Reģistrēties!!Aizmirsi paroli?
 

E-veikals > Jaunumi
Jaunumi

E-SEMINĀRI:

07.07.2016

Aktuālitātes par jaunāko darbā ar kases aparātiem varēja noklausīties e-seminārā "Jaunie noteikumi par kases aparātu lietošanas kārtību un tehniskajām prasībām". Paldies lektorei Ingai Pumpurei par saturīgo semināru. Paldies arī e-semināra dalībniekiem, no kuriem saņēmām labas atsauksmes, kā arī jautājumus par šo aktuālo tēmu, jo jaunie noteikumi jau stājušies spēkā. Atbildes uz šo un citiem būtiskiem jautājumiem Jūs varat rast žurnālā BILANCE, kā arī BILANCES AKADĒMIJAS rīkotajos klātienes semināros, e-semināros, kā arī uzdot jautājumus ekspertiem.
Iepazīties ar žurnāla BILANCE arhīvu šeit:
Uzdot jautājumu portāla www.plz.lv ekspertiem šeit:
BILANCES AKADĒMIJAS semināri un kursi šeit:
E-semināru videoierakstus Jūs varat skatīties vietnē
www.bilancesakademija.lv!

Vairāk »

PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS JŪLIJĀ:

06.07.2016

Atgūsim spēkus!
Vineta Vizule,
žurnāla un portāla plz.lv redaktore

Ar vienu kāju esam iekāpuši otrajā pusgadā, taču kā jau vasaras karstākajos mēnešos pieklājas, daudzi dodas atvaļinājumos un par darba lietām cenšas nedomāt. Garajās brīvdienās devušies arī Saeimas deputāti, atskaitoties par paveikto pirmajā pusgadā jeb pavasara sesijā: šai laikā Jēkaba ielas namā dzimuši 15 jauni likumi un 65 grozījumi jau esošajos likumos. Pavisam pavasara sesijā izskatīšanai komisijās nodoti 63 likumprojekti, no kuriem 40 iesniedzis Ministru kabinets, 18 – Saeimas komisijas, bet piecus – deputāti. Divus likumus Valsts prezidents Raimonds Vējonis atgriezis Saeimai otrreizējai caurlūkošanai. Strādājot ar iesniegtajiem likumprojektiem – skatot tos otrajā un trešajā lasījumā – Saeimā vērtēti kopumā 1258 priekšlikumi.

Vairāk »

BILANCES JURIDISKIE PADOMI JŪLIJĀ:

04.07.2016

Juridiskā spēka hierarhija
Vineta Vizule, žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Nododot lasītāja rokās šī mēneša žurnālu, gribas cerēt, ka, neraugoties uz atvaļinājumu sezonu, tā tematika piesaistīs uzmanību. Saeima pavasarī akceptējusi nozīmīgu likumu grozījumus, un mūsu autori – juridisko profesiju pārstāvji – skaidro jauno Darba likuma, Publisko iepirkumu likuma, Konkurences likuma regulējumu, kā arī norāda uz ne vienmēr līdz galam pārdomātajām normām tajos, kuras pat pieredzējušiem profesionāļiem rada papildu jautājumus. Lai rastu uz tiem atbildes, juristi pēta ārējo normatīvo aktu juridiskā spēka hierarhiju, jo, kā zināms, Latvijā augstākais juridiskais spēks ir Latvijas Republikas Satversmei; tad seko citi likumi, Ministru kabineta noteikumi, Latvijas Bankas, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteikumi, kam ir tāds pats juridiskais spēks kā Ministru kabineta izdotajiem noteikumiem; pašvaldību saistošie noteikumi. Eiropas Savienības tiesību normas un starptautisko tiesību normas piemēro atbilstoši to vietai ārējo normatīvo aktu juridiskā spēka hierarhijā, un, ja konstatē pretrunu starp starptautisko tiesību normu un tāda paša juridiskā spēka Latvijas tiesību normu, piemēro starptautisko tiesību normu.

Vairāk »

BILANCE: Notika tas, kas notika

03.07.2016

Maija Grebenko, žurnāla BILANCE  galvenā redaktore

Preses konferencē no Pētersones vārdiem varēja nojaust vilšanos par to, kā notiek valsts pārvaldes darbs – kopējo mērķu trūkums, reformu neesamība, ilgstoša smagu problēmu un jautājumu nerisināšana, ierēdņu motivācijas sistēmas trūkums… Ko vispār var gaidīt no “augšām”, ja deputāti blēdās, ministri melo?!
Līdz pēdējam brīdim cerēju, ka Ināras kundze tomēr nespers šo liktenīgo soli, tomēr tā notika…
Tas mudina padomāt. Un man ir skumji.
Dzīve ir gan īsa, gan gara. Tās laikā uzkrājas tā sauktā pieredze par to, kas un kā šajā dzīvē notiek. Arī šis gadījums ir pieredze. Diemžēl visskaistākās runas bieži vien dzirdamas bērēs. Tad mēs uzzinām, cik aizgājējs/ja bija labs,gudrs, cēlsirdīgs, radošs, devīgs... Bet, kamēr dzīvs, to var knābāt, kuram vien nav slinkums. Uz ēstgriba (knābātgriba) sabiedrībai ir gana laba. Vienā mirklī parādās tik daudz cilvēciņu, kuri labi zina par personas īpašumiem, par to izcelsmi, par slepeniem darījumiem, noguldījumiem, draugu būšanām… Ak, šie dīvānu eksperti, šodien ir jūsu diena! Tām garajām mēlēm, kas visu zina jau tad, kad vēl nekas nav noticis, novēlu piedzīvot to visu pašiem uz savas ādas… Vai tiešām esat pārliecināti, ka jūsu skapī nav neviena skeleta?!

Vairāk »

Jauni noteikumi kases aparātu lietošanā!

29.06.2016

ŠOBRĪD AKTUĀLAS LIKUMDOŠANAS IZMAIŅAS!

1.jūlijā spēkā stājas izmaiņas kases aparātu lietošanas noteikumos. Par jaunajām prasībām varēsiet uzzināt e-seminārā: "Jaunie noteikumi par kases aparātu lietošanas kārtību un tehniskajām prasībām".  Semināru vadīs Inga Pumpure, Finanšu vadības Maģistre, grāmatvede - ārpakalpojumu sniedzēja, grāmatvedības un nodokļu konsultante, Latvijas Biznesa un profesionālo sieviešu asociācijas prezidente
E-semināra tiešraide 6.jūlijā no plkst. 11:00 - 13:00

Pietikties semināram šeit!

Vairāk »

Aktualitātes videoierakstos!

28.06.2016

BILANCES AKADĒMIJAS videoapmācību sadaļa papildināta ar diviem jauniem videoierakstiem:
Maijas Grebenko,  žurnāla Bilance galvenās redaktores vadītā e-semināra videoierakstā vasaras laikam aktuāla tēma -
"Komandējumi, darba braucieni, darbinieku nosūtīšana". Kāda persona sūtāma komandējumā un kāda darba braucienā, kā pareizi noteikt dienas naudu, kā pareizi noformēt dokumentāciju.Savukārt  videoierakstā "
Jaunās 2018-2019. gada kadastrālās vērtības un nepieciešamās nekustamā īpašuma nodokļa reformas" Gatis Kalniņš, Valsts zemes dienesta Nekustamā īpašuma vērtēšanas departamenta direktors stāsta par aktuāliem jautājumiem kadastrālas vērtības noteikšanā atbilstoši nekustamā īpašuma tirgus vērtībām, kā arī skaidro kadastrālo vērtību aprēķina modeļu izmaiņas. 

Vairāk »

Palīgs grāmatvedībā!

28.06.2016

"GRĀMATVEDĪBAS PAMATI UZŅĒMUMOS"
(atkārtots un atjaunots 2. izdevums - pārstrādāts atbilstoši jaunā Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likuma normām un lietotajiem terminiem)

Tirgus ekonomikas apstākļos arvien paplašinās cilvēku loks, kuriem nepieciešamas pamatzināšanas grāmatvedībā. Uzņēmuma grāmatvedību kārto grāmatveži, tomēr likums nosaka uzņēmuma īpašnieka un vadītāja atbildību par grāmatvedības organizēšanu, kā arī ļauj pašam īpašniekam un dažos gadījumos arī vadītājam kārtot grāmatvedību. Tādēļ iegūtās zināšanas noderēs ne tikai grāmatvedības un finanšu speciālistiem, bet arī uzņēmumu īpašniekiem un vadītājiem un visiem citiem interesentiem.
Pamatprasības grāmatvedībai ir vienādas visiem uzņēmumiem, tāpēc grāmata noderēs ikviena uzņēmuma vadītājiem un speciālistiem: kā kapitālsabiedrības un personālsabiedrības, individuālā uzņēmuma, zemnieku saimniecības un zvejnieku saimniecības, biedrības, nodibinājuma, arodbiedrības, politiskās organizācijas, tā arī individuālajiem komersantiem, ja grāmatvedība tiek kārtota divkāršā ieraksta sistēmā. Grāmatu varat apskatīt un iegādāties
šeit.

Vairāk »

Seminārs Liepājā!

15.06.2016

15.jūnijā BILANCES AKADĒMIJA ar Ingas Pumpures vadīto semināru "Attaisnojošie grāmatvedības dokumenti – aktuālais un svarīgais par to sagatavošanu un glabāšanu" devās pie grāmatvežiem uz Liepāju. Prieks par mūsu uzticamajiem klausītājiem, kuri vasaras laikā izbrīvējuši laiku, lai uzzinātu par  aktualitātēm grāmatvedības lauciņā, jo mūsu darbs jau nekad neapstājas - jaunumi ir vienmēr. Seminārs notika Liepājas Latviešu biedrības nama mākslas galerijā.

Vairāk »

PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS JŪNIJĀ:

08.06.2016

Sasteigtās normas
Vineta Vizule
,
žurnāla un portāla
plz.lv redaktore

Maijs aizvadīts ar vairāku „lielo” likumu nozīmīgiem grozījumiem – izmaiņas skārušas Darba likumu, Publisko iepirkumu likumu un Konkurences likumu. Mainītās normas tiešā veidā attiecas uz komercdarbību, tāpēc uzņēmējiem ar tām noteikti jāiepazīstas. Viens no iemesliem, kāpēc grozījumi bija nepieciešami, ir Eiropas Savienības direktīvu un regulu pārņemšana nacionālajos tiesību aktos. Mūsdienās vienotais tirgus izvirza jaunus nosacījumus, kas attiecas gan uz darbaspēka kustību, gan uzņēmumu konkurenci, tostarp arī konkurējot par publiskā sektora pasūtījumu saņemšanu.

Vairāk »

BILANCES JURIDISKIE PADOMI JŪNIJĀ:

03.06.2016

Trīs gadi paskrējuši!
Vineta Vizule,
žurnāla
Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Šķiet, tas bija pavisam nesen, kad izdevniecības vadībai radās ideja izdot juridiskai tematikai veltītu ikmēneša žurnālu, jo šāda satura raksti vienmēr bijuši aktuāli arī izdevniecības pirmdzimtā – grāmatvedības un finanšu jautājumiem veltītā žurnāla BILANCE  - auditorijai. Nodokļu tiesības regulējošie likumi un noteikumi ir tik samudžināti, ka parastam nodokļu maksātājam bez speciālista skaidrojuma neiztikt. Arī grāmatvežu ikdienas darbu tie neatvieglo, jo neskaidrās tiesību normas rada daudz papildjautājumu.
Sagaidot žurnāla BILANCES JURIDISKIE PADOMI 36. numuru un atskatoties uz aizvadītajiem trim gadiem, jāsecina, ka tematiski žurnāls ir attīstījies un guvis plašu lasītāju atsaucību. Žurnāla lappusēs viedokli pauduši daudzi juridisko profesiju pārstāvji un arī valsts institūciju atbildīgie darbinieki, par ko sakām lielu paldies. Esam īsts profesionāļu izdevums!

Vairāk »

GADA PĀRSKATU UN KONSOLIDĒTO GADA PĀRSKATU LIKUMS

02.06.2016Vai Jūs jau esat apguvuši jauno Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likumu, tā sagatavošanas nianses,  sastāvu, pielikumus,  kādas ir prasības Bilances un PZA posteņiem? 
BILANCES AKADĒMIJAS  videoapmācību sadaļā Jūsu ērtībai esam sagatavojuši e-semināra  videoierakstu, lektore Inga Pumpure,  Finanšu vadības Maģistre, grāmatvede - ārpakalpojumu sniedzēja, grāmatvedības un nodokļu konsultante, Latvijas Biznesa un profesionālo sieviešu asociācijas prezidente.
E-semināru ieraksti – tā ir iespēja noskatīties interesējošo semināru sev ērtā laikā un vietā!
Saņemsiet arī lektora sagatavotos izdales materiālus.  

Videoierakstu Jūs varat iegādāties
šeit!

Vairāk »

BILANCE: Kurš patīk vairāk: runātājs vai darītājs?

01.06.2016

Maija Grebenko,
žurnāla
BILANCE galvenā redaktore

Mēs taču zinām, ka labāk būt veselam un bagātam nekā slimam un nabagam?! Bet diemžēl ne vienmēr tā iznāk…
Patlaban tiek vērtēts premjera pirmajās 100 dienās paveiktais. Nokristīja to par “latviski rāmu”. Nujā, mums jau vairāk patīk tādi kalnu gāzēji, kas skaļi, izteiksmīgi, kareivīgi, harismātiski… atnāca, padotos sarindoja, lēmumus pieņēma, laimi apsolīja! Drīz būs! Viss būs! Labāk kā nekad! Tikai pagaidiet mazliet…
Šis “mazliet” vilkās trīs četrus gadus, un tad atkārtojās riņķadancis. Atkal solīja, atkal maz kas iznāca, bet jau nāca citi solītāji.
Pieaugušajām un pieredzējušām personām gribas uzdot jautājumu: vai maz jums dzīves laikā tika solīts? Atceramies taču: “kā var nesolīt”!
Solīja komunismu, bet iestājās kapitālisms, solīja, ka samazināsies birokrātija, bet apkrāva ar makulatūru, solīja uzlabot-pilnveidot-palielināt-samazināt-paātrināt, bet esam tur, kur esam.

Vairāk »

BLANCE: Varat mūs apsveikt!

17.05.2016

Maija Grebenko,
žurnāla
BILANCE galvenā redaktore

Maijā ir daudz skaistu svētku, un viens no tiem ir mūsu. Cienījamie lasītāji, jūs tik tiešām varat mūs apsveikt!  Šogad, 17. maijā, mēs, Lietišķās informācijas dienests, atzīmējam jau 23. savas pastāvēšanas gadu!
Vai tas ir daudz? «Mērīt» iespējams vairākos veidos, bet atceramies, ka LID bija viens no pašiem pirmajiem, kas uzdrošinājās iesākt šo, tolaik nepazīstamo, biznesu. Par dibinātāju Aivas un Andra Vīksnu drosmi noteikti varu runāt, jo novērtēt padarīto spēj tikai tie, kuri paši izgājuši analoģisku ceļu, turklāt iesākot to «trakajos» 90. gados.

Vairāk »

PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS MAIJĀ:

09.05.2016

Augam kopā ar Latvijas valsti
Vineta Vizule
,
žurnāla un portāla
plz.lv redaktore

Šogad būs pagājuši jau 26 gadi, kopš Latvijas PSR Augstākā Padome 1990. gada 4. maijā pieņēma deklarāciju „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”. Ar deklarāciju tika atjaunota 1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas Republika. Aprīļa nogalē, kad tipogrāfijā tika nodots šis žurnāla numurs, statistika liecināja, ka šo 26 gadu laikā Saeimā pieņemti gandrīz pusotrs tūkstotis likumu un to grozījumu, kā arī vairāk nekā četrtūkstoš Ministru kabineta izdoti noteikumi. Protams, daļa no šiem normatīvajiem aktiem zaudējusi spēku, daļa vēl tikai gaida savu spēkā stāšanās dienu, bet pietiek iztēloties, cik daudz laika būtu nepieciešams, lai, piemēram, vismaz vienu reizi izlasītu katru no šiem tiesību aktiem!

Vairāk »

BILANCES JURIDISKIE PADOMI MAIJĀ:

06.05.2016

Svinēsim svētkus un strādāsim kopā!
Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Izdevniecībai Lietišķās informācijas dienests maijs ir īpašs mēnesis, jo 17. maijā aprit 23 gadi kopš izdevniecības dibināšanas. Atgādinām, ka izdevniecības 20. gadā dzima juridiskajiem risinājumiem komercdarbībā veltītais žurnāls BILANCES JURIDISKIE PADOMI, kas šomēnes pie lasītājiem dodas jau 35. reizi!
Maija numura intervijā lasāma redaktora Ikara Kubliņa saruna ar Agri Repšu, zvērinātu advokātu biroja SORAINEN Latvijas biroja partneri, kurš vērtē tā dēvēto „balto apkaklīšu” noziedzību Latvijā un pasaulē.

Vairāk »

Par Uzņēmuma vieglā transportlīdzekļa nodokli 2016 - videoseminārs!

21.04.2016

 

BILANCES AKADĒMIJAS videoierakstā uzzināsiet par uzņēmuma vieglā transportlīdzekļa nodokli 2016.gadā, par UVT kā pamatlīdzekļa uzskaites īpatnībām un nolietojuma aprēķināšanu, par darbiniekam piederoša vieglā auto izmantošanu uzņēmuma saimnieciskajā darbībā un citus jautājumus. Videoieraksts tika veikts  Mg.oec., Mg.paed. Annas Mednes vadītajā e-seminārā "Uzņēmumu vieglais transportlīdzeklis kā vairāku nodokļu apliekamais objekts, ņemot vērā aplikšanas izmaiņas no 2016.gada" 2016.gada 20.aprīlī.
Detalizētāks semināra saturs šeit

Vairāk »

Nodokļu un grāmatvedības aktualitātes pašnodarbinātajiem - videoseminārs!

22.03.2016

Jaunajā BILANCES AKADĒMIJAS videoierakstā nozīmīga un praktiska informācija pašnodarbinātajiem: par grozījumiem likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", par svarīgākajiem aspektiem Gada ienākumu deklarācijas par 2015. gadu iesniegšanā un citiem aktuāliem jaunumiem. Videoieraksts tika veikts Dr. oec. Ingunas Leibus vadītajā e-seminārā "Nodokļu un grāmatvedības aktualitātes pašnodarbinātajiem: saimnieciskās darbības veicējiem, IK un ZS īpašniekiem" 2016.gada 16.martā.
Detalizētāks semināra saturs šeit

Vairāk »

Pašnodarbināto grāmatvedība un nodokļi. Atkārtots un atjaunots 7.izdevums

04.02.2016

Lasītākā grāmata par pašnodarbināto grāmatvedību izdota jau 7.reizi!

Grāmata paredzēta individualajiem komersantiem, individuālo uzņēmumu īpašniekiem, zemnieku un zvejnieku saimniecību īpašniekiem, saimnieciskās darbības veicējiem. Grāmatā apskatītas prasības saimnieciskās darbības uzskaitei, ieņēmumu un izdevumu atspoguļošanai grāmatvedībā, kā arī pamatlīdzekļu uzskaites kārtība.
Grāmatā atradīsiet atbildes uz jautājumiem par darbiniekiem, samaksas aprēķinu, maksājamiem nodokļiem un citām aktuālitatēm. Visi grāmatā veiktie labojumi un papildinājumi, piemēri un paraugi atbilst reālajām 2016.gada situācijām.
Grāmatas autore ir LLU Finanšu un gramatvedības institūta profesore, Dr.oec. Inguna Leibus.
Grāmatu varat apskatīt un iegādāties šeit

Vairāk »Kategorijas

© 2008-2016 Visas tiesības aizsargātas, izdevniecība SIA Lietišķās informācijas dienests

Graudu iela 68, Rīga, LV-1058 
Tālr.: (+371) 67 606 110 (+371) 67 606 110
E-pasts: lid@lid.lv Skype: lid.lv