0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

Veikals GRĀMATAS DZĪVOT ZAĻI
Izpārdošana!

DZĪVOT ZAĻI

2.00

Autors: Autoru kolektīvs

Sarunas ar pasaules biznesa līderiem

Ikviens sevi cienošs un sociāli atbildīgs uzņēmējs domā ne tikai par šābrīža peļņu, bet arī par nākamajām paaudzēm atstāto mantojumu – zaļu un dzīvu dabu.
Kā uzņēmējam radīt savam biznesam atbilstošu vides vīziju, kā uzņēmumā pareizi risināt vides aizsardzības un racionālas dabas resursu izmantošanas jautājumus, kā videi draudzīga attieksme sasaucas ar uzņēmuma peļņu un kā uzņēmuma vides programmu izskaidrot savai komandai un sabiedrībai, stāsta vadītāji, kas, “zaļi” domājot, uz zaļa zara tikuši”, strādājot starptautiskos uzņēmumos.

 

Ikviens sevi cienošs un sociāli atbildīgs uzņēmējs domā ne tikai par šābrīža peļņu, bet arī par nākamajām paaudzēm atstāto mantojumu – zaļu un dzīvu dabu. Kā uzņēmējam radīt savam biznesam atbilstošu vides vīziju, kā uzņēmumā pareizi risināt vides aizsardzības un racionālas dabas resursu izmantošanas jautājumus, kā videi draudzīga attieksme sasaucas ar uzņēmuma peļņu un kā uzņēmuma vides programmu izskaidrot savai komandai un sabiedrībai, stāsta vadītāji, kas, “zaļi” domājot, uz zaļa zara tikuši”, strādājot starptautiskos uzņēmumos.

GRĀMATAS SATURS:
1. Rejs Andersons
Vides vīzijas formulēšana
2. Anita Rodika
Peļņa un principi
3. Vikija Praisa
Lai vārdi atbilst darbiem
4. Sers Deivids Vārnijs
Pareizi definēt problēmu
5. Pīters Selidžmens
Biznesa loma līderībā vides jautājumos
6. Tods Arbogasts
Būt drosmei izaicināt biznesu un iesaistītās puses
7. Kristīna Peidža
Rodi saistošus veidus, kā izskaidrot enerģijas patēriņu
8. Endrū Kakabadse
Korporatīvās sociālās atbildības jautājums vadības komandai
9. Džīna Svīnija
Savienot vides, sociālos un finanšu ieguvumus
10. Stīvens Tindeils
Strādāt partnerībā
11. Bobs Viglijs
Izveidot vides ilgtspējīgas attīstības politiku
12. Stīvens Hovards
Mātes Terēzes atziņas
13. Adrians Hodžiss
Ilgtspējības jautājumu vadīšana prasa plašu pieeju
14. Truets Teits
Ilgtspējībai nepieciešams biznesa piemērs
Par autoriem
Pateicība


PAR AUTORIEM:
Rejs Andersons (Ray Anderson) ir Interface, Inc. dibinātājs un valdes priekšsēdētājs, arī uzņēmuma bijušais prezidents un izpilddirektors. Interface, Inc. ir viens no lielākajiem interjera mēbeļu uzņēmumiem pasaulē. Andersons savu karjeru uzsāka galdniecības un tekstila uzņēmumos Deering Milliken un Callaway Mills. 1973. gadā viņš ASV nodibināja Interface un sāka ražot grīdas segumus. Tajā pašā gadā viņš uzsāka partnerību ar britu uzņēmumu Carpets International, ko divdesmit gadu vēlāk pārņēma. Interface vēl joprojām ir līderis pamatbiznesā – mīksto grīdas segumu jomā. Andersons ir atzīts par vienu no pasaules progresīvākajiem līderiem vides jautājumos. Tāpat arī Interface ir zaļā biznesa līderis. Andersons strādājis arī Klintona administrācijā, kur bija viens no prezidenta ilgtspējīgās attīstības padomes locekļiem. Patlabam viņš darbojas Melaver, Inc., Džordžijas dabas un pieminekļu, Idas Keisones Kalavejas fonda un Rokimauntinas institūta valdēs. Viņš ir konsultants Teksasas universitātes Ilgspējīgas attīstības centrā Ostinā.

Tods Arbogasts (Tod Arbogast)
ir biznesa ilgtspējīgas attīstības direktors Dell Inc., kas ir tiešās pārdošanas datoruzņēmums. Šajā amatā Arbogasts pārrauga Dell ilgtspējīgas attīstības komandu un programmas, radot līdzsvaru Dell izaugsmes stratēģijai ar mērķi mazināt Dell ietekmi uz dabas un cilvēku resursiem. Pirms Tods Arbogasts 2000. gadā pievienojās Dell, viņš bija eMachines, Inc. vecākais direktors un viens no dibināšanas grupas locekļiem. eMachines, Inc. ir galddatoru un portatīvo datoru tirgotājs, un tur Tods Arbogasts vadīja garantijas un bezgarantijas atbalsta daļas uzņēmuma klientu apkalpošanas nodaļā.

Adrians Hodžiss (Adrian Hodges) ir Starptautiskā biznesa līderu foruma (International Business Leaders ForumIBLF) izpilddirektors, kur viņš specializējas korporatīvās atbildības jautājumos, kas attiecas uz starptautiskā biznesa stratēģiju un praksi. Viņam ir vadītāja pieredze biznesā, vietējā pašvaldībā un nevalstiskās organizācijās. IBLF Adrians Hodžiss pievienojās 1998. gadā un ieņēma vairākus amatus, tostarp Amerikas nodaļas direktora un mārketinga un komunikāciju direktora amatu, pirms kļuva par izpilddirektoru. Pirms darba IBLF viņš bija starptautiskās korporatīvās komunikācijas vadītājs mazumtirgotājam Body Shop International Plc. Vēl pirms tam – Business in the Community komunikācijas un mārketinga direktors.

Stīvens Hovards (Stephen Howard) ir Business in the Community izpilddirektors. Tas ir konsorcijs, kura mērķis ir uzlabot organizāciju ietekmi uz sabiedrību. Hovards pievienojās BITC 2005. gada septembrī. Pirms šā amata ieņemšanas viņš astoņus gadus bija BITC biznesa darbību un bezpajumtnieku iniciatīvas atbalstītājs un nacionālais partneris.  Karjeru Hovards uzsāka kā jurists un partneris Adler Pollock & Sheehan, P.C. firmā. 1985. gadā viņš tika iecelts ģenerālpadomnieka amatā Cookson America, Inc. 1997. gadā Hovards kļuva par Cookson Group, Plc grupas izpilddirektoru, bet karjeras virsotni sasniedza, kļūdams par grupas direktoru. Šo amatu viņš ieņēma līdz 2004. gadam. Vēlāk tajā pašā gadā un 2005. gadā viņš bija Novar, Plc. grupas izpilddirektors.

Endrū Kakabadse (Andrew Kakabadse) ir Krenfīldas universitātes Menedžmenta skolas starptautiskās vadības attīstības profesors. Profesors Kakabadse ir izdevis 30 grāmatas un publicējis vairāk nekā 190 rakstus, tostarp Politics of Management un The Wealth Creators. Viņa pašreizējās interešu jomas saistītas ar līderību, pārmaiņu vadību, augstākā līmeņa vadītāju un viņu komandu darbību, konsultēšanas prakses, sociālās un valsts administrācijas, organizācijas uzvedības un starptautisko attiecību uzlabošanu. Viņš veic daudznacionālu pētījumu par valžu efektivitāti un pārvaldības praksi.

Kristīna Peidža (Christina Page) ir Yahoo! klimata un enerģijas stratēģijas direktore. Yahoo! ir lielākā informācijas kopiena tīmeklī. Peidža savu karjeru sāka 1992. gadā kā redaktora palīdze Nacionālajā sabiedriskajā radio. Tad viņa no 1995. līdz 2000. gadam strādāja par pasniedzēju National Outdoor Leadership skolā. Pirms pievienošanās Yahoo! Peidža strādāja Rocky Mountain institūtā, bezpeļņas organizācijā, kas spēcina efektivitāti un stiprina dabas, cilvēku un cita kapitāla izmantojumu. Viņa bija RMI integrētās dizaina grupas locekle un no 2001. gada RMI izglītības programmu projektu vadītāja.

Vikija Praisa (Vicky Pryce) ir Biznesa, uzņēmējdarbības un regulatora reformu (kas iepriekš bija Tirdzniecības un rūpniecības nodaļas sastāvdaļa) ģenerāldirektore un vecākā padomniece ekonomikas jautājumos. Praisa ir ieņēmusi vairākus vadošos amatus, tostarp bijusi ESSO Eiropas korporatīvā ekonomiste ar atbildību par Eiropu, Tuvajiem Austrumiem un Āfriku; vecākā ekonomiste KPMG, kur viņa sāka strādāt 1986. gadā. Tur strādājot, viņa bija atbildīgā partnere konsultāciju sniegšanā ekonomikas jautājumos, stratēģijas pakalpojumos un starptautiskajā privatizācijā.  Pēc tam Vikija Praisa strādāja London Economics stratēģijas un politikas nodaļā par partneri, vēlāk bija Tirdzniecības un rūpniecības nodaļā vecākā padomniece ekonomikas jautājumos un ekonomikas ģenerāldirektore. Šos amatus viņa turpināja ieņemt Biznesa, uzņēmējdarbības un regulatora reformu nodaļā, kas tika izveidota 2007. gada jūnijā līdz ar Inovāciju, universitāšu un prasmju nodaļu, kuras aizvietoja Tirdzniecības un rūpniecības nodaļu. Pēdējo 15 gadu laikā Praisa ir vadījusi vai piedalījusies daudzos nozīmīgos konsultēšanas pasākumos Lielbritānijā un starptautiskā arēnā. Viņa sniegusi konsultācijas gan privātajam, gan valsts sektoram. Tas ietver politikas novērtēšanu Lielbritānijas valdības departamentiem, tostarp Tirdzniecības un rūpniecības nodaļai, Valsts kasei un bijušajai Iekšzemes ienākumu nodaļai. Praisa arī ir viena no valdības ekonomikas servisa vadītājām un starptautiskās padomdevēju valdes BritishAmerican Business, Inc. locekle. Viņa ir Karaliskās mākslas, ražošanas un komercijas veicināšanas sabiedrības biedre un GoodCorporation Ltd. līdzdibinātāja un padomniece.

Anita Rodika (Dame Anita Roddick) ir The Body Shop International, Plc. dibinātāja. Sākotnēji viņa strādāja par skolotāju, tad Apvienoto Nāciju organizācijā Ženēvā, vēlāk sāka vadīt restorānu un viesnīcu Litlhemptonā, Rietumsaseksā. 1976. gadā viņa izveidoja The Body Shop Braitonā, lai nopelnītu iztikas līdzekļus sev un savām divām meitām, kamēr viņas vīrs ceļoja pa Ameriku. Viņai nebija zināšanu biznesā, bet ekonomiskā nepieciešamība līdz ar daudzveidīgu pieredzi, ko viņa ieguva dažādos ceļojumos, ļāva izveidot veiksmīgu biznesu ar mērķi mainīt sociālo un apkārtējo vidi. 1984. gadā The Body Shop kotējās biržā. Uzņēmums bija izaudzis no viena veikaliņa Anglijā līdz multinacionālam uzņēmumam ar gandrīz 2000 veikaliem 50 valstīs. 2003. gada jūlijā Anita Rodika kļuva par Britu impērijas ordeņa kavalieri par savu ieguldījumu mazumtirdzniecībā, vidē un labdarībā. Viņa nomira 2007. gada septembrī.

Pīters Selidžmens (Peter Seligmann) ir Conservation International līdzdibinātājs, valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors. Tā ir organizācija, kas rada ilglaicīgus risinājumus biodažādībai un saglabā Zemes dzīvo mantojumu. Selidžmens 1974. gadā ieguva maģistra grādu mežkopībā Jēlas universitātē un drīz pēc tam uzsāka darbu dabas aizsardzībā. Aptuveni desmit gadu vēlāk viņš pārcēlās uz ārzemēm. Peru viņu pārsteidza kontrasts starp valsts ārkārtīgo bioloģisko bagātību un šausminošo nabadzību. 1987. gadā viņš bija viens no līdzdibinātājiem Conservation International, kas balstījās uz vīziju, ka cilvēki var dzīvot saskaņā ar dabu. Kopš tā laika organizācija ir izaugusi līdz 45 reģionāliem birojiem četros kontinentos. 1998. gadā Conservation International izveidoja Center for Applied Biodiversity Science, 2001. gadā – Center for Environmental Leadership in Business. 2000. gadā Conservation International sadarbībā ar Pasaules Banku un Džona un Katrīnas Makartūru fondu izveidoja Critical Ecosystem Partnership fondu. 2001. gadā Pīters Selidžmens tika apbalvots ar Nīderlandes ordeni Zelta arka. Viņš darbojas Wild Salmon centra valdē Portlendā, Oregonas štatā, un ir Džeksona Hola Land Trust, Ecotrust un citu bezpeļņas organizāciju konsultatīvajās padomēs, arī Japānas Keidanrena Dabas saglabāšanas fondā. 2000. gadā prezidents Klintons iecēla viņu par Enterprise for the Americas Board locekli.

Džīna Svīnija (Jean Sweeney) ir 3M vides, veselības un drošības darbību viceprezidente. Uzņēmums ir atzīts līderis izpētes un attīstības jomā. Džīna Svīnija ir beigusi Montanas valsts universitāti ar bakalaura grādu ķīmiskajā inženierijā un Svēta Tomasa universitātē ieguvusi maģistra grādu vadībzinībās. Pēc Montanas valsts universitātes beigšanas Svīnija uzsāka darbu 3M un ir ieņēmusi dažādus amatus, tostarp bijusi atbildīga par produktu attīstību, ražošanas vadību un vispārējo biznesa vadību. Viņa ieņēmusi divus starptautiskus amatus: bijusi 3M Austrālijas nodaļas ražošanas direktore Sidnejā un 3M Taivānas nodaļas izpilddirektore Taipejā.

Truets Teits (Truett Tate) ir Lloyds TSB Bank, Plc. Izpilddirektors. Tā ir vadošā finanšu pakalpojumu grupa Lielbritānijā. Teits pievienojās grupai 2003. gadā korporatīvo bankas pakalpojumu izpilddirektora amatā un 2004. gadā tika iecelts valdē. No 1972. līdz 1999. gadam viņš strādāja Citigroup, kur ieņēma vecākā menedžera un ģenerālmenedžera amatus ASV, Dienvidamerikā, Āzijā un Eiropā. No 1999. līdz 2001. gadam viņš bija eCharge Corporation prezidents un vecākais izpilddirektors, no 1996. līdz 2003. gadam – Chase Cost Management, Inc. līdzdibinātājs un valdes vicepriekšsēdētājs. Teits ir BritishAmerican Business, Inc. direktors un finanšu līdzekļu piesaistes padomes loceklis nacionālajā sabiedrībā Novērst cietsirdīgu izturēšanos pret bērniem (Britu organizācija).

Stīvens Tindeils (Stephen Tindale) ir bijušais Greenpeace direktors Lielbritānijā. Patlaban viņš ir viespētnieks Politikas studiju institūtā, kas ir neatkarīga izpētes institūcija Londonā. Tindeila kungs savu karjeru sāka kā diplomāts. Četrus gadus viņš strādāja Lielbritānijas Ārlietu ministrijā un Valsts birojā, gadu – Anglijas vēstniecībā Pakistānā. Pēc tam viņš pievienojās Friends of the Earth, kur organizēja kampaņas pret gaisa piesārņojumu. Vēlāk Stīvens Tindeils divus gadus pavadīja Fabian Society, tad sāka strādāt Chris Smith, MP, kur tikko bija izveidots Shadow Environment Secretary. Pēc diviem gadiem šajā uzņēmumā viņš pārgāja uz Institute for Public Policy Research (IPPR), kur izstrādāja dabas resursu nodokļus un enerģētikas politiku. Pēc tam Tindeila kungs kļuva par Green Alliance direktoru. Tomēr 1997. gadā viņu atcēla no šā amata, un viņš kļuva par Maikla Mečera (Michael Meacher) galveno konsultantu tieši tad, kad Maikls bija kļuvis par vides ministru. Tindeila kungs nostrādāja šajā amatā divus gadus, līdz nolēma, ka būtu daudz vērtīgāk ietekmēt situāciju no ārpuses. 2001. gada aprīlī viņš kļuva par Greenpeace izpilddirektoru Lielbritānijā. Šo amatu viņš atstāja 2007. gadā.

Sers Deivids Vārnijs (Sir David Varney) ir bijušais Viņas Majestātes ienākumu un muitas izpildpriekšsēdētājs Lielbritānijas Muitas un nodokļu departamentā. Sers Deivids Vārnijs ir ieņēmis vairākus vadošus amatus naftas kompānijā Royal Dutch Shell, Plc. Viņš bijis ģenerāldirektors AB Svenska Shell Zviedrijā un Shell International direktors, vadījis Shell komercdarījumus ar naftas produktiem visā Eiropā. No 1996. līdz 2000. gadam viņš bija galvenais izpilddirektors BG grupā (bijusī kompānija British Gas), kur viņa pārziņā bija darījumi gan Lielbritānijas, gan ārzemju tirgos. 2001. gadā viņš kļuva par priekšsēdētāju kompānijā mm02, kas ir mobilo sakaru pakalpojumu sniedzēja. No 2004. gada septembra līdz 2006. gada augustam bija Viņas Majestātes ienākumu un muitas izpildpriekšsēdētājs Lielbritānijas Muitas un nodokļu departamentā, kas tika izveidots pēc Viņas Majestātes Muitas un akcīzes un Iekšzemes ienākumu departamentu apvienošanas. No 2002. līdz 2004. gadam sers Deivids Vārnijs vadīja organizāciju Business in the Community un 2005./2006. mācību gadā bija Privileģētā vadības institūta prezidents. Sers Deivids Vārnijs ir arī Nodarbinātības pētījumu institūta padomes prezidents un premjerministra padomnieks sabiedrisko pakalpojumu pārveidošanas jomā.

Bobs Viglijs (Bob Wigley) ir Merrill Lynch & Co priekšsēdētājs Eiropā, Vidējos Austrumos un Āfrikā. Tas ir spēcīgs labklājības menedžmenta, kapitāltirgu un konsultāciju uzņēmums. Pašreizējā amatā Viglijs nodarbojas ar Merrill Lynch klientiem biznesa reģionos un nodrošina atbilstošu vadību un integrāciju. Viņš ir ieņēmis virkni vadības pozīciju Merrill Lynch, būdams EMEA Corporate Banking valdes priekšsēdētājs no 2003. līdz 2004. gadam, starptautiskā vadītāja vietnieks Telecom and Media Investment Banking 2002. gadā, vadītāja vietnieks U.K. Investment Banking 2001. gadā un vadītāja vietnieks Corporate Broking 2000. gadā. Būdams šajos amatos, viņš noslēdza virkni Merrill Lynch vissvarīgāko Eiropas bankas darījumu un izveidoja veiksmīgu franšīzi Eiropā. Bobs Viglijs pievienojās Merrill Lynch 1996. gadā, kad aizgāja no Morgan Grenfell.


PRODUKTA DETAĻAS:
Formāts:
180mm x 110mm
ISBN: 978-9984-826-69-1
Izdošanas gads: 2009
Izdevējs: Izdevniecība Lietišķās informācijas dienests

 

 

Atsauksmes

Pašlaik atsauksmju nav.

Uzraksti atsauksmi pirmais par “DZĪVOT ZAĻI”