Reģistrēties!!Aizmirsi paroli?
 

E-veikals > Jaunumi
Jaunumi

BILANCES JURIDISKIE PADOMI februārī:

06.02.2018

Komercdarbībai aktuālie temati
Vineta Vizule
,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Februāra numurā piedāvājam vairākus nozīmīgus tematus, tostarp turpinām janvāra numurā aizsākto iepazīstināšanu ar prasībām, kādas ārpakalpojumu grāmatvežiem izvirza Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likums. Aicinājām uz sarunu Agnesi Rudzīti, Valsts ieņēmumu dienesta Nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas pārvaldes direktori, un Baibu Rūdapu, un šīs pārvaldes Darījumu uzraudzības daļas galveno nodokļu inspektori, kuras atzina, ka grāmatvežu sabiedrība uz šo likumu raugās visai atturīgi. Arī Eiropas Padomes eksperti secinājuši, ka līdz šim Latvijā grāmatvežu izpratne par nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas jomu ir bijusi tuvu nullei.
Ar šo tematu saistās arī raksts  par jaunajām prasībām patieso labuma guvēju atklāšanā. Jaunie noteikumi paredz, ka īstie uzņēmumu saimnieki būs jāatklāj visām juridiskajām personām un personālsabiedrībām, kas reģistrētas Uzņēmumu reģistra (UR) vestajos reģistros, tostarp arī biedrībām, nodibinājumiem, zemnieku saimniecībām, politiskajām partijām u.c.
Tāpat turpinām stāstīt par prasībām, ko uzņēmumiem izvirza Vispārīgās datu aizsardzības regulas piemērošana Latvijā. Kamēr daudzi uzņēmumi revidē, kādi klientu, sadarbības partneru un arī darbinieku dati ir to rīcībā, iepazīstinām ar ieteikumiem, kam uzticēt datu aizsardzību uzņēmumā, kā arī brīdinām par gaidāmajiem sodiem un atbildību.
Ja jāaizstāv savas tiesības un intereses likumīgā ceļā, noteikti vērts iepazīties ar ieskatu civillietu izskatīšanas procesuālajā kārtībā. Tāpat noderēs informācija par darbiniekiem un valdes locekļiem piemērojamiem konkurences ierobežojumiem, kā arī komersanta juridiskās adreses nozīmi Uzņēmumu reģistra skatījumā.

Žurnāla gada abonentiem februārī bezmaksas pielikums „Tiesu reforma Latvijā”, kurā uzzināsit, kā mainīsies tiesu administratīvais iedalījums no 2018. gada 1. marta.

Ar februāra numura saturu var iepazīties ŠEIT .
ABONĒT ŽURNĀLU VAR ŠEIT
. Abonentiem pieejams žurnāla E-arhīvs.
Izdevīgi abonēt BILANCES ZELTA KOMPLEKTĀ  
ŠEIT.
 


< < Atgriezties

© 2008-2016 Visas tiesības aizsargātas, izdevniecība SIA Lietišķās informācijas dienests

Graudu iela 68, Rīga, LV-1058 
Tālr.: (+371) 67 606 110 (+371) 67 606 110
E-pasts: lid@lid.lv Skype: lid.lv