GRĀMATVEDĪBAS ORGANIZĀCIJAS DOKUMENTI – IZSTRĀDĀŠANAS ROKASGRĀMATA

Autore: Ilga Matule
Lielā daļā uzņēmumu grāmatvedības organizācijas dokumenti vai nu nav sagatavoti vispār vai arī ir ļoti formāli un vienveidīgi, un atkārto grāmatvedību regulējošo likumu un MK noteikumu normas, un šī iemesla pēc arī netiek izmantoti uzņēmuma darbā un put grāmatvežu atvilktnēs starplaikos starp VID tematiskajām pārbaudēm. Grāmatvedības organizācijas dokumenti nepieciešami un noderīgi ne tikai VID vai uzņēmuma revidentam, bet arī pašam uzņēmumam tā sekmīgas darbības nodrošināšanai, efektivitātes paaugstināšanai grāmatvedībā un nodokļu risku samazināšanai.
Grāmatā, strukturējot pa atsevišķām sastāvdaļām, sniegti ieteikumi tam, kā šos dokumentus izstrādāt tā, lai tie tiešām ir noderīgi uzņēmuma darbā, tai skaitā, lai tie ir konkrēti, pārskatāmi, sniedz tikai vērtīgu informāciju uzņēmuma darbiniekiem un atbilst likumdošanas prasībām.  Grāmatā ir iekļauti piemēri un paraugi (t.sk. lejupielādējami) visām grāmatvedības organizācijas dokumentu obligātajām sastāvdaļām.
NB! Noliktavā pēdējie 10 eks.!

11.20 ar PVN

Grāmata GRĀMATVEDĪBAS ORGANIZĀCIJAS DOKUMENTI – IZSTRĀDĀŠANAS ROKASGRĀMATA paredzēta grāmatvežiem un finanšu direktoriem un arī citām personām, kas atbildīgas par grāmatvedības organizācijas dokumentu izstrādāšanu uzņēmumos.
Pēc ilggadējās pieredzes zvērināta revidenta darbā varu spriest, ka lielā daļā uzņēmumu grāmatvedības organizācijas dokumenti vai nu nav sagatavoti vispār vai arī ir ļoti formāli un vienveidīgi, un atkārto grāmatvedību regulējošo likumu un MK noteikumu normas, un šī iemesla pēc arī netiek izmantoti uzņēmuma darbā un put grāmatvežu atvilktnēs starplaikos starp VID tematiskajām pārbaudēm.
Tāpēc, rakstot šo grāmatu, vēlējos izskaidrot, kāpēc grāmatvedības organizācijas dokumenti nepieciešami un noderīgi ne tikai VID vai uzņēmuma revidentam, bet arī pašam uzņēmumam tā sekmīgas darbības nodrošināšanai, efektivitātes paaugstināšanai grāmatvedībā un nodokļu risku samazināšanai, kā arī sniegt palīdzību atbilstošu grāmatvedības organizācijas dokumentu izstrādāšanā un parādīt, ka, sagatavojot grāmatvedības organizācijas dokumentus, nebūt nav nepieciešams pārrakstīt likumus un rakstīt garus un nepārskatāmus sējumus. Grāmatā, strukturējot pa atsevišķām sastāvdaļām, sniegti ieteikumi tam, kā šos dokumentus izstrādāt tā, lai tie tiešām ir noderīgi uzņēmuma darbā, tai skaitā, lai tie ir konkrēti, pārskatāmi, sniedz tikai vērtīgu informāciju uzņēmuma darbiniekiem un atbilst likumdošanas prasībām. Bez papildus darba ieguldīšanas tas neizdosies, tāpēc, lai to atvieglotu, grāmatā ir iekļauti piemēri un paraugi visām grāmatvedības organizācijas dokumentu obligātajām sastāvdaļām. Lai būtu pēc iespējas plašāks ieskats, katrs paraugs ir izstrādāts par atšķirīgas nozares vai struktūras hipotētisku uzņēmumu. Tomēr jāņem vērā, ka visi paraugi ir tikai ilustratīvi un atspoguļo autora personīgo skatījumu uz to, kādiem ir jābūt grāmatvedības organizācijas dokumentiem un ir izmantojami tikai kā vadlīnijas.
Grāmatā ir apskatītas arī šobrīd spēkā esošās likumdošanas normas, kas nosaka grāmatvedības organizācijas dokumentu nepieciešamību un to saturu, tai skaitā ņemts vērā arī jaunais “Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likums”, kas ir spēkā sākot ar 2016.gadu. Tamdēļ gribētu vērst uzmanību uz to, ka 2016.gads ir ļoti piemērots brīdis, lai uzņēmumi pārstrādātu savus grāmatvedības organizācijas dokumentus, jo vairumam šie dokumenti ir izstrādāti tad, kad spēkā bija vēl vecais “Gada pārskatu likums”, un šobrīd jebkurā gadījumā jāpievērš uzmanība esošo dokumentu aktualizēšanai.
Ceru, ka grāmata būs noderīga!”
Ar cieņu, grāmatas autore
Ilga Matule, zvērināta revidente


PAR AUTORI:
Ilgas Matules darba pieredze ilgus gadus ir bijusi cieši saistīta ar grāmatvedību un revīziju. Karjeras sākumā viņa strādājusi par galveno grāmatvedi uzņemumos, kuru pamatdarbība ir finanšu starpniecība un ieguldījumu pārvalde.
Kopš 2003.gada pēc zvērināta revidenta sertifikāta iegūšanas līdz pat šim brīdim viņa darbojas revīzijas jomā, auditējot gan vietējos, gan arī starptautiskos uzņēmumus, kas parstāv tādas nozares kā ražošana, vairumtirdzniecība, pakalpojumi, kā arī sniedz konsultācijas grāmatvedībā. Jau 10 gadus viņa praktizē zvērinātu revidentu komercsabiedrībā SIA “Leinonen Audit”. Papildus tam Ilga Matule jau daudzus gadus regulāri raksta publikācijas Latvijas grāmatvedības žurnāliem. Līdz ar to viņa labi pārzin gramatvedības praktisko un teorētisko pusi, ka arī ar grāmatvedības darbu saistītās problēmas gan no grāmatveža, gan revidenta, gan uzņēmuma vadītāja skatupunkta.


GRĀMATAS GRĀMATVEDĪBAS ORGANIZĀCIJAS DOKUMENTI – IZSTRĀDĀŠANAS ROKASGRĀMATA DETAĻAS:
Formāts: 145mm x 215mm, 152 lpp.
ISBN:  978-9984-896-13-7
Izdevējs: Izdevniecība Lietišķās informācijas dienests
Pirmreizējais izdošanas gads: 2016

Šķirstīt grāmatu

bb18__gramatvedibas_organizacijas_dokumenti_3

Par autori

Ilgas Matules darba pieredze ilgus gadus ir bijusi cieši saistīta ar grāmatvedību un revīziju. Karjeras sākumā viņa strādājusi par galveno grāmatvedi uzņemumos, kuru pamatdarbība ir finanšu starpniecība un ieguldījumu pārvalde. Kopš 2003.gada pēc zvērināta revidenta sertifikāta iegūšanas līdz pat šim brīdim viņa darbojas revīzijas jomā, auditējot gan vietējos, gan arī starptautiskos uzņēmumus, kas pārstāv tādas nozares kā ražošana, vairumtirdzniecība, pakalpojumi, kā arī sniedz konsultācijas grāmatvedībā. Jau 10 gadus viņa praktizē zvērinātu revidentu komercsabiedrībā SIA “Leinonen Audit”. Papildus tam Ilga Matule jau daudzus gadus regulāri raksta publikācijas Latvijas grāmatvedības žurnāliem. Līdz ar to viņa labi pārzina grāmatvedības praktisko un teorētisko pusi, ka arī ar grāmatvedības darbu saistītās problēmas gan no grāmatveža, gan revidenta, gan uzņēmuma vadītāja skatupunkta.

Atsauksmes

Pašlaik atsauksmju nav.

Uzraksti atsauksmi pirmais par “GRĀMATVEDĪBAS ORGANIZĀCIJAS DOKUMENTI – IZSTRĀDĀŠANAS ROKASGRĀMATA”

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jums arī varētu patikt…