Reģistrēties!!Aizmirsi paroli?
 

E-veikals > Jaunumi
Jaunumi

PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS februārī:

14.02.2018

Pamosties no ziemas miega!
Vineta Vizule,
žurnāla un portāla plz.lv redaktore

Gada pirmais mēnesis aizvadīts salīdzinoši mierīgā gaisotnē, jaunās nodokļu reformas ietekme pagaidām vēl nebija jūtama. Arī algu grāmatvežiem janvārī vēl bija jārēķina darba samaksa par aizvadītā gada decembri. Bet nu klāt februāris, kad „iešūpošanās” periods būs beidzies, ikdienas darbs kļūs saspringtāks, cenšoties ievērot jauno un grozīto likumu normas.
Jāteic, ka arī likumdevējs janvāri aizvadījis tādā kā ziemas miegā–notika vien trīs Saeimas sēdes, no kurām vienas darba kārtība bija jāpārceļ uz februārī, jo deputāti bija aizņemti ar ārlietām veltīto debašu un parlamentārās izmeklēšanas komisijas ziņojuma uzklausīšanu. Tāpat tautas priekšstāvju prātus nodarbina, ko iesākt ar „čekas maisiem”, kurus pienācis laiks atvērt… Bet, kā gadu iesāk, tā tas turpināsies, vēsta sena paruna. Zinot, ka šoruden gaidāmas arī Saeimas vēlēšanas, iespējams, tāda apcerīga, nesteidzīga gaisotne valdīs līdz pat vēlēšanu dienai. Jo ar problemātiskajiem likumprojektiem var sadusmot vēlētājus, tāpēc tos labāk nemaz neaiztikt. Tā, piemēram, Trauksmes cēlāju aizsardzības likumprojekts, kas Saeimā iesniegts un nodots komisijas izskatīšanai pagājušā gada agrā pavasarī, uz priekšu nav pavirzījies, kopš 2015. gada rudens „iestrēdzis” arī Likvidācijas kā piespiedu ietekmēšanas līdzekļa izpildes likuma projekts, kopš 2016. gada uz priekšu netiek arī Administratīvo pārkāpumu procesa likuma projekts, tāpat parlamenta atvilktnēs iegūlis Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu likuma projekts, kam priekšlikumi 2. lasījumam bija jāiesniedz līdz 2014. gada nogalei, u.c. likumprojekti. Sagaidāms, ka nākamajam Saeimas sasaukumam tiks nodots krietns blāķis ar aizsāktiem darbiem pie tiesību aktu jaunrades un labošanas.
Vienlaikus visai raiti rit darbs pie likumprojektiem, kas paredz ieviest jaunas nodevas un sodus. Tā janvāra nogalē valdības komitejas sēdē skatīti likumprojekti, kas paredz apjomīgākus sodus par nodokļu un informatīvo deklarāciju neiesniegšanu termiņā. Šai ziņā gan nekāda vilcināšanās netiks pieļauta!
Žurnāla februāra numura saturu skatiet ŠEIT
Abonēt žurnālu un portālu var ŠEIT
Izdevīgi abonēt BILANCES ZELTA KOMPLEKTĀ  ŠEIT
 


< < Atgriezties

© 2008-2016 Visas tiesības aizsargātas, izdevniecība SIA Lietišķās informācijas dienests

Graudu iela 68, Rīga, LV-1058 
Tālr.: (+371) 67 606 110 (+371) 67 606 110
E-pasts: lid@lid.lv Skype: lid.lv