Reģistrēties!!Aizmirsi paroli?
 

E-veikals > Jaunumi
Jaunumi

FINANŠU GRĀMATVEDĪBA!

06.12.2016

Uzmanību! Jauna grāmata!

Izdevniecība Lietišķās informācijas dienests izdevusi jaunu, apjomīgu grāmatu sērijā BILANCES BIBLIOTĒKA "Finanšu grāmatvedība", autores Inguna Leibus, Ingrīda Pētersone, Anna Jesemčika, Anastasija Svarinska, Regīna Grigorjeva
Grāmatā izklāstīti finanšu grāmatvedības teorētiskie pamati, kurus maz ietekmē grozījumi tiesību aktos, tomēr līdz ar uzskaites pilnveidošanu iespējamas izmaiņas atsevišķu uzskaites objektu atspoguļošanas kārtībā. Tā ir grāmatas "Grāmatvedības pamati uzņēmumos" turpinājums. Finanšu grāmatvedība ir aktuāla ne vien komercsabiedrībām un kooperatīvajām sabiedrībām, bet arī individuālajiem komersantiem, zemnieku saimniecībām, individuālajiem uzņēmumiem, nevalstiskajām organizācijām un citiem uzņēmumiem, kuri kārto grāmatvedību divkāršā ieraksta sistēmā.

Varāk par grāmatu varat uzzināt šeit

Vairāk »

BILANCES JURIDISKIE PADOMI DECEMBRĪ:

06.12.2016

Par attīstību veicinošām idejām
Vineta Vizule
,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Gada nogales vienmēr aizrit saspringti, un ne tikai tāpēc, ka jāgatavojas gadumijas svētkiem. Noslēdzoties kārtējam saimnieciskajam gadam, uzņēmējiem rūp, kas biznesa vidi sagaidīs pēc 1. janvāra, kad spēkā stāsies daudzas jaunas vai grozītas likumu normas.
Numura intervijā zvērināts advokāts Edgars Koškins atklātā sarunā raksturo uzņēmējdarbības vides pašreizējās problēmas: „Kopumā mums aizvien ir diezgan laba, liberāla vide, kurā var strādāt, vienīgi mani uztrauc visas šīs Orvela cienīgās idejas, kas to ar laiku var sabojāt.” Pieņemot nepārdomātus lēmumus un cīnoties ar ēnu ekonomiku, ko nereti paši vien veidojam, valsts mīņājas uz vietas, kamēr kaimiņi igauņi mums daudzos ekonomiskās attīstības rādītājos lepni aizsoļo garām...

Vairāk »

BILANCE: Likumdošanas «karstais pīrādziņš»

06.12.2016

Maija Grebenko
žurnāla BILANCE  galvenā redaktore

Ne par vienu likuma grozījumu sabiedrībā nebija tik skaļu diskusiju, kā par grozījumiem likumā «Par valsts sociālo apdrošināšanu». Šoreiz konkrēti – par pienākumu veikt sociālās apdrošināšanas iemaksas par katru darba ņēmēju vismaz no minimālās mēneša darba algas.
Lasu Delfos izmisuma pilno rakstu «Kā VID sagrāva jaunietes vēlmi maksāt valstij nodokļus». Ak vai! Ko tas VID atkal sastrādājis?
Lūk, par ko bija runa!

Vairāk »

BILANCES konference aizvadīta!

05.12.2016Ar saturīgu programmu un skaistu noslēguma daļu piektdien, 2.decembrī aizvadīta gadskartējā žurnāla BILANCE konference "Aktuālākās uzskaites un finanšu pārvaldības problēmas un to risinājumi".

Paldies konferences dalībniekiem, lektoriem, palīgiem par kopā būšanu BILANCES gada nozīmīgākajā pasākumā!

 
Skatieties arī BILANCES TV!


 

Vairāk »

VSAOI maksāšanas kārtība 2017. gadā!

25.11.2016UZMANĪBU! Aktuāla informācija!
2017. gadā daudz jaunumu VSAOI maksāšanas kārtībā - par to jaunākajā BILANCES AKADĒMIJAS apmācību videoierakstā, kurš veikts 23.11.2017. un kuru vadīja pieredzējusī grāmatvedības speciāliste Maija Grebenko. Videoierakstam pievienoti piemēri un tabulas. Pilns semināra ieraksts šeit!

Vairāk »

BILANCE novembrī:

16.11.2016

Vai dzīvosim kā pasakā?
Maija Grebenko,
 
žurnāla BILANCE  galvenā redaktore

Teikšu, kā ir: man pasakas ne īpaši iet pie sirds. Pasakās parasti viss beidzas labi. Bet dzīvē ne vienmēr beigas ir laimīgas vai solītais piepildās, un man nepatīk, ja melo. Varbūt vainīgs vecums, varbūt – pieredze. Kāpēc šādas skumjas notis? Kas noticis?
Faktiski nav nekā īpaša. Novembra sākumā Ekonomikas ministrijas vadītā Tirgus uzraudzības padome vienojās par jaunu attieksmi pret uzņēmējiem, kas tiks ieviesta no nākamā gada. Sauklis šim pasākumam ir «Konsultē vispirms!».

Vairāk »

PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS NOVEMBRĪ

16.11.2016

Par tiesību aktu kvalitāti
Vineta Vizule,
žurnāla un portāla plz.lv redaktore

“Svarīgi nodrošināt sabiedrībai ērti pieejamu, saprotamu un argumentētu informāciju par likumdevēja izvēlēm un apsvērumiem, lemjot par likumiem, kas ietekmē visas dzīves jomas un ikvienu Latvijas iedzīvotāju. To ir svarīgi apzināties arī laikā, kad parlaments lemj par valsts budžetu un to pavadošajiem likumprojektiem,” – tā Saeimas deputātiem adresētajā vēstulē par likumu kvalitātes uzlabošanu septembrī norādīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Vairāk »

Jaunākajā videoierakstā - muitas aktualitātes!

11.11.2016Kādi ir aktuālākie jaunumi normatīvajos aktos muitas jomā kādas preces ir jāmuito, kādi ir nodokļi un kā tos aprēķināt?  PVN, muitas nodoklis, akcīzes nodoklis, nodokļu nomaksas kārtība un termiņi.
Par to un citiem svarīgiem jautajumiem Jūs varēsiet uzzināt jaunākajā BILANCES AKADĒMIJAS apmācību videoierakstā e-seminārā "Kā veikt preču atmuitošanu (procedūra, dokumenti, nodokļi), aktualitātes muitas likumdošanā", kuru vadīja  Mg.iur., Mg.oec. Elīna Dālberga, muitas un nodokļu konsultante, juriste, rakstu autore un pieredzējusi lektore muitas jomā.
Seminārā iekļauti muitas pamatjautājumi, kas varētu būt aktuāli arī auditorijai bez priekšzināšanām muitas jautājumos.
Videoieraksta demo versiju varat apskatīties šeit.

Vairāk »

BILANCES JURIDISKIE PADOMI NOVEMBRĪ:

08.11.2016

Finanšu tumšā puse
Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Gada viens no tumšākajiem mēnešiem – novembris – šoreiz žurnālā BILANCES JURIDISKIE PADOMI asociēsies ar noziedzību. Un runa būs ne jau par kabatzagļiem vai sīko huligānismu, bet tiem, kas ikdienā varbūt staigā dārgos uzvalkos un vizinās luksusklases auto. Finanšu noziegumi mūsdienās kļuvuši tik rafinēti, ka tiesībsargājošām un kontrolējošām iestādēm jāpieliek milzu pūles, lai izsekotu noziedzīgajām shēmām, kurās iesaistīti ne vien liels skaits uzņēmumu, bet kuras izpletušās ārpus valsts robežām.
Kibernoziegumi, naudas izkrāpšana, nodokļu shēmas – par to lasiet intervijā ar Viesturu Burkānu, Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) vadītāju. Tāpat cīņai ar nelikumīgiem darījumiem ar pievienotās vērtības nodokli dažādās Eiropas Savienības valstīs veltīts pētījums, par kura galvenajiem secinājumiem arī varat uzzināt žurnāla rakstā “Eiropas Savienības pieredze PVN krāpšanas apkarošanā”.

Vairāk »

Izstrādājiet grāmatvedības politiku atbilstoši Jūsu organizācijas vajadzībām!

24.10.2016

Izdevniecība Lietiškās informācijas dienests izdevusi jaunu grāmatu "Grāmatvedības organizācijas dokumenti – izstrādāšanas rokasgrāmata", autore zvērināta revidente Ilga Matule.
Grāmatvedības organizācijas dokumenti ir nepieciešami ne tikai VID vai uzņēmuma revidentam, bet arī ieteicami pašam uzņēmumam tā sekmīgas darbības nodrošināšanai, efektivitātes paaugstināšanai grāmatvedībā un nodokļu risku samazināšanai.
Grāmatā, strukturējot pa atsevišķām sastāvdaļām, sniegti ieteikumi tam, kā šos dokumentus izstrādāt tā, lai tie tiešām ir noderīgi uzņēmuma darbā, tai skaitā, lai tie ir konkrēti, pārskatāmi, sniedz tikai vērtīgu informāciju uzņēmuma darbiniekiem un atbilst likumdošanas prasībām.
Tajā ir iekļauti piemēri un paraugi visām grāmatvedības organizācijas dokumentu obligātajām sastāvdaļām, katrs paraugs ir izstrādāts par atšķirīgas nozares vai struktūras hipotētisku uzņēmumu. Vairāk par grāmatu šeit!

Vairāk »

LAIMĒ CEĻOJUMU UZ SPĀNIJU!

07.10.2016

Limone - Lake Garda, ItalyJebkurš izdevniecības Lietišķās informācijas dienests klients, kas apmaksājis Bilances Zelta komplekta abonementu 2017. gadam piedalīsies loterijā par iespēju laimēt ceļojumu divām personām uz Santjago de Kompostela (Spānija).

Abonēt Bilances Zelta komplektu vēl varat šeit!
Detalizēti loterijas noteikumi  šeit!

Vairāk »

SIA vai IK!

09.08.2016

Jauna grāmata!
Izdevniecība Lietišķās informācijas dienests sērijā BILANCES BIBLIOTĒKA izdevusi Dr.oec. Ingunas Leibus grāmatu "Pirmie soļi komercdarbībā: darbības uzsākšana, grāmatvedība un nodokļi".
Uzņēmumi atšķiras pēc to lieluma un tiesiskā statusa, arī pēc īpašnieku atbildības pakāpes, grāmatvedības sistēmas un nodokļu maksājumiem. Kā atrast vispiemērotāko un nekļūdīties jau pašā darbības sākumā?
Grāmata palīdzēs labāk izprast dažādas saimnieciskās darbības formas, kā arī saimnieciskās darbības tiesiskos pamatus, uzņēmējdarbības formas izvēli un reģistrēšanas kartību, grāmatvedības darba organizēšanu, PVN likmes, UIN, IIN, mikrouzņēmumu nodokli un pārējos nodokļus. Vairāk par grāmatu šeit!

Vairāk »

FINANŠU PĀRSKATU SAGATAVOTĀJIEM UN LIETOTĀJIEM!

28.07.2016

Jauna grāmata!
BILANCES BIBLIOTĒKA papildināta ar jaunu grāmatu: "Starptautiskie finanšu pārskatu standarti: standartu apkopojums un pielietojuma piemēri". Autore Justīne Sofija Jaunzeme ir aizstāvējusi maģistra darbu par Starptautiskajiem grāmatvedības standartiem un ieguvusi maģistra grādu starptautiskajā biznesā Norvēģijas Ekonomikas un biznesa vadības augstskolā.
Šajā grāmatā plašās un kompleksās SFPS prasības ir sistematizētas un izklāstītas vienkāršā, lasītājam saprotamākā veidā. SFPS piemērošana ir skaidrota ar daudzveidīgiem praktiskiem piemēriem. SFPS piemērošana sniedz skaidru un patiesu priekšstatu par sabiedrības aktīviem, saistībām un finansiālo stāvokli, kā arī lai nodrošinātu investorus, kreditorus un starptautisko finanšu tirgu dalībniekus ar kvalitatīvu informāciju. Vairāk par grāmatu šeit!

Vairāk »

Aktualitātes videoierakstos!

28.06.2016

BILANCES AKADĒMIJAS videoapmācību sadaļa papildināta ar diviem jauniem semināriem:
Maijas Grebenko,  žurnāla Bilance galvenās redaktores, vadītā e-semināra ierakstā vasaras laikam aktuāla tēma - "Komandējumi, darba braucieni, darbinieku nosūtīšana". Kāda persona sūtāma komandējumā un kāda darba braucienā, kā pareizi noteikt dienas naudu, kā pareizi noformēt dokumentāciju.Savukārt seminārā "Jaunās 2018-2019. gada kadastrālās vērtības un nepieciešamās nekustamā īpašuma nodokļa reformas" Gatis Kalniņš, Valsts zemes dienesta Nekustamā īpašuma vērtēšanas departamenta direktors stāsta par aktuāliem jautājumiem kadastrālas vērtības noteikšanā atbilstoši nekustamā īpašuma tirgus vērtībām, kā arī skaidro kadastrālo vērtību aprēķina modeļu izmaiņas. 

Vairāk »

Palīgs grāmatvedībā!

28.06.2016

"GRĀMATVEDĪBAS PAMATI UZŅĒMUMOS"
(atkārtots un atjaunots 2. izdevums - pārstrādāts atbilstoši jaunā Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likuma normām un lietotajiem terminiem)
Tirgus ekonomikas apstākļos arvien paplašinās cilvēku loks, kuriem nepieciešamas pamatzināšanas grāmatvedībā. Uzņēmuma grāmatvedību kārto grāmatveži, tomēr likums nosaka uzņēmuma īpašnieka un vadītāja atbildību par grāmatvedības organizēšanu, kā arī ļauj pašam īpašniekam un dažos gadījumos arī vadītājam kārtot grāmatvedību. Tādēļ iegūtās zināšanas noderēs ne tikai grāmatvedības un finanšu speciālistiem, bet arī uzņēmumu īpašniekiem un vadītājiem un visiem citiem interesentiem.
Pamatprasības grāmatvedībai ir vienādas visiem uzņēmumiem, tāpēc grāmata noderēs ikviena uzņēmuma vadītājiem un speciālistiem: kā kapitālsabiedrības un personālsabiedrības, individuālā uzņēmuma, zemnieku saimniecības un zvejnieku saimniecības, biedrības, nodibinājuma, arodbiedrības, politiskās organizācijas, tā arī individuālajiem komersantiem, ja grāmatvedība tiek kārtota divkāršā ieraksta sistēmā. Grāmatu varat apskatīt un iegādāties šeit.

Vairāk »

Pašnodarbināto grāmatvedība un nodokļi. Atkārtots un atjaunots 7.izdevums

04.02.2016

Lasītākā grāmata par pašnodarbināto grāmatvedību izdota jau 7.reizi!

Grāmata paredzēta individualajiem komersantiem, individuālo uzņēmumu īpašniekiem, zemnieku un zvejnieku saimniecību īpašniekiem, saimnieciskās darbības veicējiem. Grāmatā apskatītas prasības saimnieciskās darbības uzskaitei, ieņēmumu un izdevumu atspoguļošanai grāmatvedībā, kā arī pamatlīdzekļu uzskaites kārtība.
Grāmatā atradīsiet atbildes uz jautājumiem par darbiniekiem, samaksas aprēķinu, maksājamiem nodokļiem un citām aktuālitatēm. Visi grāmatā veiktie labojumi un papildinājumi, piemēri un paraugi atbilst reālajām 2016.gada situācijām.
Grāmatas autore ir LLU Finanšu un gramatvedības institūta profesore, Dr.oec. Inguna Leibus.
Grāmatu varat apskatīt un iegādāties šeit

Vairāk »Kategorijas

© 2008-2016 Visas tiesības aizsargātas, izdevniecība SIA Lietišķās informācijas dienests

Graudu iela 68, Rīga, LV-1058 
Tālr.: (+371) 67 606 110 (+371) 67 606 110
E-pasts: lid@lid.lv Skype: lid.lv