DARBA LIKUMS UN GRĀMATVEDĪBA

(1 klientu atsauksmes)

ATKĀRTOTS UN ATJAUNOTS 2. IZDEVUMS.
Autore: MAIJA GREBENKO

Nav noslēpums, ka ikviens no mums ir nokļuvis situācijā, kad kaut kas, mūsuprāt, nav pareizi aprēķināts, un tas ir saprotams, jo Darba likums un ar darba samaksu saistītie normatīvie akti ir pietiekami sarežģīti. Autore šajā grāmatā ir parādījusi, ka viens un tas pats termins dažreiz ir jātraktē atšķirīgi, lai to saprastu tāpat, kā to ir domājis likumdevējs.
Grāmatā sniegti konkrēti piemēri vidējās izpeļņas aprēķināšanai, atvaļinājumu un darbnespējas laika apmaksai, šeit atradīsit arī konkrētus piemērus no tiesu prakses.
Grāmata palīdzēs ikdienas darbā ļoti plašam lietotāju lokam, ne tikai grāmatvežiem, tā lieti noderēs arī darba ņēmējiem.
Tāpat kā Maijas Grebenko raksti žurnālā Bilance arī šī grāmata ir vieglā un saprotamā valodā, un tas nav mazsvarīgi šībrīža dokumentu lielajā apjomā. Grāmata ir autores meistardarba atkārtots un atjaunots izdevums kurā ietvertas vērienīgās izmaiņas, kas saistītas ar 2018. gada nodokļu reformu.

19.00 ar PVN

DARBA LIKUMS UN GRĀMATVEDĪBA – grāmatas saturs:
I. Mazliet teorijas
darba līgums, algas veidi, piemaksas (par ko?), prēmijas; ziņas par darba ņēmējiem, ikmēneša ziņojumi, paziņojumi par izmaksātām summām, nodokļu ieskaitīšana budžetā, algas kartītes,
nodokļa grāmatiņas un citas svarīgas lietas
II. Minimālā mēneša alga, minimālā stundas tarifa likme
MK noteikumi par minimālo darba samaksu; minimālās algas aprēķināšanas īpatnības;
III. Par kādām summām drīkst samazināt darba ņēmēju ieņēmumus:
valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas; par darbiniekiem, kas nav sasnieguši 15 gadu vecumu; maksimālais sociālo iemaksu objekts;
neapliekamais minimums; atvieglojumi par apgādībā esošām personām; atvieglojumi invalīdiem un represētām personām.
IV. Vidējās izpeļņas noteikšana:
kādos gadījumos ir vajadzīga vidējā izpeļņa; no kādām summām un kādos periodos aprēķināt vidējo izpeļņu; apmaksa donoriem.
V. Mēneša vidējās izpeļņas noteikšana:
kā jārēķina mēneša vidējā izpeļņa; kādos gadījumos jāizmaksā mēneša vidējā izpeļņa.
VI. Dažādu atvaļinājumu apmaksa:
ja darba laiks uzskaitīts dienās; ja darba laiks uzskaitīts stundās; ja darbiniekam ir nepilnais darba laiks; summētā darba veicēja atvaļinājums; papildatvaļinājuma piešķiršana un apmaksa.
VII. Kompensācija par neizmantoto atvaļinājumu:
kā tiek noteikts un uzskaitīts periods, kas dod tiesības uz atvaļinājumu; aprēķins pēc analoģijas ar atvaļinājuma aprēķinu; kā nevajadzētu rēķināt kompensāciju; par kādu maksimālo periodu būtu jārēķina kompensācija.
VIII. Ikmēneša ziņojuma labojuma iespējas:
ja ir jālabo iepriekšējā mēneša informācija; ja ir jālabo „veco” periodu informācija; kādos gadījumos ienākumus drīkst palielināt un kādos – samazināt.
IX. Uzņēmuma līguma īpatnības ar nereģistrētu fizisko personu:
gadījumi, kad drīkst slēgt uzņēmuma līgumu; īpatnības, sniedzot informāciju VID; nodokļi un atskaites par uzņēmumu līgumu.
X. Autoratlīdzības līgums:
nodokļi no autoratlīdzības un autoru attaisnotie izdevumi; atskaites par izmaksāto autoratlīdzību.
Normatīvo aktu saraksts
Piemēru saraksts
Tematiskā vārdnīca
Pielikumi


PAR AUTORI:
Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,  pamatoti tiek uzskatīta par vienu no viskompetentākajiem grāmatvedības ekspertiem Latvijā, kas šīs jomas darbā iedziļinājusies līdz tās saknēm. Izglītību ieguvusi Latvijas Universitātē matemātikas un ekonomikas studijās. Pēc neatkarības atgūšanas mainoties sabiedrības iekārtai un sākoties brīvajai uzņēmējdarbībai, pieauga pieprasījums pēc grāmatvežiem, bet pietrūka grāmatvedības mācību līdzekļu. M. Grebenko pietika drosmes pieņemt lēmumu un sākt pašai darboties šādu mācību līdzekļu izstrādāšanā un grāmatvežu apmācībā. Autore daudz lasījusi, mācījusies un strādājusi, lai izkoptu rakstītprasmi, grāmatvedību skaidrotu saprotami un saturu sniegtu noderīgā veidā. Gados ir uzkrāta milzu pieredze un līdz sīkumiem padziļināta kompetence. Daudz devusi saikne ar speciālistiem – grāmatvežiem, mācībspēkiem un zvērinātiem revidentiem.  M. Grebenko ir žurnāla Bilance autore kopš tā paša pirmā numura, 2015. gadā kļuvusi par žurnāla galveno redaktori,  vadījusi daudzus Bilances Akadēmijas seminārus. Viņa darbojas kā grāmatvedības lektore, raksta komentārus un skaidrojumus, cenšas panākt jomai vajadzīgos uzlabojumus normatīvajos aktos. Grāmatvedība ir arī viņas hobijs. Praktiskās grāmatvedības speciālistes un konsultantes, ISO Sertificēto grāmatvežu asociācijas valdes locekles Maijas Grebenko grāmata „Darba likums un grāmatvedība” ir viņas meistardarba atkārtots un atjaunots izdevums kurā ietvertas vērienīgās izmaiņas, kas saistītas ar 2018. gada nodokļu reformu.


Grāmatas „Darba likums un grāmatvedība” detaļas:
Formāts: 145 mm x 215 mm, 176 lpp.
ISBN: 978-9984-896-17-5
Izdevējs: Izdevniecība Lietišķās informācijas dienests
Izdošanas gads: 2018

Šķirstīt grāmatu

darba_likums_un_gramatvediba_0115lpp

Par autori

Maija GrebenkoMg.sci.oec.,  pamatoti tiek uzskatīta par vienu no viskompetentākajiem grāmatvedības ekspertiem Latvijā, kas šīs jomas darbā iedziļinājusies līdz tās saknēm. Izglītību ieguvusi Latvijas Universitātē matemātikas un ekonomikas studijās. Pēc neatkarības atgūšanas mainoties sabiedrības iekārtai un sākoties brīvajai uzņēmējdarbībai, pieauga pieprasījums pēc grāmatvežiem, bet pietrūka grāmatvedības mācību līdzekļu. M. Grebenko pietika drosmes pieņemt lēmumu un sākt pašai darboties šādu mācību līdzekļu izstrādāšanā un grāmatvežu apmācībā.
Autore daudz lasījusi, mācījusies un strādājusi, lai izkoptu rakstītprasmi, grāmatvedību skaidrotu saprotami un saturu sniegtu noderīgā veidā. Gados ir uzkrāta milzu pieredze un līdz sīkumiem padziļināta kompetence. Daudz devusi saikne ar speciālistiem – grāmatvežiem, mācībspēkiem un zvērinātiem revidentiem.
M. Grebenko ir žurnāla Bilance autore kopš tā paša pirmā numura, 2015. gadā kļuvusi par žurnāla galveno redaktori,  vadījusi daudzus Bilances Akadēmijas seminārus. Viņa darbojas kā grāmatvedības lektore, raksta komentārus un skaidrojumus, cenšas panākt jomai vajadzīgos uzlabojumus normatīvajos aktos. Grāmatvedība ir arī viņas hobijs.
Praktiskās grāmatvedības speciālistes un konsultantes, ISO Sertificēto grāmatvežu asociācijas valdes locekles Maijas Grebenko grāmata „Darba likums un grāmatvedība” ir viņas meistardarba atkārtots un atjaunots izdevums kurā ietvertas vērienīgās izmaiņas, kas saistītas ar nodokļu reformu.

1 atsauksmes par DARBA LIKUMS UN GRĀMATVEDĪBA

 1. ziņnesis

  Grāmatvedim ikdienas darbā ir nepieciešamas ļoti plašas zināšanas, spēja orientēties daudzos normatīvajos aktos, māka tos pareizi
  saprast un piemērot praksē. Turklāt zināšanas nepārtraukti jāpapildina un jāatjauno. Tāpēc ir lieliski, ja katrā jomā ir uzticami speciālisti, kas mums palīdz saprast likumu un noteikumu juridisko valodu un izskaidro attiecīgo normu praktisku piemērošanu. Darba samaksas jautājumos šāds speciālists ir Maija Grebenko. Mēs varam paļauties uz viņas lielo praktisko pieredzi, plašajām zināšanām un profesionālo kompetenci. Grāmatā vienkāršā valodā ir aprakstīti ne tikai grāmatvedim, bet arī citiem speciālistiem, kā arī ikvienam darba ņēmējam būtiski jautājumi: darba attiecību nodibināšana, darba samaksas un nodokļu aprēķini, vidējās izpeļņas aprēķināšana un atvaļinājumu apmaksa. Grāmatā izklāstīta arī uzņēmuma līguma un autoratlīdzības līguma pareiza apmaksa. Grāmatu papildina daudzi praktiski piemēri un padomi, kā pareizāk rīkoties, kam pievērst uzmanību, kā nepieļaut kļūdas. Grāmatā iekļauti arī ar darba attiecībām, uzņēmuma līgumu un autoratlīdzības līgumu saistīto atskaišu aizpildīšanas piemēri un praktiski ieteikumi. Vieglāk izprast terminus un atrast nepieciešamos skaidrojumus ļauj grāmatas beigās dotā tematiskā vārdnīca. Savukārt izmantoto normatīvo aktu uzskaitījums palīdz orientēties ar darba attiecībām un darba samaksu saistītajā plašajā tiesiskajā bāzē un turpmāk pašiem sekot izmaiņām tajā.
  Grāmatvežiem 2018. ir īpašs izaicinājumu gads – īsā laikā jāapgūst ļoti plašas izmaiņas nodokļu uzskaitē un algu aprēķinos, tas rada papildu sasprindzinājumu un slodzi. Tāpēc paldies autorei par lielisko rokasgrāmatu, kas noderēs gan ikdienas darbā, gan iegūstot vai papildinot zināšanas dažādās mācībās, kā arī ietaupīs grāmatveža laiku, apgūstot daudzos jaunumus.

  Dr.oec. Inguna Leibus,
  Latvijas Lauksaimniecības universitātes
  Finanšu un grāmatvedības institūta profesore

Pievienot atsauksmi

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jums arī varētu patikt…