0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

Veikals GRĀMATAS STARPTAUTISKS BIZNESS
Izpārdošana!

STARPTAUTISKS BIZNESS

2.00

Autors: Autoru kolektīvs

Lessons Learned, sarunas ar pasaules biznesa līderiem

Dažkārt tieši ārvalstu tirgi paver pavisam jaunas un daudz plašākas iespējas nekā vietējais tirgus, taču, lai gūtu panākumus, jāpārzina starptautiskā biznesa spēles noteikumi. Tiem, kuri vēlas apgūt starptautiskā biznesa plašumus, ir vērts smelties pieredzi un padomus veiksmīgu starptautisku uzņēmumu vadītāju atziņās par to, kā iekarot ārvalstu tirgus un nepazust tajos, kas jādara, lai izprastu klientu vēlmes citās valstīs, kā saliedēt vienā komandā dažādu kultūru pārstāvjus, kas jāņem vērā uzrunājot starptautisku auditoriju utt.

 

 

PAR GRĀMATU:
Dažkārt tieši ārvalstu tirgi paver pavisam jaunas un daudz plašākas iespējas nekā vietējais tirgus, taču, lai gūtu panākumus, jāpārzina starptautiskā biznesa spēles noteikumi. Tiem, kuri vēlas apgūt starptautiskā biznesa plašumus, ir vērts smelties pieredzi un padomus veiksmīgu starptautisku uzņēmumu vadītāju atziņās par to, kā iekarot ārvalstu tirgus un nepazust tajos, kas jādara, lai izprastu klientu vēlmes citās valstīs, kā saliedēt vienā komandā dažādu kultūru pārstāvjus, kas jāņem vērā uzrunājot starptautisku auditoriju u.tt.

GRĀMATAS SATURS:
1. Moriss Levijs
Vietējais pret globālo
2. Nevils Isdels
Integrēt starptautisku biznesu vietējā līmenī
3. Endrū Šērmans
Izprast atšķirības, veicot biznesu ārzemēs
4. Sers Deivids Bells
Starpkultūru komunikācija
5. Sers Bobs Reids
Starptautisks bizness
6. Braiens Sandersons
Uzvedība ir starptautiskā biznesa valoda
7. Rozabete Mosa Kantere
Rūpīgi sagatavojies un pazīsti savu auditoriju
8. Filips Kotlers
Starptautiskiem uzņēmumiem ir nepieciešamas starptautiskas valdes
9. Lords Pauls
Izvēlies piemērotu laiku ieiešanai jaunos tirgos
10. Maikls Dells
Iespējas un problēmas, strādājot Ķīnā
11. Pīters Birčs
Vadīt likstas
12. Džimijs Veilss
Māksla vadīt globālu tiešsaistes kopienu
13. Sers Pauls Džadžs
Saglabāt ētiku sarežģītos apstākļos
14. Bleita Makgārvija
Attīstīt globālus pilsoņus

PAR AUTORIEM:
Sers Deivids Bells (Sir David Bell) ir Pearson direktors. Tas ir starptautisks mediju uzņēmums. Viņš ir arī Financial Times Group valdes priekšsēdētājs, bet kopš 1993. gada – Financial Times izpilddirektors. 1998. gada jūlijā sers Deivids tika iecelts par Pearson personāla direktoru. Viņa pārziņā ir Pearson Group darbinieku pieņemšana darbā, motivācija, attīstība un atalgošana. Piedevām viņš ir vairāku uzņēmumu direktors: The Economist, The Vitec Group, Plc. un The Windmill Partnership. Sers Deivids ir Common Purpose International valdes priekšsēdētājs, Crisis valdes priekšsēdētājs, kā arī Sadler’s Wells un International Youth Foundation valdes priekšsēdētājs.  Viņš bijis arī Millennium Bridge Trust valdes priekšsēdētājs (1995–2002), atbildīgs par simt gadu laikā pirmo jauno tiltu pāri Temzai Londonas centrā. Sers Deivids ieguvis izglītību Kembridžas un Pensilvānijas universitātēs.

Pīters Birčs (Peter Birch) ir bijušais Land Securities Group valdes priekšsēdētājs. Tas ir Lielbritānijā lielākais nekustamā īpašuma investīciju uzņēmums. No 1958. līdz 1965. gadam Birčs strādāja Nestlé Lielbritānijā, Šveicē, Singapūrā un Malaizijā. No 1965. līdz 1984. gadam viņš ieņēma vairākus amatus Gillette Industries patēriņa preču grupā. Tajā laikā viņš bija arī Gillette UK Ltd direktors un Āfrikas, Vidējo Austrumu un Austrumeiropas reģionu galvenais vadītājs. Nākamos četrpadsmit gadus viņš bija Abbey National vadītājs un pārraudzīja uzņēmuma pārveidošanu no būvuzņēmuma par banku. No bankas Birčs aizgāja 1998. gadā. No 1998. līdz 2006. gadam Pīters Birčs bija Land Securities valdes priekšsēdētājs, komerciālo aizdevumu nodrošinātājs, kā arī Kensington Group finansiālo pakalpojumu uzņēmuma valdes priekšsēdētājs. Patlaban viņš ir Trinity Mirror direktors – šo amatu viņš ieņem kopš 1999. gada. No 1998. līdz 1999. gadam viņš bija uzņēmuma valdes priekšsēdētājs. Birčs ir arī Kensington Group valdes priekšsēdētājs un Travelex Group direktors.

Maikls Dells (Michael Dell) ir Dell, Inc. dibinātājs, izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs. Šo tiešās pārdošanas datoruzņēmumu viņš nodibināja 1984. gadā. Dells ir grāmatas Direct from Dell: Strategies That Revolutionized and Industry autors. Dells biznesu uzsāka ar tūkstoš dolāriem un mērķi izveidot tiešas attiecības ar klientiem. 1992. gadā viņš kļuva par jaunāko Fortune 500 sarakstā iekļauto izpilddirektoru. 1998. gadā izveidoja MSD Capital, kas ir privāta investīciju firma. 2001. gadā viņš bija pirmajā vietā pasaules tirgū.  Dells darbojas Pasaules ekonomikas foruma dibinātāju valdē un tās starptautiskās biznesa padomes izpildkomitejā. Viņš ir ASV biznesa padomes loceklis. Dells darbojas arī ASV prezidenta zinātnes un tehnoloģiju konsultatīvajā padomē, kā arī Indijas biznesa skolas Hiderabadā vadības padomē.

Sers Pauls Džadžs (Sir Paul Judge) ir Karaliskās mākslas biedrības valdes priekšsēdētāja vietnieks. Tā ir organizācija, kuras mērķis ir likvidēt sociālā progresa barjeras.  Pēc Kembridžas Trinity koledžas beigšanas un Vartonas biznesa skolā iegūtā MBA sers Pauls trīspadsmit gadu nostrādāja Cadbury Schweppes Plc. Pēc tam viņš vadīja pārtikas uzņēmumu pārpirkšanu, lai izveidotu kompāniju Premier Brands, kas 1989. gadā veiksmīgi tika pārdota. Tad valdība iecēla seru Paulu Džadžu par Piena mārketinga padomes locekli, viņš kļuva par valdes locekli apvienībā Pārtika no Lielbritānijas. Vienlaikus sers Pauls bija konservatīvo partijas ģenerāldirektors, Lielbritānijas Ministru kabineta ministru padomnieks, Boddington Group direktors un WPP direktors. Viņš ir bijis galvenais ziedotājs Kembridžas universitātes Džadža menedžmenta institūtam. Patlaban Sers Pauls ir Britu ziemeļamerikāņu komitejas valdes priekšsēdētājs, MBA asociācijas prezidents un Tempur-Pedic International direktors.

Nevils Isdels (Neville Isdell) ir The Coca-Cola Company valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors. 1966. gadā Isdela kungs pievienojās The Coca-Cola Company un strādāja vietējā ražotnē Zambijā. No tā brīža līdz pat 1989. gadam viņš ieņēma dažādus amatus un no 1989. gada janvāra līdz 1998. gada februārim bija uzņēmuma viceprezidents. No 1995. gada janvāra līdz 1998. gada februārim viņš bija Greater Europe Group prezidents. No 1998. gada jūlija līdz 2000. gada septembrim Nevils Isdels bija Coca-Cola Beverages Plc valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors. No 2000. gada septembra līdz 2001. gada maijam viņš ieņēma Coca-Cola Hellenic Bottling Company S.A. izpilddirektora amatu, bet no 2001. gada maija līdz tā paša gada decembrim bija valdes priekšsēdētāja vietnieks. 2002. gadā no janvāra līdz maijam Isdela kungs bija uzņēmuma starptautiskais konsultants. Kopš 2004. gada jūnija Nevils Isdels ir plaši pazīstamās Coca-Cola Company valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors, kopš 2004. gada decembra – arī SunTrust Banks Inc. direktors.

Rozabete Mosa Kantere (Rosabeth Moss Kanter) ir Hārvarda Biznesa skolas biznesa administrēšanas profesore (Ernesta L. Arbakla valdē) un bestsellera autore, viņas stratēģiskais un praktiskais ieskats vadījis lielu un mazu organizāciju līderus vairāk nekā divdesmit piecus gadus. Viņa ir bijusi žurnāla Harvard Business Review redaktore (1989–1992) un konsultējusi gan lielus uzņēmumus, gan valdības par stratēģijas, inovāciju un līderības pārmaiņu jautājumiem pasaulē. R. M. Kantere ir 50 visietekmīgāko sieviešu sarakstā pasaulē (Londonas Times), kā arī desmit visietekmīgāko biznesa domātāju skaitā pasaulē (Accenture and Thinkers 50), viņa nodēvēta par vienu no deviņām «biznesa roka zvaigznēm» (American Way). Profesore Kantere ir autore un līdzautore septiņpadsmit grāmatām, kas tulkotas septiņpadsmit valodās. Viņas klasiskā grāmata Men and Women of the Corporation, kas ieguvusi dažādas balvas, sniedz ieskatu daudzu personību un organizāciju korporatīvo karjeru faktoros, kas veicina panākumu gūšanu; jaunais zīmētais video A Tale of «O»: On Being Different ir starp pasaulē visplašāk izmantotajiem; savukārt grāmata Work and Family in the United States ir politikas dienas kārtībā (2001. gadā centra koalīcija izveidoja Rozabetes Mosas Kanteres balvu par labākajiem pētījumiem šajā jomā). Viņas balvu ieguvusī grāmata When Giants Learn to Dance parāda, kā daudzi uzņēmumi pasaulē tiek galā ar jaunajiem konkurences noteikumiem globālās informācijas laikmeta pirmsākumos. Viņas jaunākā grāmata ir America the Principled: 6 Opportunities for Becoming a Can-Do Nation Once Again.

Filips Kotlers (Philip Kotler) ir Ziemeļrietumu universitātes Kelloga Menedžmenta skolas S. C. Johnson & Son stipendiāts, starptautiskā mārketinga profesors. Profesors Kotlers ir vairāku grāmatu autors, tostarp Marketing Management: Analysis, Planning, Implementation and Control, kas ir visplašāk izmantotā mārketinga grāmata biznesa skolās pasaulē. Viņš ir publicējis vairāk nekā simt rakstu lielākajos žurnālos, vairāki no tiem ieguvuši apbalvojumus kā labākie raksti.  Profesors Kotlers ir konsultējis tādus uzņēmumus kā IBM Corporation, General Electric Company, AT&T Corporation, Honeywell International, Inc., Bank of America Corporation, Merck & Co., Inc. un daudzus citus par mārketinga stratēģiju un plānošanu, mārketinga organizēšanu un starptautisko mārketingu.  Viņš bijis Menedžmenta zinātņu institūta Mārketinga koledžas valdes priekšsēdētājs, Amerikas Mārketinga asociācijas direktors, Mārketinga zinātnes institūta aizbildnis, MAC Group direktors, Jankeloviča konsultatīvās padomes bijušais loceklis un Kopernika konsultatīvās padomes loceklis, ir Čikāgas Mākslas institūta skolas vadītāju padomes loceklis un Drakera fonda konsultatīvās padomes loceklis.

Moriss Levijs (Maurice Levy) ir Publicis Groupe izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs. Levijs jau 1971. gadā pievienojās vienam no pasaules lielākajiem reklāmas un mediju pakalpojumu konglomerātiem Publicis. Viņam tika uzticēta atbildība par datu apstrādi un informācijas tehnoloģijām.  Levijs ātri virzījās pa karjeras kāpnēm uz augšu un 1973. gadā tika iecelts par korporatīvo vadītāju, 1976. gadā – par vadošo direktoru, bet 1981. gadā – par Publicis Conseil izpilddirektoru. 1986. gadā viņš kļuva par Publicis Groupe priekšsēdētāja vietnieku, 1988. gadā – par valdes priekšsēdētāja vietnieku. 1987. gada novembrī viņš tika iecelts par Menedžmenta padomes valdes priekšsēdētāju un izpilddirektoru. Levijs ir Pasaules ekonomikas fonda valdē.

Bleita Makgārvija (Blythe McGarvie)
ir Leadership for International Finance prezidente un dibinātāja. Viņa ir darbojusies ienesīgās biznesa vienībās un vadījusi darbiniekus Ķīnā, Francijā un Somijā. Pirms darba Leadership for International Finance no 1999. līdz 2002. gadam Makgārvija bija izpildviceprezidente un finanšu direktore BIC Group.  Viņa ir darba Fit In, Stand Out: Mastering the FISO Factor: The Key to Leadership Effectiveness in Business and Life autore. Kopš 2003. gada Makgārvija ir Leadership for International Finance dibinātāja un prezidente. Tā ir privāta konsultāciju kompānija, kas klientiem piedāvā globālu skatījumu, lai sasniegtu izaugsmi, un nodrošina vadības seminārus korporatīvām un akadēmiskām grupām. Viņai ir plašas zināšanas par patērētāju tirgiem, pasaules ekonomiku un finanšu prasmju attīstību. Viņa darbojas Accenture (kopš 2001. gada), Pepsi Bottling Group (kopš 2002. gada), St. Paul Travelers (kopš 2003. gada) un Viacom (kopš 2007. gada) valdēs. Nesen Makgārvija tika iecelta par Ziemeļrietumu universitātes Kelloga Inovāciju tīkla vecāko biedru.

Lords Pauls (Lord Paul) ir Caparo Group valdes priekšsēdētājs. Caparo Group ir spēcīgākais tērauda, auto un inženierijas produktu ražotājs. Lords Pauls maģistra grādu mehāniskajās inženierzinātnēs ieguva Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtā. 1968. gadā viņš dibināja Caparo Group ar vienu mazu rūpnīcu Hantingdonā, Lielbritānijā. Kopš 1996. gada viņš ir Labor biedrs un ir darbojies virknē parlamenta izveidotu komiteju. Patlaban Lords Pauls darbojas Eiropas Savienības apakškomitejā, kas risina iekšējā tirgus jautājumus. Lords Pauls ir britu vēstnieks pārjūru biznesos. Viņš ir arī Lielbritānijas Tirdzniecības un rūpniecības departamenta Indobritu partnerības biedrs, sniedz padomus tērauda, kalnrūpniecības un investīciju jautājumos. 1994. un 1995. gadā Lords Pauls bija Lielbritānijas Tērauda asociācijas prezidents un kopš 1998. gada – Volverhemptonas universitātes rektors. 2006. gada martā viņš tika iecelts par Vestminsteres universitātes pirmo sekretāru.

Sers Bobs Reids (Sir Bob Reid) ir ICE Clear Europe valdes priekšsēdētājs un bijušais Halifaksas bankas Skotijā priekšnieka vietnieks. Sers Bobs pievienojās Shell International Petroleum Company Limited 1956. gadā un pārsvarā strādāja ārzemēs. Viņš ieņēma dažādus amatus Brunejā, Nigērijā, Taizemē un Austrālijā. No 1985. gada līdz 1990. gada septembrim sers Bobs Reids bija Shell valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Lielbritānijā. Kopš 1990. gada viņš bija Britu dzelzceļa padomes valdes priekšsēdētājs. No šā amata viņš atvaļinājās 1995. gadā. No 1997. līdz 2004. gadam sers Bobs bija Halifaksas bankas Skotijā priekšnieka vietnieks. 2002. gada maijā viņš uzsāka darbu Avis Europe, kur ieņēma valdes priekšsēdētāja amatu. No valdes sers Bobs aizgāja 2004. gada maijā. 2007. gadā sers Bobs kļuva ICE Eiropas informācijas apstrādes centra ICE Clear Europe valdes priekšsēdētāju. Kopš 2001. gada jūnija viņš bija ICE direktors un kopš 1999. gada – International Petroleum Exchange (šodien zināms kā ICE Futures) valdes priekšsēdētājs. 2004. gadā sers Bobs pievienojās CHC Helicopter Corporation valdei un 2005. gadā kļuva par uzņēmuma vadības direktoru. Viņš ir arī Diligenta Limited un Merchants Trust plc direktors.

Braiens Sandersons (Bryan Sanderson) ir bijušais Standard Chartered valdes priekšsēdētājs. Patlaban viņš ir pilsētas atjaunošanas uzņēmuma Sunderland arc valdes priekšsēdētājs un britu valdības Āzijas operatīvās grupas valdes līdzpriekšsēdētājs. Sandersons trīsdesmit sešus gadus ir nostrādājis dažādos amatos BP: 1987. gadā viņš ieņēma izpilddirektora un rīkotājdirektora amatu BP Nutrition, trīs gadus vēlāk kļuva par BP Chemicals izpilddirektoru un pēc tam par valdes direktoru. 1992. gadā viņš tika iecelts par BP izpilddirektoru un bija atbildīgs par Āzijas un Klusā okeāna reģionu. Pēc tam līdz 2000. gadam viņš bija BP Chemicals izpilddirektors. No 2003. līdz 2006. gadam Sandersons strādāja par valdes priekšsēdētāju Standard Chartered Bank, Plc. Viņa fokuss uz valdības jautājumiem stiprināja valdi un nodrošināja nepārtrauktu izaugsmi bankas akcijām un tirgus kapitalizāciju.  Britu valdība 2004. gadā izveidoja Āzijas operatīvo grupu pie Tirdzniecības un rūpniecības valsts sekretariāta, lai izpētītu, kā mazināt tirdzniecības barjeras starp Lielbritāniju un Āziju. Sandersons ir šīs grupas valdes līdzpriekšsēdētājs.

Endrū Šērmans (Andrew Sherman) ir Grow Fast Grow Right līdzdibinātājs un izpilddirektors. Tas ir pasaulē lielākais vadības apmācību programmu izveidotājs un nodrošinātājs gan uz vietas, gan tiešsaistē. Šērmans ir arī atzīts uzņēmumu un transakciju pilnvarotais, partneris Vašingtonā bāzētai juristu firmai Dickstein Shapiro. Viņš ir padomnieks juridiskajos un stratēģiskajos jautājumos gan Fortune 500 sarakstā esošiem uzņēmumiem, gan jauniem un augošiem uzņēmumiem.  Šērmans vairāk nekā astoņpadsmit gadus ir strādājis par profesora palīgu Merilendas universitātes MBA programmās, kopš 1987. gada bijis Jauno uzņēmēju organizācijas ģenerālpadomē, kā arī ir Mazo un topošo darbuzņēmēju konsultatīvā foruma valdē/ģenerālpadomē. Bijušais Nacionālās uzņēmējdarbības komisijas valdes priekšsēdētājs.

Džimijs Veilss (Jimmy Wales) ir atvērtā satura enciklopēdijas Wikipedia izveidotājs. No 1994. līdz 2000. gadam Dž. Veilss strādāja par pētniecības vadītāju Čikāgas Pirmpirkuma tiesību asociācijā – uzņēmumā, kas tirgo preces un akcijas. 2000. gadā viņš sāka darbu pie atvērta satura enciklopēdijas Nupedia veidošanas, 2001. gadā nodibināja Wikipedia – bezmaksas tiešsaistes enciklopēdiju, kuru var rediģēt ikviens cilvēks. Dž. Veilss ir kompānijas Wikimedia Foundation, Inc. valdes priekšsēdētājs. Tā ir bezpeļņas labdarības organizācija ar mērķi veicināt brīvas daudzvalodu informācijas attīstību, izplatīšanu un vairošanos. Tāpat viņš ir Wiki, Inc. līdzdibinātājs, kas kolekcionē Wiki vietnes par dažādiem tematiem un uztur tās vienotā vietnē. Dž. Veilss ir Bērkmana Interneta un sabiedrības centra loceklis Hārvarda Juridiskajā skolā un kompānijas Socialtext – vadošā Enterprise 2.0 risinājumu piedāvātāja – direktors. Tāpat viņš ir bezpeļņas licencēšanas organizācijas Radošais nams direktors. 2006. gadā žurnāls Time iekļāva Dž. Veilsu to cilvēku sarakstā, kas veidojuši mūsdienu pasauli, un 2007. gadā viņš kļuva par žurnāla Forbes interneta slavenību.

PRODUKTA DETAĻAS:
Formāts: 110mm x 180mm, mīkstie vāki, 104 lpp.
ISBN: 978-9984-826-67-7
Izdošanas gads: 2009
Izdevējs: Izdevniecība Lietiškās informācijas dienests

Atsauksmes

Pašlaik atsauksmju nav.

Uzraksti atsauksmi pirmais par “STARPTAUTISKS BIZNESS”