PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS jūnijā:

Kad drošs paliek nedrošs
Vineta Vizule,
žurnāla un portāla plz.lv redaktore

Klāt vasara, atpūtas un ceļojumu laiks, kad vērts atcerēties par apdrošināšanu. Pastāv dažādi riski – gan saistīti ar veselību, gan īpašumu, gan civiltiesisko atbildību u.tml. Tāpēc arī uz žurnāla jūnija numura vāka izcēlām informāciju par jauno Apdrošināšanas līguma likumu, kas stājās spēkā 1. jūnijā. Finanšu ministrijai veicot likuma modernizāciju, tajā iekļautas arī tiesību normas no Eiropas apdrošināšanas līgumu tiesību principiem, Direktīvas 2009/138/EK par uzņēmējdarbības uzsākšanu un veikšanu apdrošināšanas un pārapdrošināšanas jomā prasības u.c. tiesību aktu normas.
Tāpat vērts zināt, ka kopš jūnija vidus stājies spēkā Konsulārās palīdzības un konsulāro pakalpojumu likums, kura mērķis ir nodrošināt personām, kas atrodas ārpus Latvijas, konsulāro palīdzību un Latvijas iestāžu sniegto no Latvijas starptautiskajām saistībām un Latvijas normatīvajiem aktiem izrietošo pakalpojumu pieejamību Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs. Kā norāda šī likuma autori no Ārlietu ministrijas, kopš iepriekšējā likuma “Konsulārais reglaments” spēkā stāšanās 1994.gada 2.jūlijā ir būtiski mainījies ne vien apdraudējumu raksturs un apjoms Latvijas valstspiederīgajiem ārvalstīs, bet arī Latvijas valstspiederīgo ceļošanas un uzturēšanās ārvalstīs paradumi un prasības pēc valsts nodrošinātās konsulārās palīdzības un valsts sniegto pakalpojumu pieejamības ārvalstīs ar mūsu valsts diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību starpniecību.
Mazāk ziņu šai reizē grāmatvežiem, ko pat var uzskatīt par plusu, jo nav būtiski mainījies esošais regulējums. Maija nogalē, kad tika sagatavots žurnāla jūnija numurs, bija zināms, ka Saeimā skatīs likumprojektu, kas atvieglos darbu algu grāmatvežiem, jo darba ņēmēji paši varēs elektroniskajā nodokļu grāmatiņā izvēlēties, kādu nodokļa likmi ienākumiem piemērot, lai nepaliktu parādā valsts budžetam.

Līksmus vasaras saulgriežus!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *