31.10.2018. seminārs: “Dokumentu izstrādes noformēšanas jaunā normatīvā regulējuma praktiskā piemērošana”

Mg. sc. Ilga Robežniece
Vairāk nekā 20 gadu pieredze dokumentu pārvaldībā un 18 gadu pieredze arhīvu pārvaldībā, 15 gadu strādājusi Latvijas Valsts arhīvā kā struktūrvienību vadītāja. Lektore piedalījusies dokumentu un arhīvu pārvaldības ārējo normatīvo aktu izstrādes darba grupās, sagatavojusi MK noteikumus “Kārtība, kādā nodod dokumentus pastāvīgā valsts glabāšanā Latvijas Nacionālajā arhīvā”. Darbs pilotprojektā “Elektronisko dokumentu sagatavošana ilglaicīgai un pastāvīgai saglabāšanai” Latvijas Nacionālajā arhīvā 2013. gadā. Regulāri vada lekcijas un seminārus, kā arī veic praktisko darbinieku apmācību iestādēs un uzņēmumos. Kā eksperte piedalās izglītības iestāžu un mācību programmu akreditācijā.

Cena žurnālu abonentiem €89 + PVN, pārējiem €99 + PVN.
Ja esat kāda mūsu žurnāla abonents, pirkumu grozā ievadiet atlaižu kodu: Abonents

….

Dokumentu izstrādes noformēšanas jaunā normatīvā regulējuma praktiskā piemērošana

31. oktobris plkst. 10:00 – 14:30
Viesnīcā “Radi un Draugi”, Mārstaļu ielā 3, Rīgā

…..

Saskaņā ar Tieslietu ministrijas iniciatīvu 2018. gada 7. septembrī spēkā stājušies jaunie Ministru kabineta noteikumi Nr. 558 “Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība” (turpmāk – MK noteikumi Nr. 558), līdz ar to spēku zaudējuši 2010. gada 28. septembra MK noteikumi Nr. 916 “Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība”. Tieslietu ministrija informē, ka MK noteikumi Nr. 558 izdoti ar mērķi  mazināt administratīvo slogu un normatīvismu dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas jomā.

Tieslietu ministrija, pārskatot tiesisko regulējumu dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas jomā, ir secinājusi, ka prasības, kas bija iekļautas MK noteikumos Nr. 916, ir ļoti detalizētas un sīkumainas. Vairākos gadījumos šo prasību neievērošana nerada tiesiskās sekas, kā arī neapdraud dokumenta juridisko spēku, ja tās netiek pildītas.

MK noteikumos Nr. 558 nav ietvertas normas, kuras ir nebūtiskas. Tieslietu ministrija ir plānojusi sagatavot dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas vadlīnijas (turpmāk – vadlīnijas). Vadlīnijas varēs izmantot kā palīglīdzekli pēc nepieciešamības. Vadlīniju sagatavošanas termiņš ir 2018. gada septembris.

Semināra laikā dalībnieki iepazīsies ar izmaiņām dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas jomā. Ar praktisku piemēru palīdzību analizēsim jaunajā regulējumā, MK noteikumos Nr. 558, ietvertās prasības un to praktisko piemērošanu.

Kā rakstīt, kā noformēt dokumentus, lai izvairītos no riskiem, kas var radīt tiesiskas sekas?

Semināra tēmas:

  1. Normatīvais regulējums dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas jomā.
  2. Rīkojumu, aktu, pilnvaru u.c. dokumentu izstrāde, vēstuļu rakstīšanas vadlīnijas.
  3. Tipveida riski un to novēršana.
  4. Viedokļu apmaiņa. Diskusija.

 

 


Semināra programma:
9:30–10.00  reģistrācija
10.00–12.00  seminārs
12.00–12.30  kafijas pauze
12.30–14.30  seminārs


Dalības maksa: Bilances un Bilances Juridisko Padomu 12 mēnešu abonentiem – 89 eur plus PVN, pārējiem 99 EUR plus PVN

Dalības maksā iekļauti izdales materiāli un kafijas pauze. Saņemsiet arī apliecību par temata apgūšanu.
Jautājumus semināra vadītājam lūdzu iesutīt: [email protected]

Atsauksmes

Pašlaik atsauksmju nav.

Uzraksti atsauksmi pirmais par “31.10.2018. seminārs: “Dokumentu izstrādes noformēšanas jaunā normatīvā regulējuma praktiskā piemērošana””

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *