Reģistrēties!!Aizmirsi paroli?
 

E-veikals > Jaunumi
Jaunumi

PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS aprīlī:

11.04.2018

Jokus pie malas!
Vineta Vizule,
žurnāla un portāla plz.lv redaktore

Aprīlis pēc garās ziemas, kurai būtu pieskaitāms arī marta mēnesis, grāmatvežu saimei nenāk kā joku mēnesis, jo klāt uzņēmumu gada pārskatu nodošanas laiks. Tāpēc atgādinām, ka gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu atvasinājumi elektroniskā formā, kas sagatavoti par 2017. gadu, iesniedzami Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likumā noteiktajos termiņos elektroniski Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā. Likumā minētie termiņi ir ne vēlāk kā mēnesi pēc gada pārskata un konsolidētā gada pārskata (ja tāds ir) apstiprināšanas un ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc pārskata gada beigām, bet vidējai sabiedrībai, lielai sabiedrībai un koncerna mātessabiedrībai, kura sagatavo konsolidēto gada pārskatu ne vēlāk kā septiņus mēnešus pēc pārskata gada beigām.
Vēršam uzmanību, ka kopš Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likuma spēkā stāšanās 2016. gada 1. janvārī, tas grozīts tikai vienu reizi – 2017. gada 7. decembrī, bet likuma grozījumi spēkā stājās 2018. gada 3. janvārī. Veikti, piemēram, grozījumi likuma 5. pantā, kas paskaidro, ka noteikums par diviem pārskata gadiem pēc kārtas attiecībā uz sabiedrību kategorijām noteikto kritēriju robežvērtību ievērošanu attiecas gan uz likumā noteikto atbrīvojumu un atvieglojumu izmantošanu, gan uz likumā noteikto prasību kopuma ievērošanu par noteikta informācijas daudzuma sniegšanu gada pārskatā. Tāpat paplašināts sabiedrību loks, kurām atļauts sagatavot finanšu pārskatus saskaņā ar starptautiskajiem grāmatvedības standartiem.
Tāpat jāatgādina, ka 2018. gada 13. februārī izdarīts grozījums Ministru kabineta 2015. gada 22. decembra noteikumos Nr. 775 "Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likuma piemērošanas noteikumi”, kas stājies spēkā 16. februārī. Sekojiet līdzi žurnāla elektroniskajam pielikumam portālam plz.lv, kur aprīlī atgādināsim par svarīgāko gada pārskatu sagatavošanā!

Žurnāla aprīļa numura saturu skatiet ŠEIT (https://www.plz.lv/praktiskais-likumdosanas-zinnesis-aprila-numura-lasiet-2/)
Abonēt žurnālu un portālu var ŠEIT
Izdevīgi abonēt BILANCES ZELTA KOMPLEKTĀ  ŠEIT


< < Atgriezties

© 2008-2016 Visas tiesības aizsargātas, izdevniecība SIA Lietišķās informācijas dienests

Graudu iela 68, Rīga, LV-1058 
Tālr.: (+371) 67 606 110 (+371) 67 606 110
E-pasts: lid@lid.lv Skype: lid.lv