Reģistrēties!!Aizmirsi paroli?
 

E-veikals > Jaunumi
Jaunumi

Sveicam Zinību dienā!

31.08.2016

1.septembris!

Ir atkal klāt laiks, kad sākas jauns darba cēliens ne tikai mazajiem un satrauktajiem pirmklasniekiem, kuri puķu pušķus rociņās satvēruši steidz uz skolu, bet arī mums - izdevniecībai Lietišķās informācijas dienests.
Bilances Akadēmijas mācības atsākas ar pilnu sparu - arī šajā mācību gadā semināros,  e-semināros un kursos par likumdošanu regulējošām normām - gan papildinot esošās praktiskās zināšanas, gan arī apgūt ko pilnīgi jaunu.
Svaigāko un svarīgāko informāciju, skaidrojumus un piemērus atradīsiet izdevniecības žurnalos, ka arī portālā PLZ.lv
Bilances Bibliotēka arī turpmāk tiks papildināta ar noderīgām jaunām grāmatām.

Lai zinībām un izaicinājumiem pilns Jaunais mācību gads maziem un lieliem!

Vairāk »

SIA vai IK!

09.08.2016

Jauna grāmata!
Izdevniecība Lietišķās informācijas dienests sērijā BILANCES BIBLIOTĒKA izdevusi Dr.oec. Ingunas Leibus grāmatu "Pirmie soļi komercdarbībā: darbības uzsākšana, grāmatvedība un nodokļi".
Uzņēmumi atšķiras pēc to lieluma un tiesiskā statusa, arī pēc īpašnieku atbildības pakāpes, grāmatvedības sistēmas un nodokļu maksājumiem. Kā atrast vispiemērotāko un nekļūdīties jau pašā darbības sākumā?
Grāmata palīdzēs labāk izprast dažādas saimnieciskās darbības formas, kā arī saimnieciskās darbības tiesiskos pamatus, uzņēmējdarbības formas izvēli un reģistrēšanas kartību, grāmatvedības darba organizēšanu, PVN likmes, UIN, IIN, mikrouzņēmumu nodokli un pārējos nodokļus. Vairāk par grāmatu šeit!

Vairāk »

FINANŠU PĀRSKATU SAGATAVOTĀJIEM UN LIETOTĀJIEM!

28.07.2016

Jauna grāmata!
BILANCES BIBLIOTĒKA papildināta ar jaunu grāmatu: "Starptautiskie finanšu pārskatu standarti: standartu apkopojums un pielietojuma piemēri". Autore Justīne Sofija Jaunzeme ir aizstāvējusi maģistra darbu par Starptautiskajiem grāmatvedības standartiem un ieguvusi maģistra grādu starptautiskajā biznesā Norvēģijas Ekonomikas un biznesa vadības augstskolā.
Šajā grāmatā plašās un kompleksās SFPS prasības ir sistematizētas un izklāstītas vienkāršā, lasītājam saprotamākā veidā. SFPS piemērošana ir skaidrota ar daudzveidīgiem praktiskiem piemēriem. SFPS piemērošana sniedz skaidru un patiesu priekšstatu par sabiedrības aktīviem, saistībām un finansiālo stāvokli, kā arī lai nodrošinātu investorus, kreditorus un starptautisko finanšu tirgu dalībniekus ar kvalitatīvu informāciju. Vairāk par grāmatu šeit!

Vairāk »

PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS AUGUSTĀ:

09.08.2016

Rosīgie Temīdas sargi
Vineta Vizule
,
žurnāla un portāla plz.lv redaktore

Aizvadītajā vasaras vidus mēnesī komercsabiedrībām un tajās nodarbinātajiem speciālistiem nekādi īpaši normatīvo aktu jaunumi neizmainīja vai nesarežģīja dzīvi, arī pēdējais vasaras mēnesis droši vien šai ziņā paies klusi, jo Saeimas deputātiem vasaras brīvdienas, premjerministram iekrīt atvaļinājuma laiks, bet Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora krēsls tik drīz nesagaidīs amata pretendentu. Pat elektroenerģijas lietotāji augustā neizjutīs izmaiņas, ko viesīs jaunie elektroenerģijas sadales tarifi, jo rēķini pienāks tikai septembrī. Tomēr šajā izdevumā esam atlasījuši jaunumus, kas būtu jāņem vērā tiem, kuri nav devušies pelnītajā atpūtā vai arī no tās paguvuši atgriezties darba vidē. Noderīga informācija būs tiem, kas plānojuši tomēr sadūšoties hipotekārajam kredītam vai kuru darba dzīve rit aiz valsts robežām. Tikpat labi informācija, kas jāņem vērā ārvalstīs strādājošajiem Latvijas rezidentiem ienākumu deklarēšanas un nodokļu jomā, var izrādīties noderīga šī žurnāla lasītāju radiem, paziņām, draugiem, jo gandrīz katrā ģimenē ir kāds, kurš devis priekšroku darba devējiem ārpus Latvijas. Dažiem varbūt vērts apsvērt, vai nav jāmaina rezidences statuss.

Vairāk »

BILANCES JURIDISKIE PADOMI AUGUSTĀ:

05.08.2016

Solījumi, godaprāts un darījumi
Vineta Vizule
,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Ir tāda lieliska paruna: „Vīrs un vārds!”, kas nozīmē, ka mutiski dotais solījums tiks arī pildīts. Šāda apņemšanās ir arī biznesa stūrakmens, jo darījumā katra no pusēm apņemas pildīt to, par ko vienojušās. Ne vienmēr šāda vienošanās apliecināma rakstiski un ar atbildīgo personu parakstiem vai pat lieciniekiem. Arī vārdiski izteikta apņemšanās ir pildāma.
Tomēr praksē ne visiem piemīt šāds godaprāts, dažkārt jau darījuma slēgšanas laikā kādai no pusēm ir šaubas, vai apsolīto tā spēs izpildīt. Vēl sliktāk, ja pats darījums tīšuprāt tiek slēgts ar nodomu otru pusi apkrāpt.

Vairāk »

BILANCE: “X” kvadrātā vai šīs vasaras brīnumi

01.08.2016

Maija Grebenko,
žurnāla BILANCE  galvenā redaktore

Viena ziņa, kas nudien nav brīnums ir darba devēju problēmas, meklējot speciālistus: to nav! Ne jau vispār nav, bet ļoti grūti atrast kvalificētu darbinieku, kurš izņemot prasības par darba samaksu, prot arī rīkoties atbilstoši pieteiktajam amatam. Tālāk ir saņemta informācija, kas arī nevelk uz brīnumu: kārtējo reizi ir paziņots, ka darba tirgū pastāv darbaspēkā disproporcija.
Pēc Ekonomikas ministrijas datiem 2016.gadā situācija ir sekojoša. Sociālās un humanitārās zinātnes absolventu skaits ir 8400, kas piebiedrosies šīs speciālistu kopas pārpalikumam – 10000. Savukārt zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas virziena speciālistu 3400 absolventu skaits nespēs segt šo speciālistu 16000 iztrūkumu. Tas pats ar vidējās profesionālās izglītības absolventiem: 8200 no tiem varēs tikai nedaudz samazināt 30000 speciālistu iztrūkumu. Un tagad par brīnumiem...

Vairāk »

Jaunumi videoierakstos!

07.07.2016

Aktuāli! Stājies spēkā 01.07.2016.
BILANCES AKADĒMIJAS videoapmācību sadaļa papildināta ar e-semināru par aktuālo darbā ar kases aparātiem: "Jaunie noteikumi par kases aparātu lietošanas kārtību un tehniskajām prasībām". Lektore Inga Pumpure. 
Apskatītie temati:
* nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču lietošanas kārtība;
* darījumus apliecinošo dokumentu veidi un rekvizīti;
* valsts ieņēmumu dienesta vienotā datubāze;
* elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas, lietotāju un apkalpojošo dienestu uzraudzības un kontroles kārtība;
* gadījumi, kad var nelietot kases aparātus, hibrīda kases aparātus, kases sistēmas, specializētās ierīces vai iekārtas;
* noteikumi par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu tehniskajām prasībām;
* kases aparāta, kases sistēmas, tirdzniecības automāta žurnāla aizpildīšana;
* darījumu ar dāvanu kartēm uzrādīšana kases aparātā;
* skaidras naudas izsniegšana klientiem no kases aparāta (kases sistēmas), izmantojot maksājumu kartes; u.c.

Vairāk »

PRAKTISKAIS LIKUMDOŠANAS ZIŅNESIS JŪLIJĀ:

06.07.2016

Atgūsim spēkus!
Vineta Vizule,

žurnāla un portāla plz.lv redaktore

Ar vienu kāju esam iekāpuši otrajā pusgadā, taču kā jau vasaras karstākajos mēnešos pieklājas, daudzi dodas atvaļinājumos un par darba lietām cenšas nedomāt. Garajās brīvdienās devušies arī Saeimas deputāti, atskaitoties par paveikto pirmajā pusgadā jeb pavasara sesijā: šai laikā Jēkaba ielas namā dzimuši 15 jauni likumi un 65 grozījumi jau esošajos likumos. Pavisam pavasara sesijā izskatīšanai komisijās nodoti 63 likumprojekti, no kuriem 40 iesniedzis Ministru kabinets, 18 – Saeimas komisijas, bet piecus – deputāti. Divus likumus Valsts prezidents Raimonds Vējonis atgriezis Saeimai otrreizējai caurlūkošanai. Strādājot ar iesniegtajiem likumprojektiem – skatot tos otrajā un trešajā lasījumā – Saeimā vērtēti kopumā 1258 priekšlikumi.

Vairāk »

BILANCES JURIDISKIE PADOMI JŪLIJĀ:

04.07.2016

Juridiskā spēka hierarhija
Vineta Vizule,
žurnāla Bilances Juridiskie Padomi redaktore

Nododot lasītāja rokās šī mēneša žurnālu, gribas cerēt, ka, neraugoties uz atvaļinājumu sezonu, tā tematika piesaistīs uzmanību. Saeima pavasarī akceptējusi nozīmīgu likumu grozījumus, un mūsu autori – juridisko profesiju pārstāvji – skaidro jauno Darba likuma, Publisko iepirkumu likuma, Konkurences likuma regulējumu, kā arī norāda uz ne vienmēr līdz galam pārdomātajām normām tajos, kuras pat pieredzējušiem profesionāļiem rada papildu jautājumus. Lai rastu uz tiem atbildes, juristi pēta ārējo normatīvo aktu juridiskā spēka hierarhiju, jo, kā zināms, Latvijā augstākais juridiskais spēks ir Latvijas Republikas Satversmei; tad seko citi likumi, Ministru kabineta noteikumi, Latvijas Bankas, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteikumi, kam ir tāds pats juridiskais spēks kā Ministru kabineta izdotajiem noteikumiem; pašvaldību saistošie noteikumi. Eiropas Savienības tiesību normas un starptautisko tiesību normas piemēro atbilstoši to vietai ārējo normatīvo aktu juridiskā spēka hierarhijā, un, ja konstatē pretrunu starp starptautisko tiesību normu un tāda paša juridiskā spēka Latvijas tiesību normu, piemēro starptautisko tiesību normu.

Vairāk »

BILANCE: Notika tas, kas notika

03.07.2016

Maija Grebenko,
žurnāla BILANCE  galvenā redaktore

Preses konferencē no Pētersones vārdiem varēja nojaust vilšanos par to, kā notiek valsts pārvaldes darbs – kopējo mērķu trūkums, reformu neesamība, ilgstoša smagu problēmu un jautājumu nerisināšana, ierēdņu motivācijas sistēmas trūkums… Ko vispār var gaidīt no “augšām”, ja deputāti blēdās, ministri melo?!
Līdz pēdējam brīdim cerēju, ka Ināras kundze tomēr nespers šo liktenīgo soli, tomēr tā notika…
Tas mudina padomāt. Un man ir skumji.
Dzīve ir gan īsa, gan gara. Tās laikā uzkrājas tā sauktā pieredze par to, kas un kā šajā dzīvē notiek. Arī šis gadījums ir pieredze. Diemžēl visskaistākās runas bieži vien dzirdamas bērēs. Tad mēs uzzinām, cik aizgājējs/ja bija labs,gudrs, cēlsirdīgs, radošs, devīgs... Bet, kamēr dzīvs, to var knābāt, kuram vien nav slinkums. Uz ēstgriba (knābātgriba) sabiedrībai ir gana laba. Vienā mirklī parādās tik daudz cilvēciņu, kuri labi zina par personas īpašumiem, par to izcelsmi, par slepeniem darījumiem, noguldījumiem, draugu būšanām… Ak, šie dīvānu eksperti, šodien ir jūsu diena! Tām garajām mēlēm, kas visu zina jau tad, kad vēl nekas nav noticis, novēlu piedzīvot to visu pašiem uz savas ādas… Vai tiešām esat pārliecināti, ka jūsu skapī nav neviena skeleta?!

Vairāk »

Aktualitātes videoierakstos!

28.06.2016

BILANCES AKADĒMIJAS videoapmācību sadaļa papildināta ar diviem jauniem semināriem:
Maijas Grebenko,  žurnāla Bilance galvenās redaktores, vadītā e-semināra ierakstā vasaras laikam aktuāla tēma - "Komandējumi, darba braucieni, darbinieku nosūtīšana". Kāda persona sūtāma komandējumā un kāda darba braucienā, kā pareizi noteikt dienas naudu, kā pareizi noformēt dokumentāciju.Savukārt seminārā "Jaunās 2018-2019. gada kadastrālās vērtības un nepieciešamās nekustamā īpašuma nodokļa reformas" Gatis Kalniņš, Valsts zemes dienesta Nekustamā īpašuma vērtēšanas departamenta direktors stāsta par aktuāliem jautājumiem kadastrālas vērtības noteikšanā atbilstoši nekustamā īpašuma tirgus vērtībām, kā arī skaidro kadastrālo vērtību aprēķina modeļu izmaiņas. 

Vairāk »

Palīgs grāmatvedībā!

28.06.2016

"GRĀMATVEDĪBAS PAMATI UZŅĒMUMOS"
(atkārtots un atjaunots 2. izdevums - pārstrādāts atbilstoši jaunā Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likuma normām un lietotajiem terminiem)
Tirgus ekonomikas apstākļos arvien paplašinās cilvēku loks, kuriem nepieciešamas pamatzināšanas grāmatvedībā. Uzņēmuma grāmatvedību kārto grāmatveži, tomēr likums nosaka uzņēmuma īpašnieka un vadītāja atbildību par grāmatvedības organizēšanu, kā arī ļauj pašam īpašniekam un dažos gadījumos arī vadītājam kārtot grāmatvedību. Tādēļ iegūtās zināšanas noderēs ne tikai grāmatvedības un finanšu speciālistiem, bet arī uzņēmumu īpašniekiem un vadītājiem un visiem citiem interesentiem.
Pamatprasības grāmatvedībai ir vienādas visiem uzņēmumiem, tāpēc grāmata noderēs ikviena uzņēmuma vadītājiem un speciālistiem: kā kapitālsabiedrības un personālsabiedrības, individuālā uzņēmuma, zemnieku saimniecības un zvejnieku saimniecības, biedrības, nodibinājuma, arodbiedrības, politiskās organizācijas, tā arī individuālajiem komersantiem, ja grāmatvedība tiek kārtota divkāršā ieraksta sistēmā. Grāmatu varat apskatīt un iegādāties šeit.

Vairāk »

GADA PĀRSKATU UN KONSOLIDĒTO GADA PĀRSKATU LIKUMS

02.06.2016Vai Jūs jau esat apguvuši jauno Gada pārskatu un konsolidēto gada pārskatu likumu, tā sagatavošanas nianses,  sastāvu, pielikumus,  kādas ir prasības Bilances un PZA posteņiem? 
BILANCES AKADĒMIJAS videoapmācību sadaļā Jūsu ērtībai esam sagatavojuši e-semināra  videoierakstu, lektore Inga Pumpure,  Finanšu vadības Maģistre, grāmatvede - ārpakalpojumu sniedzēja, grāmatvedības un nodokļu konsultante, Latvijas Biznesa un profesionālo sieviešu asociācijas prezidente.
Saņemsiet arī lektora sagatavotos izdales materiālus.  Videoierakstu Jūs varat iegādāties
šeit!

Vairāk »

Par Uzņēmuma vieglā transportlīdzekļa nodokli 2016 - videoseminārs!

21.04.2016

 

BILANCES AKADĒMIJAS videoierakstā uzzināsiet par uzņēmuma vieglā transportlīdzekļa nodokli 2016.gadā, par UVT kā pamatlīdzekļa uzskaites īpatnībām un nolietojuma aprēķināšanu, par darbiniekam piederoša vieglā auto izmantošanu uzņēmuma saimnieciskajā darbībā un citus jautājumus. Videoieraksts tika veikts  Mg.oec., Mg.paed. Annas Mednes vadītajā e-seminārā "Uzņēmumu vieglais transportlīdzeklis kā vairāku nodokļu apliekamais objekts, ņemot vērā aplikšanas izmaiņas no 2016.gada" 2016.gada 20.aprīlī.
Detalizētāks semināra saturs šeit

Vairāk »

Nodokļu un grāmatvedības aktualitātes pašnodarbinātajiem - videoseminārs!

22.03.2016

Jaunajā BILANCES AKADĒMIJAS videoierakstā nozīmīga un praktiska informācija pašnodarbinātajiem: par grozījumiem likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", par svarīgākajiem aspektiem Gada ienākumu deklarācijas par 2015. gadu iesniegšanā un citiem aktuāliem jaunumiem. Videoieraksts tika veikts Dr. oec. Ingunas Leibus vadītajā e-seminārā "Nodokļu un grāmatvedības aktualitātes pašnodarbinātajiem: saimnieciskās darbības veicējiem, IK un ZS īpašniekiem" 2016.gada 16.martā.
Detalizētāks semināra saturs šeit

Vairāk »

Pašnodarbināto grāmatvedība un nodokļi. Atkārtots un atjaunots 7.izdevums

04.02.2016

Lasītākā grāmata par pašnodarbināto grāmatvedību izdota jau 7.reizi!

Grāmata paredzēta individualajiem komersantiem, individuālo uzņēmumu īpašniekiem, zemnieku un zvejnieku saimniecību īpašniekiem, saimnieciskās darbības veicējiem. Grāmatā apskatītas prasības saimnieciskās darbības uzskaitei, ieņēmumu un izdevumu atspoguļošanai grāmatvedībā, kā arī pamatlīdzekļu uzskaites kārtība.
Grāmatā atradīsiet atbildes uz jautājumiem par darbiniekiem, samaksas aprēķinu, maksājamiem nodokļiem un citām aktuālitatēm. Visi grāmatā veiktie labojumi un papildinājumi, piemēri un paraugi atbilst reālajām 2016.gada situācijām.
Grāmatas autore ir LLU Finanšu un gramatvedības institūta profesore, Dr.oec. Inguna Leibus.
Grāmatu varat apskatīt un iegādāties šeit

Vairāk »Kategorijas

© 2008-2016 Visas tiesības aizsargātas, izdevniecība SIA Lietišķās informācijas dienests

Graudu iela 68, Rīga, LV-1058 
Tālr.: (+371) 67 606 110 (+371) 67 606 110
E-pasts: lid@lid.lv Skype: lid.lv