespēlē datorspēles un nedraudzējas ar elektroniku. Statistika: 18% iedzīvotāju deklarācijas bija snieguši papīra veidā.

Uz minētā fona daudz priecīgāka ziņa: tuvojas arī mūsu ikgadējās konferences un balvas Gada grāmatvedis 2019 pasniegšanas datums (sk. 24. lpp.). Priecāsimies jūs satikt, un ceram, ka pasākumā sniegtā informācija palīdzēs jums sagaidīt nākamā gada notikumus — gan patīkamus, gan ne tik ļoti… Bet būsim tam gatavi!

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

 

Ar BILANCES oktobra numura satura rādītāju var iepazīties ŠEIT.

Abonenti var lasīt žurnāla nozīmīgākos rakstus arī portālā BilancePLZ , saglabāt tos ar grāmatzīmi savā portāla profilā, sašķirot pa mapēm, kas izveidotas pēc pašu ieskatiem un šķirstīt žurnāla līdz šim izdoto numuru arhīvu ELEKTRONISKI.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *