BILANCE DECEMBRĪ

Gads beidzas, bet darbs turpinās

Konstatējams fakts: ir nodzīvots nodokļu reformas otrais gads. Pamatvilcienos arī nākamais ritēs zem reformas karoga. Tad jau droši būs iespējams secināt, kas ir izdevies un ko nespējam sasniegt.

Laba ziņa 2020. gadam: darbaspēka nodokļi nav auguši, bet būtiski palielināts neapliekamais minimums un slieksnis, līdz kuram tas piemērojams (sk. decembra numurā). Lielāki nodokļi būs tikai divās sfērās, kuras ir «mazliet tālāk» no parastā nodokļu maksātāja. Plašākus komentārus sniegsim lasītājiem jau nākamgad, kad visi grozījumi stāsies spēkā pēdējā redakcijā.

Jāatzīmē, ka patlaban mums priekšā stāv patīkamāki notikumi. Tikko nosvinējām mūsu valsts proklamēšanas dienu, nu jau tuvojas Ziemassvētki! Tad nāks Jaunais gads… Un turpat — pēdējā 2019. gada UIN deklarācija un citas ne mazāk «patīkamas» deklarācijas, ziņojumi, paziņojumi!

To atgādinot, mans novēlējums: lai decembris jums būtu garākais mēnesis un jūs paspētu izjust Ziemassvētkus, samīļot savus tuviniekus, atpūsties un iedvesmoties nākamajiem darbiem! Jūs taču esat īstie darba rūķīši, jūs labi zināt, ka katru gadu par mums rūpējas vairākas ministrijas, kuras uzlabo normatīvos aktus, atvieglo mūsu darbu, samazina administratīvo slogu. Tādēļ pieņemsim mūsu politiķu jauninājumus, jo parasti katram nākamajam liekas, ka viņš labāk zina, labāk redz un pareizāk domā nekā tie, kuri lēma par tiem pašiem jautājumiem iepriekš.

Un vēl viens ieteikums: ja mēs gribam kaut ko mainīt (mēs taču kā praktiķi kaut ko saprotam likumdošanas normās), pašiem būtu lietderīgi iesaistīties procesā. Atcerieties teicienu: gribi izdarīt labāk — dari pats!

Kad jūs saņemsiet šo numuru, būs jau notikusi mūsu ikgadējā konference par grāmatvedības aktualitātēm. Par Gada grāmatvedi tika atzīta Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas galvenā grāmatvede Irēna Beinaroviča–Litvinova, un par mūža ieguldījumu balvu saņēma Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras galvenā grāmatvede Silvija Bude. Apsveicu!

Informāciju par konferencē apspriesto sniegsim nākamajos numuros.

Paldies, ka bijāt kopā ar mums arī šogad!

Ceru, ka turpināsim draudzēties nu jau jaunajā, mūsdienīgajā formātā arī turpmāk.

Maija Grebenko,
Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Ar BILANCES decembra numura satura rādītāju var iepazīties ŠEIT

Abonenti var lasīt žurnāla nozīmīgākos rakstus arī portālā BilancePLZ , saglabāt tos ar grāmatzīmi savā portāla profilā, sašķirot pa mapēm, kas izveidotas pēc pašu ieskatiem un šķirstīt žurnāla līdz šim izdoto numuru arhīvu ELEKTRONISKI

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *