Reģistrēties!!Aizmirsi paroli?
 

E-veikals > Jaunumi
Jaunumi

PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS martā:

12.03.2018

Modē uzticības deficīts
Vineta Vizule,
žurnāla un portāla plz.lv redaktore

Pirmie divi mēneši pēc nodokļu reformas spēkā stāšanās aizvadīti. Sabiedrībā izskanējuši pretrunīgi fakti par to, vai reforma iedzīvotājiem ir spējusi palielināt ienākumus, vai maziem un vidējiem uzņēmumiem ir kļuvis vieglāks nodokļu slogs. Ņemot vērā, ka daudziem „pazudis” neapliekamais minimums, nav īsti skaidrs, par cik palielinājies ikmēneša atalgojums, ja ņem vērā, ka, iespējams, vari arī palikt valstij parādā, vai, gluži pretēji – valsts palikusi parādā tev. Šāda dīvaina situācija šķiet visai mulsinoša, tāpat kā Valsts ieņēmumu dienesta rosinātie paņēmieni, kā būtu iespējams izvairīties no iespējas palikt parādā valsts budžetam. Viens no tiem – lūgt grāmatvežus aprēķināt ienākumu nodokli pēc iepriekšējā gada likmes – 23 procenti, otrs – izņemt elektronisko nodokļu grāmatiņu no pašreizējās darbavietas. Bet vai tas nodokļu maksātājam nerada sajūtu, ka viņš ir kā pagaidu darbinieks, ja nevar norādīt savu pamata darbavietu?
Arī grāmatvežiem jājūtas neērti darbinieku priekšā, jo nemitīgi jāskaidro, kāpēc šādi būtu jārīkojas, kāpēc vienā darbavietā rēķina vienu nodokļa likmi, bet citā – otru?
Iespējams, ar laiku pieradīsim pie šādām dīvainībām, aktīvāk sekosim līdzi ienākumiem, regulāri iesniegsim gada ienākumu deklarācijas, lai atgūtu no valsts pārmaksāto nodokli, vai –gluži pretēji – segtu parādu. Katrs pats pamazām kļūsim sev par grāmatvedi, apzinoties, ka nemitīgi jāseko līdzi ieņēmumiem un izdevumiem, jādomā, kurās bankās drošāk noguldīt naudu, kādas ir procentu likmes nebanku aizdevējiem, visbeidzot – pārbaudīsim katru apmaksājamo rēķinu, jo nevar zināt, vai elektroniskais pasts nav finanšu noziedznieku pārtverts un viltots… Tāda nu reiz ir mūsdienu realitāte, ka nevienam nevari par simt procentiem uzticēties – ne mediju ziņām, ne banku stabilitātei, ne nodokļu aprēķiniem.
Žurnāla februāra numura saturu skatiet ŠEIT
Abonēt žurnālu un portālu var ŠEIT
Izdevīgi abonēt BILANCES ZELTA KOMPLEKTĀ  ŠEIT


 


< < Atgriezties

© 2008-2016 Visas tiesības aizsargātas, izdevniecība SIA Lietišķās informācijas dienests

Graudu iela 68, Rīga, LV-1058 
Tālr.: (+371) 67 606 110 (+371) 67 606 110
E-pasts: lid@lid.lv Skype: lid.lv