BILANCE FEBRUĀRĪ

Bilance februāris 2019Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance galvenā redaktore

Šajā numurā pastāstīsim par balvas “Mūža ieguldījums” ieguvējas — zvērinātās revidentes un izcilas pasniedzējas dzīves gaitām. Stāsts ir par cilvēku, kas daudz ir sasniedzis un ar sasniegto visu mūžu dalījies — ar studentiem, kolēģiem, grāmatvežiem…
Lasītāju interesi raisīs Astra Kaļānes raksts, kas piedāvā visprecīzāko informāciju par solidaritātes nodokļa aprēķināšanu 2019. gadā, jo likums tika būtiski grozīts. Vienlaikus jāatceras, ka valsts sociālās apdrošināšanas likumā ir palielināts maksimālais sociālo iemaksu objekts, kas ietekmē arī iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanu. Nekas nav labāks par praktisku piemēru!

Janvāra vidū grāmatvedības pro­grammu izplatītāja firma Andi un Tax.lv organizēja Grāmatvežu svētkus. Klausītāju interesi saistīja Artas Priedes informācija par gaidāmo likuma «Par grāmatvedību» jauno redakciju un citu ar grāmatvedību saistīto Ministru kabineta noteikumu teksta precizējumiem. Savukārt Agnese Rudzīte grāmatvežus informēja par grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju licencēšanu. Diemžēl dauzi bija saklausījušies tenkas par licences nesamērīgi augsto cenu un citām nepatīkamām prasībām. Lektore nomierināja — nekas vēl nav izlemts un «tūkstoši» nebūs jāmaksā. Visi noteikumi tiks iestrādāti likumā «Par grāmatvedību» un MK noteikumos. Līdz vasarai būs!

Gribētos mums izskatīties «baltiem un pūkainiem», bet fakti liecina par ko citu. Arvien turpinās nodokļu «shēmošana», kuras rezultātā cieš ne vien kādas tālas un svešas valstis, bet arī mūsu pašu. Par nelikumībām, kas saistītas ar PVN likumu, — Jūlija Liodorova un Valērija Fursova.

Laila Kelmere velta rakstu grāmatvedības sakārtošanai budžeta iestādēs, jo no 2019. gada 1. janvāra tām ir jāpiemēro jauns kontu plāns.

Linda Puriņa raksta par peļņas sadali zemnieku saimniecībās, bet Ivita Faituša — par iekšējo auditu.

Ar februāra Bilances satura rādītāju var iepazīties ŠEIT

Abonenti var lasīt e-žurnālu ELEKTRONISKI ŠEIT.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *