Izpārdošana!

UZSĀKT BIZNESU

Autors: Autoru kolektīvs

Lessons Learned, sarunas ar pasaules biznesa līderiem

Šī grāmata sniedz informāciju, kā uzsākt biznesu, kā mazie uzņēmumi var sacensties par talantiem, par zīmola izveidi, kā pārvarēt tik bieži sastopamos šķēršļus, kas ir tik bieži sastopami uzsākot biznesu. Grāmata ir tematiski organizēta, balstoties uz jautājumiem, kas ir katra vadītāja darba kārtībā: vadīšana, pārmaiņu vadība, uzņēmējdarbība, inovācija un stratēģija. Šajā grāmatā jūs atradīsiet ne tikai jaunus veidus, kā paskatīties uz pasauli, bet arī pārbaudīt padomus, kas būs nepieciešami, lai redzētu un apzinātu nākamos soļus savā ceļā.

2.00 ar PVN

PAR GRĀMATU UZSĀKT BIZNESU:
Šī grāmata sniedz informāciju, kā uzsākt biznesu, kā mazie uzņēmumi var sacensties par talantiem, par zīmola izveidi, kā pārvarēt tik bieži sastopamos šķēršļus, kas ir tik bieži sastopami uzsākot biznesu. Grāmata UZSĀKT BIZNESU ir tematiski organizēta, balstoties uz jautājumiem, kas ir katra vadītāja darba kārtībā: vadīšana, pārmaiņu vadība, uzņēmējdarbība, inovācija un stratēģija. Šajā grāmatā jūs atradīsiet ne tikai jaunus veidus, kā uzsākt biznesu, paskatīties uz pasauli, bet arī pārbaudīt padomus, kas būs nepieciešami, lai redzētu un apzinātu nākamos soļus savā ceļā.


GRĀMATAS UZSĀKT BIZNESU SATURS:
1. Maikls Dells
Pirmie gadi uzņēmējdarbībā
2. Sers Gerijs Robinsons
Jābūt skaidriem mērķiem
3. Luks Džonsons
Augsti mērķi, ko sasniegt
4. Pamela Marone
Naudas piesaistīšana ir kā pārdošanas process
5. Rejs Andersons
Izturies pret citu naudu kā pret savējo
6. Roberts Džonsons
BET dzimšana
7. Endrū Šērmans
Kā mazie uzņēmumi var sacensties par talantiem
8. Maiks Sutons
Pieņem tikai tādus darbiniekus, kas tev patīk
9. Sers Stelioss Hadži-Joanu
Zīmola izveide
10. Brents Hobermans
Nekad nepieņem «nē» par atbildi
11. Lords Bilimoria
Šķēršļu pārvarēšana
12. Pinga Fu
Pēc krīzes atdzimt no pelniem
13. Robina Čeisa
Pirms paplašinies, pārliecinies par koncepciju
14. Hovards Lesters
Dari to, kas tev patīk
Par autoriem
Pateicība


GRĀMATAS UZSĀKT BIZNESU DETAĻAS:
Formāts:
180 x 110 mm, mīkstie vāki, 104 lpp.
ISBN:  978-9984-826-54-7
Izdošanas gads: 2009
Izdevējs:  Izdevniecība Lietišķās informācijas dienests

 

Par autoriem

Rejs Andersons (Ray Anderson) ir Interface, Inc. dibinātājs un valdes priekšsēdētājs, arī uzņēmuma bijušais prezidents un izpilddirektors. Interface, Inc. ir viens no lielākajiem interjera mēbeļu uzņēmumiem pasaulē. Andersons savu karjeru uzsāka galdniecības un tekstila uzņēmumos Deering Milliken un Callaway Mills. 1973. gadā ASV viņš nodibināja Interface un sāka ražot grīdas segumus. Tajā pašā gadā viņš uzsāka partnerību ar britu uzņēmumu Carpets International, ko divdesmit gadu vēlāk pārņēma. Interface vēl joprojām ir līderis pamatbiznesā – mīksto grīdas segumu jomā. Andersons ir atzīts par vienu no pasaules progresīvākajiem līderiem vides jautājumos. Tāpat arī Interface ir zaļā biznesa līderis.  Andersons strādājis arī Klintona administrācijā, kur bija viens no prezidenta ilgtspējīgās attīstības padomes locekļiem. Pašreiz viņš darbojas Melaver, Inc., Džordžijas dabas un pieminekļu, Idas Keisones Kalavejas fonda un Rokimauntinas institūta valdēs. Viņš ir konsultants Teksasas universitātes Ilgspējīgas attīstības centrā.

Lords Bilimoria (Lord Bilimoria)
ir alusdarītavas Cobra Beer dibinātājs un izpilddirektors.
Lords Bilimoria savu karjeru uzsāka 1982. gadā Ernst & Young. Tur viņš nostrādāja četrus gadus, un viņa darbības jomas bija saistītas ar auditu, apmācībām un uzskaitvedību. 1986. gadā Bilimoria kvalificējās par zvērinātu grāmatvedi, bet 1988. gadā pabeidza Kembridžas universitāti. Pēc tam viņš strādāja Cresvale uzņēmumā (S&W Beresford daļa) Londonā par konsultantu grāmatvedi.
1989. gadā viņš pārgāja strādāt uz žurnālu European Accounting Focus un kļuva par tā pārdošanas un mārketinga vadītāju. Vēlāk tajā pašā gadā viņš nodibina Cobra Beer, tā īstenojot savu sapni izveidot augstākā labuma gaišā alus darītavu.
Lords Bilimoria izvērsa savu darbību arī citos tirgos – viņš izveidoja General Bilimoria Wines, žurnālu Tandoori un Tandoorimagazine.com. Tāpat viņš nodibināja Curryzone.com un Cobrabyte Technologies, kur pilda valdes priekšsēdētāja pienākumus. Lords Bilimoria ir Brake Brothers direktors un Boston Analytics konsultatīvās padomes loceklis. Viņš ir Lielbritānijas valdības Nacionālās nodarbinātības paneļa Mazo un vidējo uzņēmēju valdes priekšsēdētājs un Londonas Tirdzniecības palātas un nozares Āzijas biznesa asociācijas vicepriekšsēdētājs.

Robina Čeisa (Robin Chase)
ir Zipcar dibinātāja un bijusī izpilddirektore.
Tas ir uzņēmums, kas piedāvā mašīnu īres pakalpojumus stundas laikā. Viņa ir Meadow Networks dibinātāja un izpilddirektore. 2000. gada jūnijā Čeisa piedalījās auto īres pakalpojumu uzņēmuma Zipcar līdzdibināšanā. 2003. gadā viņa pārtrauca pildīt izpilddirektores funkcijas un kļuv par konsultāciju uzņēmuma Meadow Networks dibinātāju un izpilddirektori. Šā uzņēmuma darbības joma ir bezvadu tehnoloģijas transportēšanā. Čeisa arī nodibinājusi uzņēmumu GoLoco, kas nodrošina ride-sharing pakalpojumu. Viņa ir piedalījusies Today šovā, uzstājusies nacionālajā sabiedriskajā radio, publicējusies New York Times un Wired, kā arī Times. Patlaban Čeisa darbojas nacionālajā Smart Growth padomē, Kioti starptautiskajā konsultatīvajā iniciatīvas padomē un Bostonas mērijas bezvadu sakaru operatīvajā grupā.

Maikls Dells (Michael Dell) ir Dell, Inc. dibinātājs, izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs. Šo tiešās pārdošanas datoruzņēmumu viņš nodibināja 1984. gadā. Dells ir grāmatas Direct from Dell: Strategies That Revolutionized and Industry autors.

Dells uzsāka biznesu ar tūkstoš dolāriem un mērķi izveidot tiešas attiecības ar klientiem. 1992. gadā viņš kļuva par jaunāko no Fortune 500 sarakstā iekļautajiem izpilddirektoriem. 1998. gadā viņš izveidoja MSD Capital, kas ir privāta investīciju firma. 2001. gadā viņš bija pirmajā vietā pasaules tirgū.  Dells darbojas Pasaules ekonomikas foruma dibinātāju valdē un tās starptautiskās biznesa padomes izpildkomitejā. Viņš ir ASV biznesa padomes loceklis. Dells darbojas arī ASV prezidenta zinātnes un tehnoloģiju konsultatīvajā padomē, kā arī Indijas biznesa skolas Hiderabadā vadības padomē.

Luks Džonsons (Luke Johnson)
ir Channel Four Television Corporation valdes priekšsēdētājs. Tā ir sabiedrības īpašumā esoša raidsabiedrība Lielbritānijā.
Par biznesu Džonsons pirmo reizi izrādīja interesi, kad, vēl studējot Oksfordā medicīnu, sāka vadīt naktsklubus. Tad viņš sāka strādāt Kleinwort Benson investīciju bankā, kur kļuva par analītiķi.  1993. gadā viņš organizēja PizzaExpress pārņemšanu un palaida uzņēmumu biržā ar 40p. Viņš bija tā valdes priekšsēdētājs līdz 1999. gadam. Līdz tam laikam akcijas cena bija pārsniegusi 900p. 1999. gadā Džonsons izveidoja Signature Restaurants, kas ietvēra arī Belgo ķēdi. Pēc tam šā biznesa pārdošanas 2005. gadā viņš izveidoja Strada ķēdi, ko savukārt pārdeva 2005. gada nogalē. Līdz tam laikam uzņēmumam jau bija izveidotas 30 vienības. Patlaban Džonsons šajā uzņēmumā ir valdes priekšsēdētājs. 2004. gada janvārī Džonsons kļuva par Channel Four Television valdes priekšsēdētāju un vēl līdz šim laikam ieņem šo posteni. Kopš 2000. gada viņš ir investors vairākos akciju un privātos uzņēmumos, kā arī privāto investīciju uzņēmuma Risk Capital Partners valdes priekšsēdētājs.  Džonsons ir arī privātā kapitāla fonda vadības uzņēmuma Elderstreet VCT direktors, kā arī informācijas tehnoloģiju komplektēšanas risinājumu grupas InterQuest Group direktors.

Roberts Džonsons (Robert Johnson)
ir Black Entertainment Television (BET) dibinātājs.
Tā ir kabeļtelevīzija afroamerikāņu auditorijai. Viņš ir arī RLJ Companies dibinātājs, valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors.  Savas karjeras sākumā Džonsons strādāja Corporation for Public Broadcasting un Urban League Vašingtonas birojā. Viņš bija arī preses sekretārs Kongresa delegātam no Vašingtonas apgabala Volteram Fauntrojam (Walter Fauntroy). 1976. gadā Džonsons kļuva par Nacionālās kabeļtelevīzijas un telekomunikāciju asociācijas vadības attiecību viceprezidentu. 1979. gadā viņš šo amatu atstāja un izveidoja Black Entertainment Television, kas sāka raidīt 1980. gada janvārī.  1991. gadā uzņēmums sāka kotēties biržā, bet 1998. gadā Džonsons atkal pārveidoja to par privāto uzņēmumu, pirms 1999. gadā pārdeva Viacom. Līdz pat 2005. gadam viņš palika tur valdes priekšsēdētāja un izpilddirektora amatos.  Džonsons ir RLJ Companies dibinātājs. Tas ir uzņēmumu tīkls, kas nodrošina stratēģiskas investīcijas un vadību tādās jomās kā finanšu pakalpojumi, nekustamais īpašums, viesnīcas/restorāni, profesionālais sports, filmu producēšana, spēles un ieraksti. Patlaban viņš ir gan valdes priekšsēdētājs, gan izpilddirektors.  Piedevām Džonsons ir vairākās direktoru padomēs: NBA vadības valdē; Lowe’s Companies, Inc.; International Management Group (IMG); Amerikas filmu institūtā; Strayer Education, Inc.; Džona Hopkinsa universitātē; Biznesa padomē; Wal-Mart konsultatīvā padomē; Deutsche Bank konsultatīvajā padome. Viņš ir bijušais Hilton Hotels Corporation direktors.

Pinga Fu (Ping Fu)
ir Geomagic valdes priekšsēdētāja, prezidente un izpilddirektore. Tas ir globāls programmatūru un pakalpojumu uzņēmums, kas specializējas 3D tehnoloģijās. Pirms Geomagic nodibināšanas Fu bija Visualization direktore Nacionālajā superdatoru lietošanas centrā, kur viņa bija iniciējusi un vadījusi NCSA Mosaic programmatūras projektu, kam pateicoties izveidojās Netscape un Internet Explorer. Viņai ir vairāk nekā divdesmit gadu pieredze programmatūru nozarē: datubāzu veidošanā, tīklošanā, ģeometrijas tehnoloģijās un datorgrafikā. 1982. gadā Fu līdzdarbojās Geomagic dibināšanā. Kopš tā laikā viņa no maza uzņēmuma ir izveidojusi pasaules līderi digitālo formu samplēšanā un apstrādē (DSSP). 2005. gadā žurnāls Inc. piešķīra Fu gada uzņēmējas titulu.

Sers Stelioss Hadži-Joanu (Sir Stelios-Ioannou)
izveidojis privātu uzņēmumu easyGroup, kurš rada jaunus pasākumus un kura īpašumā ir easy zīmols. Pabeidzis Londonas universitātes Biznesa skolu transporta un finanšu jomā, sers Stelioss Hadži-Joanu sāka strādāt tēva uzņēmumā Troodos Shipping. Savu pirmo uzņēmumu Stelmar Tankers viņš izveidoja 1992. gadā. Trīs gadus vēlāk viņš nodibināja easyJet, kur līdz šai dienai ir viens no lielākajiem akcionāriem.  1998. gadā sers Stelioss Hadži-Joanu izveidoja akciju sabiedrību easyGroup, lai ieguldītu jaunos uzņēmumos un paplašinātu easy zīmolu. Katrā biznesā viņš ir valdes priekšsēdētājs. easyGroup ietilpst easyInternetcafe, easyCar, easyMoney, easyCinema un easyCruise.  Sers Stelioss Hadži-Joanu ir arī CYMEPA dibināšanas komitejas priekšsēdētājs. Tā ir Kipras Jūras vides aizsardzības asociācija.

Brents Hobermans (Brent Hoberman)
ir Lastminute.com līdzdibinātājs. Tā ir ceļojumu un izklaides tīmekļa vietne, ko 2005. gadā pārpirka Travelocity Europe. Patlaban Hobermans tur strādā par valdes priekšsēdētāju un stratēģijas galveno vadītāju. Piecus gadus Hobermans konsultēja Mars & Co un Spectrum Strategy Consultants, kur specializējās mediju un telekomunikāciju jomā. Viņu vienmēr ir saistījušas jaunāko tehnoloģiju inovācijas. Pirms Lastminute.com izveidošanas viņš bija viens no biznesa attīstības vadības uzņēmuma QXL dibinātājiem, kā arī strādāja biznesa attīstībā LineOne uzņēmumā. 1998. gada aprīlī viņš līdzdarbojās Lastminute.com dibināšanā. Viņa galvenā prioritāte bija uzturēt un veidot uzņēmuma attiecības ar galvenajām ieinteresētajām pusēm, tostarp ar finanšu kopienu, akcionāriem un klientiem. 2005. gadā Lastminute.com tika pārdots Travelocity (Sabre Holdings). 2007. gada janvārī Hobermans kļuva par Guardian Media Group direktoru.

Hovards Lesters (Howard Lester)
ir Williams-Sonoma valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors. Uzņēmums ir specializējies mēbeļu ražošanā. Pirms pievērsās mazumtirdzniecībai, Lesteram piecpadsmit gadus nostrādāja datornozarē. Sešus gadus viņš strādāja Computer Sciences Corporation, tad kļuva par izpildviceprezidentu Bradford National Corporation, ko pārpirka Centurex. 1978. gadā Lesters iegādājās Williams-Sonoma un kopš tā laika ieņem prezidenta, izpilddirektora un valdes priekšsēdētāja amatus.  Lesters darbojas arī Harold’s Stores valdē, ir Kalifornijas universitātes (Sanfrancisko) vadības padomē, strādā konsultatīvajās padomēs Tirdzniecības menedžmenta institūtā Santaklāras universitātē un Voltera Hāsa Biznesa skolā Bērklija universitātē.

Pamela Marone
(Pamela Marrone) ir Marrone Organic Innovations, Inc. dibinātāja un izpilddirektore. Viņa ir AgraQuest, Inc. dibinātāja un bijusī izpilddirektore. Abi uzņēmumi ražo ekoloģiskus produktus kaitēkļu apkarošanai. No 1983. līdz 1989. gadam Marone vadīja insektu bioloģijas grupu Monsanto Co., kas attīstīja līdz tam nebijušus risinājumus insektu apkarošanā. 1990. gadā viņa atstāja uzņēmumu, lai kļūtu par Entotech, Inc. dibinātāju un prezidenti. Tā bija Novo Nordisk A/S biopesticīdu meitassabiedrība. Pēc pārpirkšanas 1995. gadā Pamela Marone nodibināja AgraQuest – uzņēmumu, kas ražo dabiskus produktus kaitēkļu iznīcināšanai. Viņa strādāja par uzņēmuma izpilddirektori, valdes priekšsēdētāju un prezidenti līdz 2006. gada aprīlim. Patlaban viņa vada Marrone Organic Innovations. Uzņēmuma mērķis ir radīt dabiskus, efektīvus, drošus un videi draudzīgus kaitēkļu apkarošanas produktus.  Marone ir Applied IPM Ecologists asociācijas, IPM Education nacionālā fonda un Organiskās lauksaimniecības izpētes fonda valdē. Kopš 1999. gada viņa darbojas Sateras Veselības valdē Sakramento, Sjeras reģionā.

Sers Gerijs Robinsons (Sir Gerry Robinson)
ir bijušais Allied Domecq valdes priekšsēdētājs. Tas ir starptautisks uzņēmums, kas strādā ar spirta un vīna uzņēmumiem, kā arī ātrās apkalpošanas restorāniem. Septiņpadsmit gadu vecumā, pabeidzis koledžu, sers Gerijs Robinsons gribēja kļūt par priesteri. Tā vietā 1965. gadā viņš uzsāka darbu Matchbox Toys, kur nostrādāja deviņus gadus. Tad viņš pārgāja uz Lex Service Group. 1980. gadā Robinsons kļuva par Grand Metropolitan finanšu direktoru. Tas ir Coca-Cola bizness Lielbritānijā. 1982. gadā viņš jau bija šā uzņēmuma izpilddirektors, bet tad kļuva par Grand Met’s Contract Service nodaļas izpilddirektoru. 1987. gadā viņš vadīja privātā kapitāla fonda aiziešanu no Grand Metropolitan.  1991. gadā Robinsons kļuva par Granada izpilddirektoru, beigās pārraugot uzņēmuma pārņemšanu, ko 1996. gadā veica Forte Hotels. Viņam bija liela loma Granada Group un Compass Group apvienošanā 2000. gadā. 2001. gadā viņš aizgāja no Granada un gadu vēlāk kļuva par Allied Domecq valdes priekšsēdētāju. Viņš palika valdes priekšsēdētājs arī pēc tam, kad to pārņēma Pernod Ricard.  Patlaban sers Gerijs Robinsons ir Lielbritānijas spēcīgākā automaģistrāles darbības apkalpošanas uzņēmuma Moto Hospitality Ltd. valdes priekšsēdētājs.

Maiks Sutons (Mike Southon)
ir Beermat Ecademy valdes priekšsēdētājs un līdzautors darbam The Beermat Entrepreneur. 1994. gadā Sutons piedalījās programmatūras konsultāciju uzņēmuma Instruction Set dibināšanā, ko pārdeva 1989. gadā. 1991. gadā viņš aizgāja no darba tajā. No 1991. līdz 1995. gadam viņš spēlēja grupā, bet 1995. gadā sāka palīdzēt uzņēmējiem uzsākt biznesu. 2002. gadā tika izdota grāmata The Beermat Entrepreneur, kurai Sutons bija līdzautors. Tā ir viena no labāk pārdotajām biznesa grāmatām Lielbritānijā, kā arī pirmā grāmata veiksmīgo biznesa grāmatu sērijā.Viņa klientu lokā ir Accenture, Goldman Sachs, GlaxoSmithKline, Rolls-Royce un Skotijas karaliskā banka.

Endrū Šērmans (Andrew Sherman) ir Grow Fast Grow Right līdzdibinātājs un izpilddirektors. Tas ir pasaulē lielākais vadības apmācību programmu izveidotājs un nodrošinātājs gan uz vietas, gan tiešsaistē.  Šērmans ir arī atzīts uzņēmumu un transakciju pilnvarotais, partneris Vašingtonā bāzētai juristu firmai Dickstein Shapiro. Viņš ir padomnieks juridiskajos un stratēģiskajos jautājumos gan Fortune 500 sarakstā esošiem uzņēmumiem, gan jauniem un augošiem uzņēmumiem.  Šērmans vairāk nekā astoņpadsmit gadus ir strādājis par profesora palīgu Merilendas universitātes MBA programmās. Kopš 1987. gada bijis Jauno uzņēmēju organizācijas ģenerālpadomē, kā arī ir Mazo un topošo darbuzņēmēju konsultatīvā foruma valdē/ģenerālpadomē. Bijušais Nacionālās uzņēmējdarbības komisijas valdes priekšsēdētājs.

Šķirstīt grāmatu

Uzsākt biznesu

Atsauksmes

Pašlaik atsauksmju nav.

Uzraksti atsauksmi pirmais par “UZSĀKT BIZNESU”

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *