Reģistrēties!!Aizmirsi paroli?
 

E-veikals > Jaunumi
Jaunumi

BILANCES JURIDISKIE PADOMI martā:

06.03.2018

Lielā pavasara tīrīšana
Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Klāt pirmais pavasara mēnesis, taču tas nebūt nenozīmē, ka varam kļūt vieglprātīgāki un sākt sapņot par vasaras atvaļinājumu. Drīzāk gan jānoskurina ziemas miegainība un jāķeras klāt pavasara tīrīšanas darbiem! Šogad gandrīz visiem uzņēmumiem un iestādēm tas nozīmē savest kārtībā savu datu saimniecību, jo pavisam nedaudz laika atlicis līdz Eiropas Savienības Vispārīgās datu aizsardzības regulas spēkā stāšanās laikam – 25. maijam. Tāpēc pēdējos žurnāla numuros regulāri informējam par veicamajiem darbiem šai jomā. Marta numurā uz sarunu aicinājām Datu valsts inspekcijas direktori Daigu Avdejanovu.
Tāpat ieskatu svarīgākajās regulas prasībās turpina sniegt juriste Elīna Girne. Viņa raksta sākumā min haosa teoriju, norādot: ja  caur to paraugās uz regulas prasībām, tad katrai darbībai un bezdarbībai var iestāties konkrētas sekas, tātad arī regulas noteiktās soda sankcijas. Lai no tām izvairītos, uzņēmumam noderīgs var būt datu apstrādes darbību reģistrs. Rakstā minēti arī galvenie datu apstrādes pamatprincipi.
Lai novērstu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanu, ir būtiski atklāt fiziskās personas, kurām faktiski pieder un kuras kontrolē juridiskās personas, – patiesos labuma guvējus. Kā veicama informācijas par patiesajiem labuma guvējiem iesniegšana komercreģistrā, žurnālā skaidro Laima Letiņa, Uzņēmumu reģistra Juridiskās nodaļas vadītāja vietniece.
Ļoti izsmeļošu informāciju par sagatavotajiem grozījumiem Publisko iepirkumu likumā, kuriem bija jāstājas spēkā 1. martā, bet kurus Valsts prezidents atdeva otrreizējai caurlūkošanai Saeimā, sniedz Evija Mugina, Iepirkumu uzraudzības biroja vadītājas vietniece, Juridiskā departamenta direktore. Iemesls, kāpēc grozījumi saistībā ar liegumu publiskajos iepirkumos piedalīties zemu nodokļu vai beznodokļu valstī un teritorijās reģistrētiem uzņēmumiem tika atgriezti, -  tie nebija pienācīgi izstrādāti un apspriesti. Taču bez minētā likumprojekts paredz vēl daudz citu labojumu, ar kuriem nu iespējams laikus iepazīties, jo gan jau drīzumā likumprojektu pieņems un tas stāsies spēkā.

Ar marta numura saturu var iepazīties ŠEIT .
ABONĒT ŽURNĀLU VAR ŠEIT
. Abonentiem pieejams žurnāla E-arhīvs.
Izdevīgi abonēt BILANCES ZELTA KOMPLEKTĀ  
ŠEIT.


< < Atgriezties

© 2008-2016 Visas tiesības aizsargātas, izdevniecība SIA Lietišķās informācijas dienests

Graudu iela 68, Rīga, LV-1058 
Tālr.: (+371) 67 606 110 (+371) 67 606 110
E-pasts: lid@lid.lv Skype: lid.lv