Reģistrēties!!Aizmirsi paroli?
 

E-veikals > Jaunumi
Jaunumi

Izstrādājiet grāmatvedības politiku atbilstoši Jūsu organizācijas vajadzībām!

24.10.2016

Izdevniecība Lietiškās informācijas dienests izdevusi jaunu grāmatu "Grāmatvedības organizācijas dokumenti – izstrādāšanas rokasgrāmata", autore zvērināta revidente Ilga Matule.
Grāmatvedības organizācijas dokumenti ir nepieciešami ne tikai VID vai uzņēmuma revidentam, bet arī ieteicami pašam uzņēmumam tā sekmīgas darbības nodrošināšanai, efektivitātes paaugstināšanai grāmatvedībā un nodokļu risku samazināšanai.
Grāmatā, strukturējot pa atsevišķām sastāvdaļām, sniegti ieteikumi tam, kā šos dokumentus izstrādāt tā, lai tie tiešām ir noderīgi uzņēmuma darbā, tai skaitā, lai tie ir konkrēti, pārskatāmi, sniedz tikai vērtīgu informāciju uzņēmuma darbiniekiem un atbilst likumdošanas prasībām.
Tajā ir iekļauti piemēri un paraugi visām grāmatvedības organizācijas dokumentu obligātajām sastāvdaļām, katrs paraugs ir izstrādāts par atšķirīgas nozares vai struktūras hipotētisku uzņēmumu.

Vairāk par grāmatu šeit!

Vairāk »

BILANCE:

18.10.2016

Valsts «aprūpes» dzirnavās
Maija Grebenko
žurnāla BILANCE  galvenā redaktore

Lasu presē par situāciju, kādā nonākusi kāda invalīde, kas jau no vasaras sākuma gaida ikgadējo invaliditātes statusa atjaunošanu. Kamēr viņas iesniegums nav izskatīts, invaliditātes pensija netiek izmaksāta. Savukārt šis sociālais pabalsts ir kundzes vienīgais ienākums.
Veselības un darbaspējas ekspertīzes ārstu valsts komisijā (VDEÅK) sakrājušies vairāk nekā trīs tūkstoši neizskatītu iesniegumu.
Kundzei ļoti paveicies, jo viņai ir lielisks znots, kurš strādā viens pats un kuram ir divi bērni. Abiem viņiem nav ne rudens, ne ziemas apavu, un šo rudens un ziemas apavu viņiem nav, jo znots kundzi baro visus šos trīsarpus mēnešus.
Ierēdnis skaidro, ka neviens cilvēks bez ienākumiem nav atstāts. Klientiem, kas pārtiek tikai no šīs pensijas, ja viņi ir vērsušies, nākot pretī. Tātad invalīds pats ir vainīgs, ka nav kārtīgi «paskaidrojis», ka pensija viņam ir vitāli nepieciešama.

 

Vairāk »

PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS OKTOBRĪ:

14.10.2016

Valsts budžets finišēs novembrī
Vineta Vizule,
žurnāla un portāla plz.lv redaktore

Rudens vienmēr bijis saspringts likumdevējam un preses izdevējiem. Vieniem jārūpējas par stingru spēles noteikumu ieviešanu valsts naudas tērēšanā un pēc iespējas labvēlīgāku nosacījumu panākšanu valsts naudas pelnīšanā, bet otriem jāatgādina lasītājiem, ka ir laiks parūpēties, lai arī nākamajā gadā vienmēr būtu pieejami izdevumi, kas informē par aktuālām norisēm sabiedrībā.
Finanšu ministrija 2017. gada valsts budžeta projektu Saeimā plānojusi iesniegt jau 14. oktobrī, taču tas ir tikai pirmais solis, kam sekos budžeta vērtēšana Saeimas komisijās, parlamenta plenārsēdēs, bet galīgajā lasījumā pēc finanšu ministres lūguma to plānots pieņemt 23. novembrī. Tas nozīmē, ka šai starpposmā līdz nākamā gada valsts budžeta likuma pieņemšanai nevarēsim būt īsti droši par daudzām ieplānotajām izmaiņām arī ar valsts budžetu saistītajos likumprojektos. Bet šādu likumprojektu ir 56, un Ekonomikas ministrija cer paspēt iesniegt vēl dažu likumu grozījumus.

Vairāk »

BILANCE:

10.10.2016

Atnāca “grūti laiki”…
Maija Grebenko

žurnāla BILANCE  galvenā redaktore

Ceru, ka nekļūdīsimies, ja teiksim, ka grāmatveži vienmēr uz gada beigām gaida vairāku normatīvo aktu lielākus un mazākus precizējumus un grozījumus. Esiet droši – sagaidīsiet arī!
Daži nepatīkami, bet acīmredzam pamatoti jaunumi sagaida mūsu saimi sakarā ar grozījumiem likuma “Par nodokļiem un nodevām”.
Šā gada laikā VID pievērsa lielu uzmanību tā sauktajiem “Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma” subjektiem. Grāmatveži steigus atjaunoja-papildināja-izveidoja attiecīgas metodikas. Veltīgi tas nebija.
Lūk, kas paredzets minētā likuma 22.2 pantā, kura nosaukumu paredzēts izteikt šādā redakcijā: Informācijas sniegšana Valsts ieņēmumu dienestam par aizdomīgiem darījumiem nodokļu jomā.
No vienas puses, par to jau esam dzirdējuši, jo jau labu laiku šāda prasība attiecās uz kredītiestādēm, par to daudz tika minēts presē, kā arī pašas kredītiestādes, izmantojot aptaujas lapas intensīvi iztaujāja savu klientūtu: “Who is who?”
Šobrīd šajā procesā būs iesaistīts vēl plašāks personu loks: mēs ar jums!

Vairāk »

BILANCES JURIDISKIE PADOMI OKTOBRĪ:

10.10.2016

Likums nav akmenī iecirsts
Vineta Vizule
,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Sveicam žurnāla pastāvīgos lasītājus, jo šī ir jau 40. reize, kad žurnāls BILANCES JURIDISKIE PADOMI dodas pie lasītājiem!
Taču pirms diviem gadiem ap šo laiku nepacietīgi gaidījām apjomīgu Darba likuma grozījumu pieņemšanu Saeimā gala lasījumā. To skatīšana bija ieilgusi, jo kopš pavasara darba devēji un sociālie partneri par vairākām pozīcijām likumprojektā nespēja vienoties, līdz beidzot strīdīgās normas, piemēram, par virsstundu apmaksu, no likuma tika izņemtas. Savukārt izdevniecība un redakcija bija iecerējusi informēt par jaunajiem grozījumiem ne tikai žurnāla lappusēs, bet arī speciāli rīkotā konferencē. Likuma grozījumi no Saeimas pie konferences dalībniekiem nonāca vēl gluži „karsti”, tos pieņēma 23. oktobrī, bet jau 30. oktobrī bija izziņota konference. Minētos likuma labojumus nebija vēl parakstījis Valsts prezidents.

Vairāk »

LAIMĒ CEĻOJUMU UZ SPĀNIJU!

07.10.2016

Limone - Lake Garda, ItalyJebkurš izdevniecības Lietišķās informācijas dienests klients, kas abonējis un apmaksājis no 01.10.2016. līdz 01.02.2017. gadam Bilances Zelta komplekta abonementu piedalīsies loterijā par iespēju laimēt ceļojumu divām personām uz Santjago de Kompostela (Spānija).
Balvā ir iekļauti ceļa izdevumi, dzīvošana viesnīcā, ēdināšana, ekskursijas, iepazīstieties ar detalizetāku ceļojuma aprakstu šeit.
 
Abonēt Bilances Zelta komplektu varat šeit!
Loterijas noteikumi  šeit!

Vairāk »

BILANCE:

20.09.2016

Par skaļajiem saukļiem
Maija Grebenko, 

žurnāla BILANCE  galvenā redaktore

Pagājušā gada izskaņā, kad tika lemts par IIN valdības solīto samazināšanu no 23 % līdz 22 %, Bilance pievērsa uzmanību tam, ka šāds solis dod lielāku “efektu” tieši lielo algu saņēmējiem, nevis samazina nevienlīdzību, kas pastāv mūsu sabiedrībā. Ja IIN par vienu procentu mazākā apmērā tiktu piemērots 100 eiro un 1000 eiro lielam ienākumam, tad mazas algas saņēmēja matemātiskais guvums ir 1 eiro pretstatā lielās algas saņēmēja 10 eiro. Vai tas bija mērķis saukļiem samazināt likmi?
Šobrīd kaut kas analoģisks notiek ar citu problēmu: ir savākti pār desmit tūkstošiem parakstu par iedzīvotāju ienākuma nodokļa atcelšanu no pensijām, lai šo jautājumu varētu izskatīt Saeimā. Tagad tā arī notiks – Saeima izskatīs. Bet vietā, lai pieprasīt no valdības jautājumu risināšanu par atbalstu vai palīdzību maznodrošinātajiem pensionāriem, kārtējo reizi akcenti ir nobīdīti uz populistiskajiem saukļiem.

Vairāk »

PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS SEPTEMBRĪ:

12.09.2016

Tuvojas budžeta cīniņi
Vineta Vizule,
žurnāla un portāla plz.lv redaktore

Vasaras nogalē jau aizsākās diskusijas, kā veidojams nākamā, kā – aiznākamā un kā – aiz aiznākamā gada valsts budžeta „rāmis”. Finanšu ministrijas uzdevums ik gadu ir savilkt kopā paredzamos valsts tēriņus un ieņēmumus, sadalīt katrai nozarei budžeta līdzekļus tā, lai „vilks paēdis un kaza dzīva”. Solījumi neveikt būtiskas izmaiņas esošajā nodokļu sistēmā šogad īstenojas pat ar mīnusa zīmi, jo valsts sadarbības partneri bija cerējuši, ka izdosies atcelt solidaritātes nodokli. Tomēr vēl augusta izskaņā sākotnējās cerības pagaisa – nodokli neesot paredzēts atcelt.
Valdības partneri arī uztur spēkā prasību – veidojot 2017. gada valsts budžetu, samazināt darbaspēka nodokļus. Vasaras nogalē nekas neliecināja par šādu pavērsienu, izņemot to, ka minimālo mēnešalgu nākamgad plāno audzēt par 10 eiro, kas savukārt palielina maksājamo nodokļu apjomu darba devējiem.

Vairāk »

BILANCE:

05.09.2016

No tavas mutes – Dieva ausī…
Maija Grebenko

žurnāla BILANCE  galvenā redaktore

LDDK: vienošanās rada pārliecību par sadarbību nākotnei.
9. augustā parakstītais vienošanās protokols par kopīgu redzējumu uz kopā darāmajiem darbiem, sadarbības un sociālā dialoga principiem vieš optimismu un rada priekšnoteikumus tam, lai Latvija tomēr spētu īstenot nepieciešamās reformas, gala rezultātā mainot nelabvēlīgo emigrācijas tendenci, straujāk kāpinot iekšzemes kopproduktu un uzlabojot iedzīvotāju dzīves līmeni, kā arī paaugstinot iedzīvotāju drošību. Tā uzskata Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.
Atliekot vai izvairoties no nepieciešamajām reformām, Latvija riskē arī turpmāk būt par valsti, kur iedzīvotāju dzīves līmenis ir zemāks nekā vidēji Eiropas Savienībā, no kuras cilvēki brauc prom labākas dzīves meklējumos, kur valstij katastrofāli trūkst naudas izglītībai, valsts drošībai, veselības aprūpei, transporta infrastruktūrai un citām neatliekamām vajadzībām...
Sociālie un sadarbības partneri, parakstot vienošanos, ir izteikuši gatavību sniegt valdībai nepieciešamo atbalstu reformu īstenošanā.

Vairāk »

BILANCES JURIDISKIE PADOMI SEPTEMBRĪ:

05.09.2016

Zinībām atvērtiem jābūt vienmēr
Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Pirms nākamā gada valsts budžeta pieņemšanas sabiedrībā biežāk izskan tādi termini kā darba ražīgums, rentabilitāte, darbaspēka izmaksas, fiskālā disciplīna u.c. Ne katram, kurš uzsācis komersanta gaitas, skolā bija iespēja padziļināti apgūt ekonomikas teoriju, tāpēc nav īstas izpratnes par tautsaimniecības ciklisko attīstību, par likumsakarībām, kas nosaka straujāku ekonomisko izaugsmi vai lejupslīdi. Daudzi uzņēmēji paļaujas uz intuīciju, līdzšinējo pieredzi, vēro konkurentus un patērētājus. Daudziem arī bez īpašām teorētiskajām zināšanām veiksmīgi izdodas vadīt savu biznesu. Tomēr dažkārt negaidot nākas saskarties ar valsts noteiktām prasībām, kuras pirmajā brīdī šķiet pat pretējas biznesa interesēm. Tieši par šādiem gadījumiem numura intervijā stāsta zvērināta advokāte Līga Mervina, konkurences tiesību izcila pārzinātāja. Viņa uzsver, ka darbiniekiem no galvas jāiekaļ, ko drīkst un ko nedrīkst apspriest ar konkurējošo uzņēmumu, piegādātājiem, ārpakalpojumu sniedzējiem u.tml.

Vairāk »

SIA vai IK!

09.08.2016

Jauna grāmata!
Izdevniecība Lietišķās informācijas dienests sērijā BILANCES BIBLIOTĒKA izdevusi Dr.oec. Ingunas Leibus grāmatu "Pirmie soļi komercdarbībā: darbības uzsākšana, grāmatvedība un nodokļi".
Uzņēmumi atšķiras pēc to lieluma un tiesiskā statusa, arī pēc īpašnieku atbildības pakāpes, grāmatvedības sistēmas un nodokļu maksājumiem. Kā atrast vispiemērotāko un nekļūdīties jau pašā darbības sākumā?
Grāmata palīdzēs labāk izprast dažādas saimnieciskās darbības formas, kā arī saimnieciskās darbības tiesiskos pamatus, uzņēmējdarbības formas izvēli un reģistrēšanas kartību, grāmatvedības darba organizēšanu, PVN likmes, UIN, IIN, mikrouzņēmumu nodokli un pārējos nodokļus. Vairāk par grāmatu šeit!

Vairāk »

FINANŠU PĀRSKATU SAGATAVOTĀJIEM UN LIETOTĀJIEM!

28.07.2016

Jauna grāmata!
BILANCES BIBLIOTĒKA papildināta ar jaunu grāmatu: "Starptautiskie finanšu pārskatu standarti: standartu apkopojums un pielietojuma piemēri". Autore Justīne Sofija Jaunzeme ir aizstāvējusi maģistra darbu par Starptautiskajiem grāmatvedības standartiem un ieguvusi maģistra grādu starptautiskajā biznesā Norvēģijas Ekonomikas un biznesa vadības augstskolā.
Šajā grāmatā plašās un kompleksās SFPS prasības ir sistematizētas un izklāstītas vienkāršā, lasītājam saprotamākā veidā. SFPS piemērošana ir skaidrota ar daudzveidīgiem praktiskiem piemēriem. SFPS piemērošana sniedz skaidru un patiesu priekšstatu par sabiedrības aktīviem, saistībām un finansiālo stāvokli, kā arī lai nodrošinātu investorus, kreditorus un starptautisko finanšu tirgu dalībniekus ar kvalitatīvu informāciju. Vairāk par grāmatu šeit!

Vairāk »

Jaunumi videoierakstos!

07.07.2016

Aktuāli! Stājies spēkā 01.07.2016.
BILANCES AKADĒMIJAS videoapmācību sadaļa papildināta ar e-semināru par aktuālo darbā ar kases aparātiem: "Jaunie noteikumi par kases aparātu lietošanas kārtību un tehniskajām prasībām". Lektore Inga Pumpure. 
Apskatītie temati:
* nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču lietošanas kārtība;
* darījumus apliecinošo dokumentu veidi un rekvizīti;
* valsts ieņēmumu dienesta vienotā datubāze;
* elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas, lietotāju un apkalpojošo dienestu uzraudzības un kontroles kārtība;
* gadījumi, kad var nelietot kases aparātus, hibrīda kases aparātus, kases sistēmas, specializētās ierīces vai iekārtas;
* noteikumi par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu tehniskajām prasībām;
* kases aparāta, kases sistēmas, tirdzniecības automāta žurnāla aizpildīšana;
* darījumu ar dāvanu kartēm uzrādīšana kases aparātā;
* skaidras naudas izsniegšana klientiem no kases aparāta (kases sistēmas), izmantojot maksājumu kartes; u.c.

Vairāk »

Aktualitātes videoierakstos!

28.06.2016

BILANCES AKADĒMIJAS videoapmācību sadaļa papildināta ar diviem jauniem semināriem:
Maijas Grebenko,  žurnāla Bilance galvenās redaktores, vadītā e-semināra ierakstā vasaras laikam aktuāla tēma - "Komandējumi, darba braucieni, darbinieku nosūtīšana". Kāda persona sūtāma komandējumā un kāda darba braucienā, kā pareizi noteikt dienas naudu, kā pareizi noformēt dokumentāciju.Savukārt seminārā "Jaunās 2018-2019. gada kadastrālās vērtības un nepieciešamās nekustamā īpašuma nodokļa reformas" Gatis Kalniņš, Valsts zemes dienesta Nekustamā īpašuma vērtēšanas departamenta direktors stāsta par aktuāliem jautājumiem kadastrālas vērtības noteikšanā atbilstoši nekustamā īpašuma tirgus vērtībām, kā arī skaidro kadastrālo vērtību aprēķina modeļu izmaiņas. 

Vairāk »

Palīgs grāmatvedībā!

28.06.2016

"GRĀMATVEDĪBAS PAMATI UZŅĒMUMOS"
(atkārtots un atjaunots 2. izdevums - pārstrādāts atbilstoši jaunā Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likuma normām un lietotajiem terminiem)
Tirgus ekonomikas apstākļos arvien paplašinās cilvēku loks, kuriem nepieciešamas pamatzināšanas grāmatvedībā. Uzņēmuma grāmatvedību kārto grāmatveži, tomēr likums nosaka uzņēmuma īpašnieka un vadītāja atbildību par grāmatvedības organizēšanu, kā arī ļauj pašam īpašniekam un dažos gadījumos arī vadītājam kārtot grāmatvedību. Tādēļ iegūtās zināšanas noderēs ne tikai grāmatvedības un finanšu speciālistiem, bet arī uzņēmumu īpašniekiem un vadītājiem un visiem citiem interesentiem.
Pamatprasības grāmatvedībai ir vienādas visiem uzņēmumiem, tāpēc grāmata noderēs ikviena uzņēmuma vadītājiem un speciālistiem: kā kapitālsabiedrības un personālsabiedrības, individuālā uzņēmuma, zemnieku saimniecības un zvejnieku saimniecības, biedrības, nodibinājuma, arodbiedrības, politiskās organizācijas, tā arī individuālajiem komersantiem, ja grāmatvedība tiek kārtota divkāršā ieraksta sistēmā. Grāmatu varat apskatīt un iegādāties šeit.

Vairāk »

GADA PĀRSKATU UN KONSOLIDĒTO GADA PĀRSKATU LIKUMS

02.06.2016Vai Jūs jau esat apguvuši jauno Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likumu, tā sagatavošanas nianses,  sastāvu, pielikumus,  kādas ir prasības Bilances un PZA posteņiem? 
BILANCES AKADĒMIJAS videoapmācību sadaļā Jūsu ērtībai esam sagatavojuši e-semināra  videoierakstu, lektore Inga Pumpure,  Finanšu vadības Maģistre, grāmatvede - ārpakalpojumu sniedzēja, grāmatvedības un nodokļu konsultante, Latvijas Biznesa un profesionālo sieviešu asociācijas prezidente.
Saņemsiet arī lektora sagatavotos izdales materiālus.  Videoierakstu Jūs varat iegādāties
šeit!

Vairāk »

Par Uzņēmuma vieglā transportlīdzekļa nodokli 2016 - videoseminārs!

21.04.2016

 

BILANCES AKADĒMIJAS videoierakstā uzzināsiet par uzņēmuma vieglā transportlīdzekļa nodokli 2016.gadā, par UVT kā pamatlīdzekļa uzskaites īpatnībām un nolietojuma aprēķināšanu, par darbiniekam piederoša vieglā auto izmantošanu uzņēmuma saimnieciskajā darbībā un citus jautājumus. Videoieraksts tika veikts  Mg.oec., Mg.paed. Annas Mednes vadītajā e-seminārā "Uzņēmumu vieglais transportlīdzeklis kā vairāku nodokļu apliekamais objekts, ņemot vērā aplikšanas izmaiņas no 2016.gada" 2016.gada 20.aprīlī.
Detalizētāks semināra saturs šeit

Vairāk »

Nodokļu un grāmatvedības aktualitātes pašnodarbinātajiem - videoseminārs!

22.03.2016

Jaunajā BILANCES AKADĒMIJAS videoierakstā nozīmīga un praktiska informācija pašnodarbinātajiem: par grozījumiem likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", par svarīgākajiem aspektiem Gada ienākumu deklarācijas par 2015. gadu iesniegšanā un citiem aktuāliem jaunumiem. Videoieraksts tika veikts Dr. oec. Ingunas Leibus vadītajā e-seminārā "Nodokļu un grāmatvedības aktualitātes pašnodarbinātajiem: saimnieciskās darbības veicējiem, IK un ZS īpašniekiem" 2016.gada 16.martā.
Detalizētāks semināra saturs šeit

Vairāk »

Pašnodarbināto grāmatvedība un nodokļi. Atkārtots un atjaunots 7.izdevums

04.02.2016

Lasītākā grāmata par pašnodarbināto grāmatvedību izdota jau 7.reizi!

Grāmata paredzēta individualajiem komersantiem, individuālo uzņēmumu īpašniekiem, zemnieku un zvejnieku saimniecību īpašniekiem, saimnieciskās darbības veicējiem. Grāmatā apskatītas prasības saimnieciskās darbības uzskaitei, ieņēmumu un izdevumu atspoguļošanai grāmatvedībā, kā arī pamatlīdzekļu uzskaites kārtība.
Grāmatā atradīsiet atbildes uz jautājumiem par darbiniekiem, samaksas aprēķinu, maksājamiem nodokļiem un citām aktuālitatēm. Visi grāmatā veiktie labojumi un papildinājumi, piemēri un paraugi atbilst reālajām 2016.gada situācijām.
Grāmatas autore ir LLU Finanšu un gramatvedības institūta profesore, Dr.oec. Inguna Leibus.
Grāmatu varat apskatīt un iegādāties šeit

Vairāk »Kategorijas

© 2008-2016 Visas tiesības aizsargātas, izdevniecība SIA Lietišķās informācijas dienests

Graudu iela 68, Rīga, LV-1058 
Tālr.: (+371) 67 606 110 (+371) 67 606 110
E-pasts: lid@lid.lv Skype: lid.lv