0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

Veikals GRĀMATAS PIEŅEMŠANA UN ATLAIŠANA
Izpārdošana!

PIEŅEMŠANA UN ATLAIŠANA

2.00

Autors: Autoru kolektīvs

Lessons Learned, Sarunas ar pasaules biznesa līderiem

Jo talantīgāki darbinieki strādā uzņēmumā, jo veiksmīgāks ir bizness. Kā pieņemt darbā labākos nozares speciālistus? Kas vadītājam jāzina par konkrētā amata pretendentiem? Kā veidot ekspertu komandu un panākt, ka darbinieku talanti biznesā uzplaukst? Ko darīt, ja darbinieks jāatlaiž? Kāda ir vadītāja loma darbinieku pieņemšanā un atlaišanā? Šajos jautājumos vērtīgus padomus sniedz grāmatu sērijā Lessons Learned izdotie starptautiski atzītu līderu stāsti par veiksmīgiem personāla jautājumu risinājumiem.

 

 

PAR GRĀMATU:
Jo talantīgāki darbinieki strādā uzņēmumā, jo veiksmīgāks ir bizness.
Kā pieņemt darbā labākos nozares speciālistus? Kas vadītājam jāzina par konkrētā amata pretendentiem? Kā veidot ekspertu komandu un panākt, ka darbinieku talanti biznesā uzplaukst? Ko darīt, ja darbinieks jāatlaiž? Kāda ir vadītāja loma darbinieku pieņemšanā un atlaišanā?
Šajos jautājumos vērtīgus padomus sniedz grāmatu sērijā Lessons Learned izdotie starptautiski atzītu līderu stāsti par veiksmīgiem personāla jautājumu risinājumiem.

GRĀMATAS SATURS:
1. Pamela Marone
Pieņem darbā cilvēkus, kuriem ir tādas pašas vērtības kā tev
2. Lorēna Flanegana
Meklē labākos cilvēkus gan uzņēmumā, gan ārpus tā
3. Kolins Dejs
Potenciālo darbinieku uzticamības pārbaude
4. Nikola Horlika
Operdziedātājs
5. Sers Donalds Kručšenks
Pieņem darbā talantu, nevis pieredzi
6. Laura Taisone
Lai ap tevi ir vairāk ekspertu
7. Gerijs Ročs
Ilgtermiņa viedoklis pār īstermiņa lietderību
8. Džodija Tompsone un Kali Reslere
Koncentrējies nevis uz talantu pieņemšanu darbā, bet gan viņu noturēšanu
9. Sers Marks Veinbergs
Pieņem cilvēkus, balstoties uz godīgumu
10. Erols Deiviss jaunākais
Labāk atlaid cilvēkus ātrāk nekā par vēlu
11. Džons Robertss
Kā atlaist cilvēkus
12. Pols Andersons
Nepadari sliktas ziņas par labām
13. Lords Šermans
Ļauj cilvēkiem iet
14. Pīters Elvuds
Esi stingrs, bet līdzjūtīgs
Par autoriem
Pateicība

PAR AUTORIEM:
Pols Andersons (Paul Anderson) ir Spectra Energy dabiskās gāzes uzņēmuma priekšsēdētājs. Savu karjeru Andersons sāka Ford Motor Company, kur laikā no 1969. līdz 1972. gadam strādāja vairākos amatos mārketingā, inženierzinātnēs, finansēs un rūpniecībā. No 1972. līdz 1977. gadam viņš bija plānošanas vadītājs un tad pievienojās korporācijai PanEnergy. Pēc tam Andersons pildīja dažādus vidējā līmeņa vadītāja amatus PanEnergy, līdz beidzot kļuva par kompānijas valdes priekšsēdētāju, izpilddirektoru un prezidentu. Kad PanEnergy 1997. gadā apvienojās ar Duke Power Co., viņš kļuva par Duke Energy Corp. prezidentu un operāciju vadītāju, bet pēc gada ieņēma vadītāja amatu apvienotajā uzņēmumā. 1998. gadā Andersons pārgāja uz BHP Ltd., kur viņš bija rīkotājdirektors un izpilddirektors, līdz uzņēmums 2001. gadā apvienojās ar Billiton plc. Tad viņš kļuva par rīkotājdirektoru un izpilddirektoru BHP Billiton Ltd. Austrālijā un BHP Billiton plc Apvienotajā Karalistē, kur nostrādāja līdz 2002. gadam, kad aizgāja pensijā. 2003. gada novembrī Andersons atgriezās Duke Energy par valdes priekšsēdētāju un izpilddirektoru. 2007. gadā, kad Duke Energy pārtapa par Spectra Energy, viņš kļuva par jaunā uzņēmuma valdes priekšsēdētāju. Viņš ir arī Qantas Airways Ltd. un BHP Billiton direktors.

Erols Deiviss jaunākais (Erroll Davis Jr.) ir bijušais Alliant Energy Corp. valdes priekšsēdētājs. Pašreiz viņš ir Džordžijas universitāšu sistēmas kanclers.Erols Deiviss enerģijas industrijā ir nostrādājis vairāk nekā 25 gadus. Viņš pievienojās Wisconsin Power and Light Co. 1978. gadā, pēc desmit gadiem kļuva par izpilddirektoru un līdz 1998. gadam strādāja par prezidentu. Pēc apvienošanās 1998. gadā Deivisa kungs kļuva par Alliant Energy prezidentu un izpilddirektoru. Šajā [izpilddirektora] amatā viņš strādāja līdz 2005. gada jūnijam un līdz 2006. gadam turpināja strādāt par valdes priekšsēdētāju, kad atkāpās no amata. Deivisa kungs bija arī izpilddirektors Alliant Energy Resources, Inc. un Iowa Power and Light Co. (vai arī to priekšteču uzņēmumos) pēc apvienošanās. 2006. gada februārī viņš sāka strādāt par kancleru Džordžijas universitāšu sistēmā. Deivisa kungs ir BP plc, Union Pacific Corp. un Edison Electric Institute valdēs.

Kolins Dejs (Collin Day) ir tīrīšanas, veselības un ķermeņa kopšanas produktu uzņēmuma Reckitt Benckister plc. finanšu vadītājs un direktors. Deja kungs savu karjeru uzsāka 1973. gadā, strādājot par grāmatveža praktikantu Eastman Kodak Co. Pēc gada viņš pievienojās British Gas plc, kur piecus gadus nostrādāja par iekšējo auditoru, vadītāju un projektu grāmatvedi. 1980. gadā viņš pārgāja uz De La Rue Group plc, kur astoņus gadus ieņēma dažādus finanšu un grāmatvedības amatus uzņēmumā un tā meitasuzņēmumā Crosfield Electronics Ltd. Līdz sava termiņa beigām šajā uzņēmumā viņš jau bija pakāpies līdz Finanšu departamenta direktora amatam. 1988. gadā Dejs pievienojās ABB Group un strādāja par Finanšu departamenta direktoru ABB Kent plc, virzoties uz augšu, lai kļūtu par ABB Instrumentation Ltd. finanšu direktoru. 1995. gadā viņš kļuva par Aegis Group plc finanšu direktoru un šajā amatā nostrādāja līdz 2000. gadam. Pēc tam Deja kungs piecus gadus bija Finanšu departamenta direktors un direktors Reckitt Benckiser. Viņš strādājis arī par direktoru EasyJet un Bell Group plc. 2005. gadā viņš kļuva par WPP Group plc direktoru.

Pīters Elvuds (Peter Ellwood) jau kopš 2004. gada janvāra ir Imperial Chemical Industries (ICI) priekšsēdētājs. Elvuda kungs savu karjeru sāka 1961. gadā Barclay Bank plc un izauga līdz Barclaycard priekšsēdētāja amatam, kurā palika no 1985. līdz 1989. gadam. Šajā laika posmā viņš bija arī Visa European Union valdes loceklis. No 1994. līdz 1999. gadam viņš bija Visa International valdes priekšsēdētājs.TSB Bank Pīters Elvuds pievienojās mazumtirdzniecības vadītāja amatā 1989. gadā un 1992. gadā kļuva par grupas vadītāju. 1995. gadā, kad TBS apvienojās ar Lloyds Bank, Elvuda kungs tika iecelts par Lloyds TSB valdes locekli un vēlāk par valdes priekšsēdētāju.2003. gada jūnijā Elvuda kungs kļuva par priekšsēdētāja vietnieku ICI, kas ir viens no pasaules lielākajiem specializēto produktu un krāsu ražotājiem, un kopš 2004. gada janvāra strādā tur par valdes priekšsēdētāju. 2001. gadā Pīters Elvuds kļuva par British Empire banku pakalpojumu vadītāju. Viņš bija arī The Work Foundation valdes priekšsēdētājs un ir Race Equality and Diversity Task Force, Institute for Public Policy, valdes priekšsēdētājs. Elvuda kungs ir Chartered Institute of Bankers biedrs. Kopš 2005. gada septembra viņš strādājā par First Data Corp. direktoru.

Lorēna Flanegana (Lauren Flanagan) ir vadošā digitālo aktīvu pārvaldītāja WebWare Corp. līdzdibinātāja, bijusī valdes priekšsēdētāja un izpilddirektore, ko 2003. gadā pārņēma INSCI, kas ir Enterprise Content Management nodrošinātājs. Pašreiz viņa ir izpilddirektore SCIO Corp., kas ir stratēģijas padomdevējs uzņēmums ar specializāciju banku servisa ieguldījumos,.Flanegana kundzei ir vairāk nekā 25 gadu pieredze tehnoloģiju uzņēmumu dibināšanā un vadīšanā. Pirms WebWare nodibināšanas viņa bija nodibinājusi četrus tehnoloģiju uzņēmumus un strādāja par konsultanti tādās spēcīgās tehnoloģiju kompānijām kā Apple Inc., Atari, Inc., Hewlett-Packard Co., IBM Corp. un Microsoft Corp. WebWare viņa palīdzēja noteikt un vadīt jaunas tirgus stratēģijas – zīmola vadīšanu un ražošanas aktīvu pārvaldīšanu. Viņa arī strādāja par izpilddirektori un valdes priekšsēdētāju.Flanegana kundze ir arī Phenomenelle Angels Fund līdzdibinātāja. Tas ir fonds, kas investē uzņēmumos, kurus vada vai kuru menedžmentu veido sievietes vai minoritāšu pārstāvji.Viņa ir Angel Capital Association dalībniece un EraGen Biosciences Inc., ThreeFold Sensors (IA, Inc.) un TrafficCast International, Inc. valdes locekle.

Nikola Horlika (Nicola Horlick) ir fondu vadīšanas uzņēmuma Bramdean Asset Management LLP dibinātāja un izpilddirektore. Horlikas kundze savu karjeru sāka Mercury Asset Management plc pēc tam, kad gadu bija nostrādājusi SG Warburg kā praktikante. Pēc astoņiem gadiem viņa pārgāja uz Morgan Grenfell Asset Management, kur strādāja par Apvienotās Karalistes pensiju fonda direktori. 1992. gadā viņu iecēla par vadošo direktori. Nākamajos četros gados fonds izauga četrkārt.1997. gadā viņa bija SG Asset Management Ltd. līdzdibinātāja un līdz pat 2003. gadam strādāja par SGAM Holdings Ltd. izpilddirektori, kā arī par Apvienotās Karalistes fonda vecāko vadītāju.2005. gadā Horlikas kundze nodibināja Bramden Asset Management.

Sers Donalds Kručšenks (Sir Donald Cruickshank) ir bijušais London Stock Exchange plc valdes priekšsēdētājs. Patlaban viņš ir Qualcomm Inc. direktors.Sers Donalds bija McKingsey & Co konsultants, pirms pievienojās Times Newspapers, kur viņš strādāja par komercdirektoru, pēcāk ieņēma direktora amatu informācijas un izklaides nodaļā Pearson plc. 1984. gadā viņš kļuva par Virgin Group plc direktoru, un šajā amatā nostrādāja nākamos piecus gadus.No 1989. līdz 1993. gadam viņš bija National Health Service izpilddirektors Skotijā, vēlāk kļuva par U.K.’s Office of Telecommunications (Oftel) ģenerāldirektoru. Šo amatu viņš ieņēma no 1993. gada līdz 1998. gadam. Trīs gadus viņš strādāja par Action 2000 valdes priekšsēdētāju. Tā bija Apvienotās Karalistes tūkstošgades svinību kampaņa. 1998. gadā kanclers Gordons Brauns (Gordon Brown) iecēla seru Donaldu par Apvienotās Karalistes banku sektora Valdības revīzijas komisijas valdes priekšsēdētāju. Viņa pārskats tika publicēts 2000. gada martā.2000. gada maijā viņš kļuva par London Stock Exchange valdes priekšsēdētāju. Šo amatu viņš ieņēma līdz 2003. gada jūlijam. 2005. gadā sers Donalds kļuva par Qualcomm direktoru. Vēl pavisam nesen viņš bija arī mediju aģentūras SMG plc valdes priekšsēdētājs.

Pamela Marone
(Pamela Marrone) ir Marrone Organic Innovations, Inc. dibinātāja un izpilddirektore. Viņa ir AgraQuest, Inc. dibinātāja un bijusī izpilddirektore.No 1983. līdz 1989. gadam Marones kundze vadīja insektu biologu grupu Monsanto Co., kas attīstīja līdz tam nebijušus risinājumus insektu apkarošanā. 1990. gadā viņa atstāja uzņēmumu, lai kļūtu par Entotech, Inc. dibinātāju un prezidenti. Tā bija Novo Nordisk A/S biopesticīdu meitassabiedrība. Pēc pārpirkšanas 1995. gadā Marones kundze nodibināja AgraQuest – uzņēmumu, kas ražo dabiskus produktus kaitēkļu iznīcināšanai. Viņa strādāja par uzņēmuma izpilddirektori, valdes priekšsēdētāju un prezidenti līdz 2006. gada aprīlim.Patlaban Marrone Organic Innovations uzņēmuma mērķis ir izveidot dabiskus, efektīvus, drošus, kā arī videi draudzīgus kaitēkļu iznīcināšanas produktus.Marones kundze strādā arī Association of Appplied IPM Ecologists, National Foundation for IPM Education, kā arī Organic Farming Research Foundation valdēs. Kopš 1999. gada viņa ir darbojusies Sutter Health Sacramento Sierra Region valdē.

Kali Reslere (Cali Ressler) ir CultureRx līdzdibinātāja. Tas ir Best Buy Co. meitasuzņēmums, kas specializējas patērētāju elektropreču, portatīvo datoru, izklaides tehnoloģiju un iekārtu tirgošanā. Resleres kundze bija Best Buy darba un brīvā laika līdzsvara programmas direktore, kad viņa uzsāka ROWE (uz rezultātiem orientēta darba vide) eksperimentu Mineapolisas nodaļā. Programma kļuva populāra, kad Best Buy «organizācijas guru» Džodija Tompsone uzzināja par Resleres kundzes darbu un panāca, ka programmu ievieš visā uzņēmumā. Resleres kundze kopā ar Tompsones kundzi nodibināja CultureRx, uzņēmumu, kas specializējas ROWE. Resleres kundze un Tompsones kundze ir līdzautores grāmatai Why Work Sucks and How You Can Fix It: Inside the Result-Only Revolution. Viņu rakstus varēja lasīt tādās avīzēs kāBusinessWeek, HR Magazine, New York Times un TIME magazine, kā arī dzirdēt 60 Minutes un nacionālajā radio.

Džons Robertss
(John Roberts) nesen aizgājis pensijā no izpilddirektora amata United Utilities. Robertss pabeidza Liverpool University un pievienojās Manweb. 1984. gadā viņš kļuva par finanšu direktoru, bet 1991. gadā – par rīkotājdirektoru. Vēl pēc gada viņu paaugstināja par izpilddirektoru. Pēcāk viņš kļuva par South Wales Electricity izpilddirektoru un atradās pie vadības grožiem brīdī, kad Hyder pārņēma uzņēmumu. Tad Džons Robertss tika iecelts par Hyder Utilities izpilddirektoru. 1999. gada septembrī viņu iecēla par United Utilities izpilddirektoru, no kurienes viņš 2006. gada martā aizgāja pensijā. Iepriekš viņš bijis neatkarīgā elektronikas un optisko kabeļu montāžas un elektrovadu uzņēmuma Volex direktors, arī Electricity Association prezidents un Electricity Pension Trustees Limited valdes priekšsēdētājs.

Gerijs Ročs
(Gerry Roche) ir vecākais valdes priekšsēdētājs vadītāju atlases kompānijā Heidrick & Struggles International, Inc. Savas karjeras sākumā Roča kungs bija American Broadcasting Co. norēķinu vadītājs, Mobile Oil Co. meitasuzņēmuma Kordite Corp. pārdošanas vadītājs, produktu vadītājs un mārketinga direktors, kā arī AT&T vadības praktikants. Pēc strādāšanas šajos uzņēmumos Roča kungs pievienojās Heidrick & Struggles, kur nostrādāja 40 gadus. 1964. gadā viņš kļuva par uzņēmuma viceprezidenta vietnieku, 1973. gadā – par austrumu reģiona vadītāju. Pēc četriem gadiem viņš kļuva par viceprezidentu un bija atbildīgs par visiem iekšzemes procesiem. Vēl pēc gada Roča kungs kļuva par kompānijas prezidentu un izpilddirektoru. 1981. gadā viņš kļuva par uzņēmuma valdes priekšsēdētāju, līdz ar to viņš vairāk laika varēja veltīt augsta līmeņa vadītāju starptautiskajai atlasei.  1994. gadā Roča kungs sadarbībā ar Džonu Tompsonu (John Thompson) izveidoja Heidrick & Struggle valdes priekšsēdētāja biroju. Strādājot šajā uzņēmumā, Roča kungs ir vadījis izpilddirektoru meklēšanu tādiem uzņēmumiem kā 3M Co., IBM Corp., Gap Inc., PricewaterhouseCoopers un Chubb Corp.  Viņš ir arī The National Mentoring Partnership (MENTOR) un The Community Anti-Drug Coalitions of America valdes loceklis.

Lords Šermans (Lord Sharman) ir mārketinga komunikāciju uzņēmuma Aegis Group valdes priekšsēdētājs. 1966. gadā Lords Šeirmans pievienojās Peat, Marwick, Mitchell & Co (vēlāk KPMG International) menedžera amata. Viņš strādāja vairākos birojos dažādās valstīs, līdz 1981. gadā viņu iecēla par Londonas struktūrvienības partneri. Kopš 1987. gada viņš bija atbildīgs par struktūrvienības mārketingu un trīs gadus vēlāk – par darbību Londonā un Dienvidaustrumanglijā. No 1991. līdz 1994. gadam viņš bija KPMG Management Consulting valdes priekšsēdētājs. 1994. gadā viņu iecēla par partneri. Lords Šermans strādāja arī Eiropas valdē un Starptautiskajā direktoru komitejā. 1997. gadā viņš kļuva par KPMG International valdes priekšsēdētāju, bet 1999. gada septembrī aizgāja pensijā. Pašreiz viņš ir Aegis Group valdes priekšsēdētājs, šajā amatā viņš strādā kopš 2000. gada.  Lords Šeirmans ir Aviva plc valdes priekšsēdētājs un Reed Elsevier un BG Group plc direktors. Viņš ir starptautiskās banku sistēmas uzraudzības komitejas ABN AMRO loceklis. No 2003. līdz 2004. gadam viņš bija Securicor plc valdes priekšsēdētājs, 2004. gadā Lords Šermans kļuva par Group 4 Securicor plc valdes priekšsēdētāju. Tas ir lielākais starptautisko drošības pakalpojumu sniedzējs, kas izveidots pēc tam, kad Group 4 Falck uzņēmums apvienojās ar Securicor.

Džodija Tompsone
(Jody Thompson) ir Best Buy Co. Inc. meitasuzņēmuma CultureRx līdzdibinātāja. Šis uzņēmums specializējas patērētāju elektropreču, portatīvo datoru, izklaides tehnoloģiju un iekārtu tirgošanā. Tompsones kundze bija Best Buy «organizācijas guru», kad viņa uzzināja par kādu eksperimentu Mineapolisā, ko veica programmas vadītāja Kalija Reslere. Viņas strādāja kopā, lai ieviestu ROWE (uz rezultātiem orientēta darba vide) visā uzņēmumā. Tompsones kundze kopā ar Resleres kundzi nodibināja CultureRx, uzņēmumu, kas specializējas ROWE. Tompsones kundze un Resleres kundze ir līdzautores grāmatai Why Work Sucks and How You Can Fix It: Inside the Result-Only Revolution. Viņu raksti varēja lasīt tādās avīzēs kā BusinessWeek, HR Magazine, New York Times un TIME magazine, kā arī dzirdēt 60 Minutes un nacionālajā radio.

Laura Taisone (Laura Tyson) ir bijusī Londonas Biznesa skolas dekāne, Hāsa Biznesa skolas profesore un dekāne Bērklija universitātē Kalifornijā. Pirms tam Taisone strādāja par Londonas Biznesa skolas dekāni un bija Baltā nama konsultante nacionālās ekonomikas jautājumos. Par dekāni profesore Taisone sāka strādāt 2002. gadā un savu amatu atstāja 2006. gadā. Pirms tam viņa bija strādājusi par dekāni Hāsa Biznesa skolā un ekonomikas un uzņēmējdarbības vadības profesori Kalifornijas universitātē. No 1993. gada janvāra līdz 1996. gada decembrim profesore Taisone strādāja Klintona administrācijā. No 1995. gada februāra līdz 1996. gada decembrim viņa bija prezidenta konsultante nacionālās ekonomikas jautājumos un visaugstāk novērtētā sieviete Klintona administrācijā Baltajā namā. Pirms tika iecelta šajā amatā, viņa bija sešpadsmitā Baltā nama ekonomikas padomnieku padomes valdes priekšsēdētāja, turklāt pirmā sieviete šajā amatā. Pirms pievienošanās Klintona administrācijai profesore Taisone izdeva vairākas grāmatas un publicēja rakstus par industriālo konkurētspēju un tirdzniecību, piemēram, Who’s Bashing Whom? Trade Conflict un High-Technology Industries. Kopš 1997. gada profesore Taisone ir strādājusi Morgan Stanley, Eastman Kodak Co., AT&T Inc. (bijušā Ameritech Corp.) valdēs.

Sers Marks Veinbergs
(Sir Mark Weinberg) ir pasaules spēcīgākā labklājības pārraudzības uzņēmuma St. James’s Place Capital plc līdzdibinātājs un prezidents. Viņam ir vairāk nekā četrdesmit gadu pieredze finanšu pakalpojumu tirgū. 1961. gadā viņš nodibināja Abbey Life Assurance Company, kas izveidoja vienu no pirmajiem īpašuma fondiem Lielbritānijā. Pēc desmit gadiem viņš nodibināja Hambro Life Assurance (tagad daļa no Zurich Financial Services), kas attīstījās un kļuva par lielāko dzīvības apdrošināšanas kompāniju Lielbritānijā.  1985. gadā Marks Veinbergs kļuva par Lielbritānijas regulatora Securities and Investment Board valdes priekšsēdētāja vietnieku un nostrādāja šajā amatā līdz 1990. gadam. 1991. gadā viņš piedalījās labklājības pārraudzības uzņēmuma St. James’s Place Capital plc dibināšanā un joprojām ir tā prezidents. 2006. gadā uzņēmumu pārdēvēja par St. James’s Place.

PRODUKTA DETAĻAS:
Formāts:
180x110mm, mīkstie vāki, 112 lpp.
ISBN: 978-9984-826-48-6
Izdošanas gads: 2009
Izdevējs: Izdevniecība Lietiškās informācijas dienests

Atsauksmes

Pašlaik atsauksmju nav.

Uzraksti atsauksmi pirmais par “PIEŅEMŠANA UN ATLAIŠANA”