0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

Veikals GRĀMATAS KONFLIKTI UN TO RISINĀŠANA
Izpārdošana!

KONFLIKTI UN TO RISINĀŠANA

2.00

Autors: Autoru kolektīvs

Lessons Learned, Sarunas ar pasaules biznesa līderiem

Arī biznesā nereti rodas konflikti. Kā vadītājam tos risināt? Ar humoru atbruņojot pretinieku vai “eleganti” atriebjoties? Uz „karstām” emocijām vai bezkaislīgiem faktiem? Izvairoties no konflikta vai tomēr izvēloties smagas pārrunas?
Grāmatu sērijas Lessons Learned izdevumā ar dažādu līmeņu vadītājiem savā pieredzē dalās ietekmīgu uzņēmumu līderi, kas konfliktu risināšanas mākslu sekmīgi pielietojuši praksē, pratuši kontrolēt sevi un spējuši pirmajā vietā likt nevis personiskās, bet biznesa intereses.

 



PAR GRĀMATU:
Arī biznesā nereti rodas konflikti. Kā vadītājam tos risināt? Ar humoru atbruņojot pretinieku vai “eleganti” atriebjoties? Uz „karstām” emocijām vai bezkaislīgiem faktiem? Izvairoties no konflikta vai tomēr izvēloties smagas pārrunas? Grāmatu sērijas Lessons Learned izdevumā ar dažādu līmeņu vadītājiem savā pieredzē dalās ietekmīgu uzņēmumu līderi, kas konfliktu risināšanas mākslu sekmīgi pielietojuši praksē, pratuši kontrolēt sevi un spējuši pirmajā vietā likt nevis personiskās, bet biznesa intereses.

GRĀMATAS SATURS:
1.
Sers Pīters Midltons
Biznesa intereses pār personībām
2. Marks Gerzons
Veicināt konfliktu
3. Sers Marks Veinbergs
Saglabāt mieru starp cilvēkiem
4. Gerijs Vilsons
Stingra vadība atrisina konfliktus
5. Džūlija Kleverdona
Saskaroties ar negatīvu uzvedību darbavietā
6. Roberts Satons
«Nekādu mērgļu» likums
7. Dona Aireja
Strādājot ar sarežģīta rakstura indivīdiem
8. Barbara Stokinga
Tikt galā ar teroristu darbavietā
9. Viljams Ūrijs
Paškontroles māksla
10. Nevils Isdels
Turies pie faktiem, aizstāvot savu viedokli
11. Rodžers Fišers
Komunikācija caur konfliktu
12. Stīvens Dando
Smagas sarunas
13. Keja Koploviča
Ja tu cīnies, pārliecinies, ka uzvarēsi
14. Roberts Džonsons
Iespēju robežās vienmēr izvairies no konflikta
Par autoriem
Pateicība

PAR AUTORIEM:
Dona Aireja (Dawn Airey) ir bijusī Lielbritānijas lielākās digitālās maksas televīzijas Sky Networks direktore. 2007. gada maijā viņa tika iecelta par ITV Productions Global Content direktori, kas ir viens no Eiropas spēcīgākajiem raiduzņēmumiem.
D. Aireja televīzijā nostrādāja divdesmit gadus. 1985. gadā viņa pievienojās Britu Centrālajai televīzijai menedžmenta praktikantes statusā un gadu vēlāk kļuva par 4. kanāla direktori. 1998. gadā viņa tika iecelta par programmu plānošanas kontrolieri. Vēl pēc gada viņa kļuva par programmu plānošanas direktori un bija atbildīga par grafikiem un ētera attīstību. 1996. gada janvārī Aireja tika iecelta par 5. kanāla (Channel 5, tagad – Five) programmu direktori. 2000. gada oktobrī viņa kļuva par izpilddirektori un šajā amatā palika līdz 2002. gada beigām. 2003. gada janvārī Aireja pievienojās British Sky Broadcasting, kur līdz 2007. gadam ieņēma vadošās direktores amatu Sky Networks. 2007. gada maijā D. Aireja pievienojās ITV Productions.D. Aireja ir arī EasyJet direktore.

Stīvens Dando
(Stephen Dando) ir Group HR direktors pasaules lielākajā starptautiskajā multimediju ziņu aģentūrā Reuters.
S. Dando savu karjeru uzsāka 1984. gadā kā praktikants Austin Rover un kopš tā laika ir strādājis dažādos Ferranti International, United Distillers, Diageo, UDV Europe amatos. Viens no pēdējiem uzņēmumiem, kurā viņš strādāja, ir Guinness Ltd., kur viņš bija globālās personāldaļas vadītājs, taču pirms tam viņš atbalstīja Guinness un UDV integrāciju. 2001. gada jūnijā S. Dando pievienojās BBC personāla vadības nodaļas un starptautisko attiecību nodaļas direktora amatā. Viņš kļuva par BBC valdes locekli. Stīvens Dando vadīja BBC personāla vadības funkciju pārveidošanu, 2004. gada martā panākot nozīmīgus uzlabojumus efektivitātē un ikgadējos ietaupījumos. Kopā ar Ashridge Business School viņš ieviesa BBC lielāko vadītāju apmācību programmu, kas 2004. gadā ieguva World of Learning balvu. 2004. gada janvārī Dando kļuva par BBC People direktoru un popularizēja jauno BBC nodaļu.
2006. gada aprīlī viņš pievienojās Reuters, kļūdams par Group HR direktoru.

Roberts Džonsons
(Robert Johnson) ir Black Entertainment Television dibinātājs. Tas ir viens no vadošajiem kabeļtelevīzijas uzņēmumiem, kas orientēts uz afroamerikāņu auditoriju.
Savas karjeras sākumā R. Džonsons strādāja Corporation for Public Broadcasting un National Urban Legue’s Vašingtonas birojā. Viņš strādāja arī par Vašingtonas kongresa delegāta Valtera Fauntroja (Walter Fauntroy) preses sekretāru.
1976. gadā R. Džonsons kļuva par Government Relations viceprezidentu National Cable & Telecommunications Association. Viņš atstāja savu amatu 1979. gadā un 1980. gada janvārī nodibināja Black Entertainment Television.
1991. gadā uzņēmums sāka kotēties biržā, bet 1998. gadā Džonsona kungs atkal pārveidoja to par privāto uzņēmumu, pirms 1999. gadā pārdeva Viacom, kur līdz 2005. gadam turpināja strādāt par valdes priekšsēdētāju un izpilddirektoru.
R. Džonsons ir The RLJ Companies dibinātājs, izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs. Tas ir uzņēmumu tīkls, kas nodrošina stratēģiskās investīcijas, kā arī finansiālo pakalpojumu, nekustamā īpašuma, viesnīcu/restorānu, profesionālā sporta, filmu producēšanas, azartspēļu un ierakstu industrijas vadību.
Turklāt Džonsona kungs strādā valdēs: NBA Board of Governors, Lowe’s Companies Inc., International Management Group (IMG), American Film Institute, Strayer Education Inc., Johns Hopkins University, The Business Council, Wal-Mart Advisory Council un Deutsche Bank Advisory Board. Viņš ir bijušais Hilton Hotels Corporation direktors (1994–2006).

Rodžers Fišers
(Roger Fisher) ir Semjuela Vilistona stipendiāts, jurisprudences goda profesors Hārvarda Jurisprudences skolā un grāmatas Getting to Yes līdzautors.
Profesors Fišers Hārvarda augstskolā ieguva bakalaura grādu mākslā un Hārvarda Jurisprudences skolā – bakalaura grādu jurisprudencē.
Pirms darba Hārvarda Jurisprudences skolā profesors Fišers strādāja Amerikas Savienoto Valstu valdības dienestā Parīzē, praktizēja jurisprudenci Vašingtonā un bija ģenerālprokurora asistents Tieslietu ministrijā.
1958. gadā profesors Fišers tika iecelts par jurisprudences pasniedzēju un 1960. gadā kļuva par jurisprudences profesoru. 1976. gadā viņš kļuva par Semjuela Vilistona stipendiātu, bet 1980. gadā par Harvard Negotiation Project direktoru. Šo amatu Rodžers Fišers ieņem vēl joprojām.
1984. gadā profesors Fišers nodibināja konfliktu vadības grupu (Conflict Management Group – CMG), kas ir inovatīvs miera uzturēšanas un konfliktu risināšanas līderis pasaules nemierīgajos reģionos. 2004. gadā CMG apvienojās ar Mercy Corp.Profesors Fišers ir darba Getting to Yes, Beyond Reason: Using Emotions as You Negotiate līdzautors, kā arī ir daudzu publikāciju autors.

Marks Gerzons
(Mark Gerzon) ir Mediators Foundation dibinātājs un prezidents. Tā ir organizācija, kas sekmē izglītību, pievērš uzmanību sociālajām problēmām, kā arī veicina globālo vienotību.
Marks Gerzons mācījās Hārvardā un jaunībā daudz ceļoja. Tolaik viņš saprata, ka viņa augstskola ir visa pasaule. Viens no viņa pirmajiem darbiem bija galvenā redaktora amats WorldPaper. Tas ir ikmēneša izdevums piecās valodās, kura tirāža ir vairāk nekā viens miljons eksemplāru.
Gerzons ir autors, starpnieks un vadības konsultants. Vairāk nekā divdesmit gadu viņš ir bijis Mediators Foundation prezidents, īpaši viņu saista globālā līderība. Divdesmitā gadsimta 90. gadu beigās viņam tika uzticēts sekmēt Amerikas Savienoto Valstu divu partiju kongresa atkāpšanos, un vēl joprojām viņš palīdz vadīt dialogus dažādās Amerikas Savienoto Valstu ministrijās.
Marks Gerzons ir arī Global Leadership Network līdzdibinātājs un priekšsēdētājs. Tā ir vadības ekspertu un praktiķu grupa no visas pasaules, kas publicē grāmatas, rīko seminārus un izglītības programmas.

Nevils Isdels
(Neville Isdell) ir The Coca-Cola Company valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors. Uzņēmums ir viens no lielākajiem dzērienu ražotājiem pasaulē.
1966. gadā Isdela kungs pievienojās The Coca-Cola Company un strādāja vietējā ražotnē Zambijā. No tā brīža līdz pat 1989. gadam viņš ieņēma dažādus amatus un no 1989. gada janvāra līdz 1998. gada februārim bija uzņēmuma viceprezidents. No 1995. gada janvāra līdz 1998. gada februārim viņš bija Greater Europe Group prezidents.
No 1998. gada jūlija līdz 2000. gada septembrim Nevils Isdels bija Coca-Cola Beverages Plc valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors. No 2000. gada septembra līdz 2001. gada maijam viņš ieņēma Coca-Cola Hellenic Bottling Company S.A. izpilddirektora amatu, bet no 2001. gada maija līdz tā paša gada decembrim bija valdes priekšsēdētāja vietnieks. 2002. gadā no janvāra līdz maijam Isdela kungs bija uzņēmuma starptautiskais konsultants.
Kopš 2004. gada jūnija Nevils Isdels ir plaši pazīstamās Coca-Cola Company valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors, kopš 2004. gada decembra – arī SunTrust Banks Inc. direktors.

Džūlija Kleverdona
(Julia Cleverdon) ir Business in the Community izpilddirektore.
Dž Kleverdona savu karjeru sāka British Leyland ražošanas attiecību nodaļā. No 1981. līdz 1988. gadam viņa bija The Industrial Society’s Education and Inner City Division direktore. 1992. gadā Kleverdona kļuva par Business in the Community izpilddirektori. Tā ir kustība, kurā piedalās ap septiņsimt kompāniju visā Lielbritānijā ar mērķi uzlabot savu pozitīvo ietekmi uz sabiedrību.
Strādājot šajā uzņēmumā, viens no viņas galvenajiem pienākumiem bija sadarbībā ar Viņa Augstību Velsas princi vadīt kustību Redzēt nozīmē ticēt, kuras mērķis ir palīdzēt uzņēmumu vadītājiem saskatīt, kā uzņēmums var piedalīties sociālo problēmu risināšanā. Šajā kustībā ir iesaistījušies vairāk nekā 1400 uzņēmumu vadītāju.
Dž Kleverdona ir arī InKind Direct direktore. Tā ir labdarības organizācija, kas darbojas kā muitas noliktava korporatīvā sektora liekajām precēm, kuras tālāk tiek novirzītas labdarībai.

Keja Koploviča
(Kay Koplovitz) ir Koplovitz & Co dibinātāja. Uzņēmuma darbības joma ir mediju un kapitālieguldījumu konsultēšana. Kaja Koploviča ir arī kabeļtelevīzijas uzņēmuma USA Networks dibinātāja.
Keja Koploviča kļuva par pirmo sievieti tīkla prezidenti televīzijas vēsturē, kad viņa 1997. gadā zem Madison Square Garden Sports karoga nodibināja USA Networks. Tas bija pirmais reklāmas atbalstītais kabeļtelevīzijas tīkls. Viņa ir arī bijusī USA Networks izpilddirektore un valdes priekšsēdētāja.
Ar vīziju par to, kā vajadzētu rādīt sporta sacensības televīzijā, Koploviča noslēdza pirmos līgumus ar Nacionālo Beisbola līgu, Nacionālo Basketbola līgu un Nacionālo Hokeja līgu un sāka pārraidīt kabeļtelevīzijā nozīmīgākās profesionālās un koledžu sporta sacensības.
1992. gadā Koplovičai bija nozīmīga loma Sci-Fi Channel darba uzsākšanā. Divus gadus vēlāk viņa izveidoja USA Networks International. Vēl pēc tam viņa izveidoja bezpeļņas forumu Springboard, lai palīdzētu sievietēm piesaistīt riska kapitālu.
Patlaban Keja Koploviča ir Koplovitz & Co dibinātāja un direktore. Tā ir mediju un kapitālieguldījumu konsultantu firma, kas specializējas mārketinga un izaugsmes stratēģijā. Keja Koploviča ir arī Liz Claiborne Inc. valdes priekšsēdētāja un Sun New Media valdes locekle. Pirms tam viņa bija arī Instinet valdes locekle.

Sers Pīters Midltons
(Sir Peter Middleton) ir bijušais Barclays Group valdes priekšsēdētājs. Tas ir viens no korporatīvo finanšu nodrošinātājiem. Patlaban Pīters Midltons ir valdes priekšsēdētājs licencētajā UK National Lottery operatorā Camelot Group plc.
Seram Pīteram Midltonam bija trīsdesmit gadu izcila karjera Valsts kasē, kas vainagojās ar tās vadītāja amatu no 1983. līdz 1991. gadam. Nākamos trīspadsmit gadus viņš pavadīja Barclay, strādājot par grupas priekšsēdētāja vietnieku un uzņēmuma investīciju bankas BZW valdes priekšsēdētāju. 1997. gadā viņš kļuva par Barclays Capital valdes priekšsēdētāju.
1998. gada maijā viņš atteicās no valdes priekšsēdētāja pienākumiem, tomēr turpināja strādāt par Barclays un Barclays Bank direktoru. Vēlāk tajā pašā gadā viņš atteicās no vadības grožiem un izpilddirektora amata.
1999. gada aprīlī sers Pīters Midltons tika iecelts par grupas valdes priekšsēdētāju, bet oktobrī atkāpās no amata, kļūstot par grupas izpilddirektoru. Viņš pameta Barclays 2004. gada otrajā pusē un 2004. gada septembrī sāka vadīt The National Lottery operatoru Camelot.
Sers Pīters Midltons ir arī United Utilities valdes priekšsēdētāja vietnieks un neatkarīgais direktors, kā arī strādā Nacionālā Ekonomikas institūta Sociālās izpētes valdē.

Roberts Satons
(Robert Sutton) ir vadības zinību un inženierzinātņu profesors Stenforda universitātē. Tur viņš palīdz vadīt Darba, tehnoloģiju un organizāciju centru un ir Stenforda Tehnoloģisko risku programmas fakultātes loceklis.
Bijušais Hāsa Biznesa skolas profesors strādā Stenfordā kopš 1983. gada, kad Mičiganas universitātē aizstāvēja doktora grādu. Pēdējo divdesmit gadu laikā viņš ir attīstījis ideju, kā ilgtermiņa veikums ir atkarīgs no daudzām un dažādām idejām, kas tiek īstenotas cita pēc citas.
Profesors Satons ir produktīvs autors un sarakstījis šādus darbus: The KnowingDoing Gap, Hard Facts, Dangerous HalfTruths un Total Nonsense: Profiting form EvidenceBased Management (pēdējiem diviem darbiem līdzautors ir Džefrijs Fefers), kā arī Weird Ideas That Work.
Profesors Satons Stenfordā pasniedz profesionālās apmācības programmu, kā arī konsultē globālus uzņēmumus, piemēram, Ernst & Young, The Gap, Hewlett-Packard, IBM, McDonald’s, PepsiCo, Procter & Gamble un Xerox.
Viņš bijis Moderno studiju centra loceklis uzvedības zinātnēs (1986–1987, 1994–1995 un 2002–2003).

Barbara Stokinga (Barbara Stocking) ir Oxfam ģenerāldirektore. Uzņēmums cīnās ar nabadzību un vardarbību visā pasaulē.
B. Stokinga ir bijusī National Health Service (NHS) vadības komandas dalībniece. Šajā uzņēmumā viņa pavadīja astoņus gadus un strādāja par reģionu direktori. Nesenākais viņas amats bija Modernizācijas aģentūras direktore, un viņas pārziņā bija NHS modernizācija.
Strādājot gan Pasaules veselības organizācijā Rietumāfrikā, gan Nacionālajā Zinātņu akadēmijā Amerikas Savienotajās Valstīs, B. Stokinga ir uzkrājusi lielu pieredzi veselības aprūpes organizēšanā un diplomātijā.
Barbara Stokinga Oxfam GB pievienojās 2001. gada maijā direktores amatā. Galvenokārt viņu interesēja pārmaiņu ieviešana un medicīnas attīstīšana. Oxfam GB viņa ieviesusi savas idejas par nabadzības apkarošanu ar humāno palīdzību, izglītojošo darbu un aizstāvību.

Viljams Ūrijs (William Ury) ir līdzautors vienai no visvairāk pārdotajām grāmatām Getting to Yes.
Viljams Ūrijs Jēlā ieguva maģistra grādu uzņēmējdarbībā un Hārvarda augstskolā doktora grādu sociālantropoloģijā. Viņš veicis pētniecības darbus dažādu uzņēmumu valdēs visā pasaulē.
Ūrija kungs ir Hārvarda Juridiskās skolas pārrunu programmas līdzdibinātājs, kā arī Global Negotiation Project direktors. Būdams viens no zinošākajiem pārrunu organizēšanas speciālistiem pasaulē, viņš vadījis dažādas pārrunas, sākot ar uzņēmumu apvienošanos un beidzot ar kutelīgiem politiskiem jautājumiem. Viljams Ūrijs arī piedalījies International Negotiation Network dibināšanā un patlaban darbojas kā padomdevējs šajā uzņēmumā, kura prezidents ir Džimijs Kārters (Jimmy Carter).
Viljama Ūrija klienti ir AT&T, IBM, Ford Motor Company, Pentagons, kā arī Amerikas Savienoto Valstu Ārlietu ministrija. Viņš sarakstījis grāmatu Getting Past No.

Sers Marks Veinbergs
(Sir Mark Weinberg) ir pasaules spēcīgākā labklājības pārraudzības uzņēmuma St. James’s Place Capital plc līdzdibinātājs un prezidents. Viņam ir vairāk nekā četrdesmit gadu pieredze finanšu pakalpojumu tirgū.
1961. gadā viņš nodibināja Abbey Life Assurance Company, kurā izveidoja vienu no pirmajiem īpašuma fondiem Lielbritānijā. Pēc desmit gadiem viņš nodibināja Hambro Life Assurance (tagad daļa no Zurich Financial Services), kas attīstījās un kļuva par lielāko dzīvības apdrošināšanas kompāniju Lielbritānijā.
Kopš 1985. gada Marks Veinbergs bija Lielbritānijas regulatora Securities and Investment Board valdes priekšsēdētāja vietnieks un nostrādāja šajā amatā līdz 1990. gadam.
1991. gadā viņš piedalījās labklājības pārraudzības uzņēmuma St. James’s Place Capital plc dibināšanā un joprojām ir tā prezidents.

Gerijs Vilsons (Gary Wilson) ir Northwest Airlines valdes priekšsēdētājs. Tā ir viena no lielākajām aviokompānijām pasaulē.
Gerijs Vilsons vienpadsmit gadus bija dažāda līmeņa vadītājs Marriott Corporation. Būdams izpilddirektora vietnieks un finanšu departamenta direktors, viņš bija atbildīgs par stratēģisko plānošanu, finanšu vadību un korporatīvo attīstību. Viņa pārziņā bija arī Marriott’s In-Flight Catering Division.
1985. gadā Vilsona kungs pievienojās Volta Disneja kompānijai. Viņš bija izpilddirektors, finanšu departamenta direktors un viceprezidents. Līdz 1990. gadam viņš strādāja par finanšu direktoru un 2006. gada jūlijā atkāpās no valdes locekļa amata.
1989. gadā Gerijs Vilsons pievienojās Northwest Airlines. No 1991. gada aprīļa līdz 1997. gadam viņš bija valdes priekšsēdētāja vietnieks un 1997. gada aprīlī kļuva par valdes priekšsēdētāju.
G. Vilsons ir arī Yahoo! Inc. direktors. Šo amatu viņš ieņem kopš 2001. gada novembra. Kopš 2001. gada septembra viņš ir arī CB Richard Ellis Group Inc. direktors.

PRODUKTA DETAĻAS:
Formāts:
180mm x 110mm
ISBN: 978-9984-82640-0
Izdošanas gads: 2009
Izdevējs: Izdevniecība Lietiškās informācijas dienests

 

Atsauksmes

Pašlaik atsauksmju nav.

Uzraksti atsauksmi pirmais par “KONFLIKTI UN TO RISINĀŠANA”