Reģistrēties!!Aizmirsi paroli?
 

E-veikals > Jaunumi
Jaunumi

BLANCE: Varat mūs apsveikt!

17.05.2016

Maija Grebenko, žurnāla Bilance galvenā redaktore

Maijā ir daudz skaistu svētku, un viens no tiem ir mūsu. Cienījamie lasītāji, jūs tik tiešām varat mūs apsveikt!  Šogad, 17. maijā, mēs, Lietišķās informācijas dienests, atzīmējam jau 23 savas pastāvēšanas gadu!
Vai tas ir daudz? «Mērīt» iespējams vairākos veidos, bet atceramies, ka LID bija viens no pašiem pirmajiem, kas uzdrošinājās iesākt šo, tolaik nepazīstamo, biznesu. Par dibinātāju Aivas un Andra Vīksnu drosmi noteikti varu runāt, jo novērtēt padarīto spēj tikai tie, kuri paši izgājuši analoģisku ceļu, turklāt iesākot to «trakajos» 90. gados.

Vairāk »

PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS MAIJĀ:

09.05.2016

Augam kopā ar Latvijas valsti
Vineta Vizule
, žurnāla un portāla plz.lv redaktore

Šogad būs pagājuši jau 26 gadi, kopš Latvijas PSR Augstākā Padome 1990. gada 4. maijā pieņēma deklarāciju „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”. Ar deklarāciju tika atjaunota 1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas Republika. Aprīļa nogalē, kad tipogrāfijā tika nodots šis žurnāla numurs, statistika liecināja, ka šo 26 gadu laikā Saeimā pieņemti gandrīz pusotrs tūkstotis likumu un to grozījumu, kā arī vairāk nekā četrtūkstoš Ministru kabineta izdoti noteikumi. Protams, daļa no šiem normatīvajiem aktiem zaudējusi spēku, daļa vēl tikai gaida savu spēkā stāšanās dienu, bet pietiek iztēloties, cik daudz laika būtu nepieciešams, lai, piemēram, vismaz vienu reizi izlasītu katru no šiem tiesību aktiem!

Vairāk »

BILANCES JURIDISKIE PADOMI MAIJĀ:

06.05.2016

Svinēsim svētkus un strādāsim kopā!
Vineta Vizule, žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Izdevniecībai Lietišķās informācijas dienests maijs ir īpašs mēnesis, jo 17. maijā aprit 23 gadi kopš izdevniecības dibināšanas. Atgādinām, ka izdevniecības 20. gadā dzima juridiskajiem risinājumiem komercdarbībā veltītais žurnāls BILANCES JURIDISKIE PADOMI, kas šomēnes pie lasītājiem dodas jau 35. reizi!
Maija numura intervijā lasāma redaktora Ikara Kubliņa saruna ar Agri Repšu, zvērinātu advokātu biroja SORAINEN Latvijas biroja partneri, kurš vērtē tā dēvēto „balto apkaklīšu” noziedzību Latvijā un pasaulē.

Vairāk »

BILANCE: Neliels ieskats nākotnē

29.04.2016

Maija Grebenko, žurnāla Bilance galvenā redaktore

Kas tik pagājušajā gada laikā nenotika ar Mikrouzņēmuma nodokļa likuma prognozēm?!
Tad MUN likmi palielināja, tad atstāja pa vecam, bet ierobežoja nozares, kuras drīkstēja izmantot MUN režīmu, tad visu atstāja pa vecam, piesolot likmi samazināt līdz 5 % no apgrozījuma. Likmes samazināšanas “cena” ir – valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas no minimālās mēneša darba algas par katru darbinieku katrā mikrouzņēmumā, turklāt neatkarīgi no darbinieka faktiski saņemtās algas. Tiesa gan, noteikts pārejas periods – 2017. gadā jāmaksā no trijām ceturtdaļām (≈ 95 eiro, rēķinot no šobrīd esošās minimālās algas), bet 2018. gadā jau no pilnas minimālās algas (≈ 126 eiro, ja darbinieks apdrošināms pēc pilnas programmas). Rezultātā MUN režīma pievilcība kļūst arvien mazāka, īpaši pavisam maziņām mikriņam un īpaši-īpaši tādam mikriņām, kam apgrozījums ir neregulārs. Proti, nodokļu slogs “mazajiem” pie vienādiem nosacījumiem ir “smagāks” par normālus nodokļus maksājušā uzņēmuma slogu.
 

Vairāk »

Par Uzņēmuma vieglā transportlīdzekļa nodokli 2016!

21.04.2016

 

BILANCES AKADĒMIJAS videoierakstā uzzināsiet par uzņēmuma vieglā transportlīdzekļa nodokli 2016.gadā, par UVT kā pamatlīdzekļa uzskaites īpatnībām un nolietojuma aprēķināšanu, par darbiniekam piederoša vieglā auto izmantošanu uzņēmuma saimnieciskajā darbībā un citus jautājumus. Videoieraksts tika veikts  Mg.oec., Mg.paed. Annas Mednes vadītajā e-seminārā "Uzņēmumu vieglais transportlīdzeklis kā vairāku nodokļu apliekamais objekts, ņemot vērā aplikšanas izmaiņas no 2016.gada" 2016.gada 20.aprīlī.
Detalizētāks semināra saturs šeit

Vairāk »

BLANCE: Dzīvot kļūst interesanti

19.04.2016

Maija Grebenko, žurnāla Bilance galvenā redaktore

Bilance jau informēja lasītājus par Latvijā notiekošo nodokļu sistēmas auditu. Valdība ir apzinājusi mērķus un vairākās jomās noteikusi termiņus to sasniegšanai. It īpaši cīņai ar ēnu ekonomiku, kuras saturam Bilance veltījusi daudz uzmanības. Darba plānā minēti datumi pat šā gada 1. septembrī, šā gada beigās un arī vēlāk. Tempi ir iespaidīgi, turklāt ņemot vērā, ka priekšā ir vasaras brīvlaiks… Kučinska kungs saka: “Man būs kauns, ja pēc trim gadiem šis kuģis [Latvijas ekonomika] nebūs uzņēmis kursu. Patlaban kuģis dreifē…”
Tā ir pirmā reize manā mūžā, kad ļoti gribas sagaidīt šīs reālās pārmaiņas un redzēt konkrētas darbības, izejot no minētās dreifēšanas. Premjers atzīst, ka būs spiests pieņemt arī nepopulārus lēmumus, tomēr citādi šim kuģim nav iespējams uzņemt ātrumu. Ar nodokļu pārdali ambiciozus mērķus sasniegt neizdosies, turklāt vienlaikus solīts, ka tiešā veidā nodokļu palielināšana nav prognozējama. Ceru, ka lasītājiem drīzumā būs iespēja iepazīties ar interviju, no kuras jūs uzzināsiet, kas mūs gaida šīs valdības darbības laikā. Jūs pat uzzināsiet to no pirmavota.

Vairāk »

PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS APRĪLĪ:

11.04.2016

Likumprojektiem jāpārtop likumos
Vineta Vizule, žurnāla un portāla plz.lv redaktore

Pēc Lieldienu brīvdienām Saeima ir atsākusi darbu pavasara sesijā, un jācer, ka aprīlī turpināsies ražīgs darbs normatīvo aktu pilnveides jomā. Marta nogalē 3. lasījumu Saeimā gaidīja 25 likumprojekti, bet kā aktīvi likumprojekti – tādi, kuri gaida savu izskatīšanas kārtu, – Saeimas interneta vietnē bija atzīti vairāk nekā 140! Deputātiem jāstrādā galvu nepacēlušiem, līdzīgi kā pie Gada pārskatu sagatavošanas aprīlī strādā grāmatveži. Deputātiem tuvākajā laikā jāpaspēj pieņemt jauns Muitas likums, Piespiedu dalītā īpašuma tiesisko attiecību privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likums, Oficiālās elektroniskās adreses likums, jāizvērtē iesniegtie grozījumi Darba likumā u.c. Kaut kur Saeimas atvilktnēs iestrēdzis arī Administratīvo pārkāpumu procesa likums, Valsts dienesta likums, Publisko pakalpojumu likums, kā arī daudzi esošo likumu grozījumu projekti.

Vairāk »

BILANCE: Vai ministru maiņa kaut ko maina?

05.04.2016

Maija Grebenko, žurnāla Bilance galvenā redaktore

Pietiekami ilgi vērojām smago jaunās valdības veidošanas procesu pagājušā gada izskaņā. Ko nu katrs tikai nebija pareģojis šajā sakarā?!
Kā jau parasti – “filozofu” un dīvāna ekspertu mums tiešām pietiek. Katrs zina, kā būtu jārīkojas otram, lai sasniegtu labāku rezultātu. Kurš jāatbalsta, bet kurš jādzen prom…
Kad beidzot valdība bija izveidota, tad sākās komentāri: nu, nekas taču nemainīsies… kas no tā, ka pabīdīja vienu otru, tie paši vēži, bet citos krēslos…
Parasti tā arī bija. Tomēr pēdējā laikā izskatās, ka “ledus ir sakustējies”?!
Lasām presē, ka tiks (un tiek!) auditēta LR nodokļu likumdošana. Konstatēts, ka nodokļu slodze mazo ienākumu saņēmējiem ir pārāk liela, ka likumdošana sarežģīta un ļoti bieži mainās, apstākļi biznesa attīstībai un investīcijām nav labvēlīgi... Jāteic, ka to arī iepriekš redzējām, zinājām un izjutām.
Un tomēr ir cerības, ka šoreiz kaut kas izdosies.

Vairāk »

BILANCES JURIDISKIE PADOMI APRĪLĪ:

05.04.2016

Uzņēmēju finanses un atbildība
Vineta Vizule
, žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Ja uzņēmējs strādā ēnu ekonomikā, nemaksā nodokļus un maksā aplokšņu algas, tas ir risks viņam pašam, – tā numura intervijā spriež Kārlis Danēvičs, Latvijas Komercbanku asociācijas kreditēšanas komitejas līdzpriekšsēdētājs, kuru aicinājām uz sarunu, lai noskaidrotu, kādas šogad uzņēmējiem ir iespējas tikt pie banku aizdevumiem. Diemžēl viņam nākas atzīt, ka „banka nevar vērtēt iespēju izsniegt kredītu, ja pēc oficiālā gada pārskata uzņēmējs strādā ar zaudējumiem, - un šāda bilance gada pārskatos ir bijusi gandrīz pusei Latvijas uzņēmēju”. Kādi būs bijuši aizvadītā gada finanšu rezultāti, to daudzas komercsabiedrības varēs pārspriest pēc sabiedrību gada pārskatu iesniegšanas Valsts ieņēmumu dienestam, jo aprīlis ir mēnesis, kad vairākumam komersantu to jāpaspēj izdarīt. Šai ziņā vietā būs iepazīties ar juristes Martas Mežsargas rakstu, kurā tiek skatīta valdes locekļa atbildība par juridiskās personas maksātnespējas procesa pieteikuma savlaicīgu iesniegšanu, ja radušās maksātnespējas pazīmes. Rakstā arī uzsvērts: ja „sabiedrībai nodarīts zaudējums, konstatēta amatpersonas rīcība un pastāv cēloņsakarība starp amatpersonas rīcību un nodarītajiem zaudējumiem, tad apstāklim, ka valdes locekļa rīcība nesatur ļaunprātīgu tiesību aizskārumu, nav tiesiskas nozīmes, jo viņš ir atbildīgs par katru, tostarp vieglu, neuzmanību”.

Vairāk »

Jauns BILANCES AKADĒMIJAS videoieraksts!

22.03.2016

Jaunajā BILANCES AKADĒMIJAS videoierakstā nozīmīga un praktiska informācija pašnodarbinātajiem: par grozījumiem likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", par svarīgākajiem aspektiem Gada ienākumu deklarācijas par 2015. gadu iesniegšanā un citiem aktuāliem jaunumiem. Videoieraksts tika veikts Dr. oec. Ingunas Leibus vadītajā e-seminārā "Nodokļu un grāmatvedības aktualitātes pašnodarbinātajiem: saimnieciskās darbības veicējiem, IK un ZS īpašniekiem" 2016.gada 16.martā.
Detalizētāks semināra saturs šeit

Vairāk »

BILANCE: Tomēr pavasaris tuvojas…

15.03.2016

Maija Grebenko, žurnāla Bilance galvenā redaktore.

Drīz saulīte spīdēs spožāk un sildīs siltāk… Mēs iesniegsim savus pārskatus VID, Statistikas pārvaldē, vēl kaut kur un beidzot atvilksim elpu…
Un ķersimies pie 2016. gada darbiem. Lai mums veicas!
Kad jūs, mīļās lasītājas un godājamie lasītāji, saņemsiet šo numuru, jums būs gaidāmi vēl gaišāki un skaistāki svētki. Diemžēl žurnāla izdošanas grafiks nesakrīt ar kalendāru, tādēļ jau tagad vēršos pie jums, novēlot ar godu un sirds siltumu sagaidīt Lieldienas.
Uz brītiņu aizmirsīsim ikdienas rūpes, atcerēsimies savus mīļos, draugus, radus, ģimeni… Dzīve nav tikai darbs, mācības, pienākumi, attiecību skaidrošana, panākumu sasniegšana… Jūsu līdzcilvēki gaida no jums siltumu un mīļumu, nevis kaut kādus rādītājus. Vai mēs sēžamies kopā pie viena galda svētku reizēs? Vai ejam kopā pie dabas? Varbūt ir laiks paskatīties acīs un pateikt, cik esam svarīgi viens otram! Dzīve ir tik īsa…
Lai neviena nelaime jūs neskar! Lai jūs saprastu citus un citi ― jūs!
Tad mums viss izdosies!

Vairāk »

SEMINĀRA "Gada pārskats par 2015. gadu" VIDEOIERAKSTS

11.03.2016

BILANCES AKADĒMIJA Jūsu ērtībai ir sagatavojusi semināra videoierakstu, kas palīdzēs sagatavot 2015. Gada pārskatu atbilstoši spēkā esošajam Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likumam.
Videomateriālā Jūs varēsiet saņemt praktisku informāciju par to, kādas ir tipiskākās kļūdas sagatavojot Gada pārskatu, kā veikt bilances posteņu inventarizāciju, kā sastādīt peļņas vai zaudējumu aprēķinu, kādu informāciju norādīt pielikumā un kā sastādīt Vadības ziņojumu. 
Kopā ar semināra videoierakstiem Jūs saņemsiet skaidrojošos izdales materiālus, kuru sagatavojusi lektore - 
Mg.oec. Inga Pumpure.
Detalizētāks semināra saturs šeit

Vairāk »

PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS MARTĀ:

07.03.2016

Karstais marts grāmatvežiem
Vineta Vizule, žurnāla un portāla
www.plz.lv  redaktore.

Šogad, tāpat kā iepriekšējos gadus, pavasaris komercdarbībā iesaistītajiem ir atnācis ar pienākumu izvērtēt aizvadītā gada veikumu. Pārfrāzējot pazīstamo teicienu, ka cāļus skaita rudenī, uzņēmēji „cāļus skaita pavasarī”. Un pirmie, kuriem valsts noteikusi pienākumu ziņot par aizvadītā gadā veikto saimniecisko darbību, ir tie, kuri nodibinājuši individuālos uzņēmumus vai ir individuālā komersanta statusā, zemnieku saimniecības, nodarbojas ar nekustamā īpašuma izīrēšanu u.tml. Valsts tās nodokļu administrētāju personā vēlas arī zināt, kurš guvis ar nodokļiem neapliekamos ienākumus, ja šie ienākumi ir bijuši gana lieli, piemēram, pārdota kāda vērtīga manta. Tā nu marts ir tas laiks, kad atsevišķām juridiskajām un fiziskajām personām obligāti jāaizpilda Gada ienākumu deklarācija. Iespējams, grāmatvežiem tas nav nekāds jaunums, taču darbinieki, radi, draugi vai labi paziņas varbūt nav iedziļinājušies normatīvo aktu prasībās, tāpēc būtu vērts atgādināt par šo valsts uzlikto pienākumu. Šajā žurnāla numurā atgādinām par svarīgākajiem pieturas punktiem gada ienākumu deklarācijas sagatavošanā, ņemot vērā, ka no nākamā gada ienākumu deklarācija jau būs jāaizpilda ikvienam, lai atgūtu pārmaksu, kas, iespējams, būs radusies 2016. gadā noteiktā diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanas rezultātā.

Vairāk »

BILANCE: Ne īsti ziema, ne pavasaris…

02.03.2016

Maija Grebenko, žurnāla Bilance galvenā redaktore

Laika apstākļi mūs nelutina, pasaules notikumi neiepriecina, prezidents slimo, valdība izveidota, gaidām rezultātus, rīta ziņās meklē, kāpēc medicīna sabrukusi, kas vainīgs, ka viens otrs ierēdnis nav īsti godīgs, kad streikosim zemu algu dēļ, kad piketēsim…
Tātad dzīve turpinās, viss pa vecam. Kā redzam, valstī top pasākumu komplekss, kas veltīts nopietnai cīņai ar ēnas ekonomiku. Uzdevumi sadalīti nozarēm, ministrijām, administrācijām, aģentūrām, konfederācijām, inspekcijām… Izskatās nopietni. Arī grāmatveži turpina savu sūro darbiņu – gada pārskata iesniegšanas datums nav aiz kalniem.

Vairāk »

BILANCES JURIDISKIE PADOMI MARTĀ:

02.03.2016

Noteiksim mērķus un prioritātes!
Vineta Vizule
, žurnāla
Bilances Juridiskie Padomi  redaktore

Februāris šogad vēsturē ieies ar faktu, ka atkal Latvijā apstiprināta jauna valdība – Latvijas brīvvalsts pastāvēšanā jau 39. Ministru kabinets. Jaunieceltā Ministru prezidenta Māra Kučinska vadībā izstrādāta arī jauna valdības deklarācija. Tajā norādīts, ka valdības darba prioritātes būs tautsaimniecības stiprināšana, valsts drošība un nacionālā identitāte, demogrāfiskās situācijas uzlabošana, ģimenes dzīves kvalitāte un sociālais nodrošinājums, reformas izglītībā un zinātnē, reformas veselības aprūpē. Valdības darbs balstīsies Latvijas Satversmē formulētajās vērtībās un mērķos.

Vairāk »

Jauna grāmata!

01.03.2016

"GRĀMATVEDĪBAS PAMATI UZŅĒMUMOS"
(atkārtots un atjaunots 2. izdevums - pārstrādāts atbilstoši jaunā Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likuma normām un lietotajiem terminiem)

Tirgus ekonomikas apstākļos arvien paplašinās cilvēku loks, kuriem nepieciešamas pamatzināšanas grāmatvedībā. Uzņēmuma grāmatvedību kārto grāmatveži, tomēr likums nosaka uzņēmuma īpašnieka un vadītāja atbildību par grāmatvedības organizēšanu, kā arī ļauj pašam īpašniekam un dažos gadījumos arī vadītājam kārtot grāmatvedību. Tādēļ iegūtās zināšanas noderēs ne tikai grāmatvedības un finanšu speciālistiem, bet arī uzņēmumu īpašniekiem un vadītājiem un visiem citiem interesentiem.
Pamatprasības grāmatvedībai ir vienādas visiem uzņēmumiem, tāpēc grāmata noderēs ikviena uzņēmuma vadītājiem un speciālistiem: kā kapitālsabiedrības un personālsabiedrības, individuālā uzņēmuma, zemnieku saimniecības un zvejnieku saimniecības, biedrības, nodibinājuma, arodbiedrības, politiskās organizācijas, tā arī individuālajiem komersantiem, ja grāmatvedība tiek kārtota divkāršā ieraksta sistēmā. Grāmatu varat apskatīt un iegādāties
šeit.

Vairāk »

BILANCE: Vai ziema ir beigusies?

16.02.2016

Maija Grebenko, žurnāla Bilance galvenā redaktore

Elektroniskās deklarēšanas sistēma nodrošina ātru, ērtu un mūsdienīgu nodokļu un informatīvo deklarāciju iesniegšanu Valsts ieņēmumu dienestam bez obligātas nepieciešamības apmeklēt VID klientu apkalpošanas centru – par to raksta Sergejs Nikitjuks. Kopš EDS ieviešanas 2007. gadā elektroniski iesniegto dokumentu skaits ir palielinājies no aptuveni 700 tūkstošiem iesniegtu dokumentu gadā līdz teju 4,5 miljoniem dokumentu 2014. gadā. Tagad EDS ir viens no veiksmīgākajiem Latvijas e-pakalpojumiem.

Vairāk »

Pašnodarbināto grāmatvedība un nodokļi. Atkārtots un atjaunots 7.izdevums

04.02.2016

Lasītākā grāmata par pašnodarbināto grāmatvedību izdota jau 7.reizi!

Grāmata paredzēta individualajiem komersantiem, individuālo uzņēmumu īpašniekiem, zemnieku un zvejnieku saimniecību īpašniekiem, saimnieciskās darbības veicējiem. Grāmatā apskatītas prasības saimnieciskās darbības uzskaitei, ieņēmumu un izdevumu atspoguļošanai grāmatvedībā, kā arī pamatlīdzekļu uzskaites kārtība.
Grāmatā atradīsiet atbildes uz jautājumiem par darbiniekiem, samaksas aprēķinu, maksājamiem nodokļiem un citām aktuālitatēm. Visi grāmatā veiktie labojumi un papildinājumi, piemēri un paraugi atbilst reālajām 2016.gada situācijām.
Grāmatas autore ir LLU Finanšu un gramatvedības institūta profesore, Dr.oec. Inguna Leibus. Grāmatu varat apskatīt un iegādāties
šeit

Vairāk »Kategorijas

© 2008-2016 Visas tiesības aizsargātas, izdevniecība SIA Lietišķās informācijas dienests

Graudu iela 68, Rīga, LV-1058 Tālr.: (+371) 67 606 110(+371) 67 606 110 E-pasts: lid@lid.lv Skype: lid.lv