BILANCE OKTOBRĪ:

Par labo un slikto statistiku
Maija Grebenko,
Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Nodokļu reforma ietekmējusi visu vai gandrīz visu. Faktiski tā skārusi jebkuru fizisko personu, jo lielā mērā attiecināma uz katra pelnoša indivīda ienākumu. Mainītas ne vien ienākuma nodokļa likmes, bet arī nodokļa aprēķināšanas kārtība, un tas ir fakts. Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju šo ietekmi izjutīs nākamgad. Apzinot minētās pārmaiņas, patlaban tiek grozīti MK noteikumi par fizisko personu ienākumu deklarāciju – ieskatam likumprojektā veltīta Bilances Nr. 18 (438, 2018) numura informācija „IIN reforma vēl arvien turpinās!” (12. – 14. lpp.). Ar šo rakstu redakcija pievērš uzmanību tam, ka par 2018. gadā gūtajiem ienākumiem mums būs jāatskaitās mazliet citādi nekā iepriekšējos gados. Pagaidām aprakstīts tikai pielikums “D4”.
Mierinājumam: princips paliek iepriekšējais, ir ņemti vērā IIN likuma grozījumi un viss paredzēts, lai būtu ērtāk aizpildīt.
Gribot negribot, jāapzinās, ka pamatā runa ir par fiziskās personas pārmaksātā ienākuma nodokļa atmaksāšanu, kas iedzīvotāju lielai daļai rodas gan attaisnoto izdevumu dēļ, gan neizmantotā neapliekamā minimuma vai atvieglojumu dēļ.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *